Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Cmenatrz na własne życzenie


zapaśnik

Rekomendowane odpowiedzi

Wyrazy współczucia dla rodziny.

Dwa razy mialem podobne doświadczenie. Jest coś takiego jak martwy punkt i bardzo często jest przyczyną takich wypadków. Nie oszukujmy się : motocykle zapieprzają. Nie ma nikogo i nagle wypadek.

Raz jechałem grzecznie 80km/h swoim pasem i gość z prawego na mój pas wjechał. Nie wyprowadziłem MOTO - za wysoki bieg i do dziś ślad po crashpadzie został. Drugim razem jechałem poboczem mijając korek. Kto tak nie robi ?! Pech chciał - przecinałem zjazd i gość tam skręcał. Prędkość znikoma 20km/h. Nic się nie stało na szczęście. Ucierpiała tylko duma plecaka - spadła na tyłek. Jednak nauczka jest.

Co do wyprzedzania po prawej : przepisy wyraźnie mówią, że jeśli ktoś wyprzedza lewym pasem nie wolno przyspieszać kierowcy znajdujacemu się na prawym pasie. Wg mnie ewidentna wina motocyklisty. Szkoda chłopaka

Oby nie było więcej takich uroczystości. Jeździjcie z głową. Myślcie i starajcie się przewidywać sytuacje na drodze. I pamiętajcie : nie jesteśmy sami na drogach!!!

"Zapal świeczkę za tych, których zabrał los

Zapal światło w oknie"

Rysiek Riedel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyprzedzania po prawej : przepisy wyraźnie mówią, że jeśli ktoś wyprzedza lewym pasem nie wolno przyspieszać kierowcy znajdujacemu się na prawym pasie. Wg mnie ewidentna wina motocyklisty. Szkoda chłopaka

 

na egzaminie miałem dokładnie to pytanie jak zdawałem na A, z prawej mozna wyprzedzać jedynie w mieście na wieloposmówkach, w każdym innym miejscu jest to zabronione chyba że znaki mówią co innego - i tyle w tym temacie.

Szkoda chłopaka, szkoda kolegi ale niestety przez takie akcje reszta z nas ma zszarganą opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ * ]

Rybnik, Żory, Wodzisław, Jastrzębie i okolice...... ja z Marcinem bede jechał na pogrzeb jeśli ktoś z okolic chce się dołączyć to piszcie to się zgadamy

 

 

a dla wszystkich dla przypomnienia przepisów : 

- w terenie zabudowanym można wyprzedzać z prawej strony jeśli droga ma 2 pasu ruchu w jednym kierunku

- poza terenem zabudowanym także można wyprzedzać z prawej strony ale TYLKO wtedy gdy droga ma 3 pasy ruchu w jednym kierunku (u nas w okolicy to kawałek takiej drogi jest na autostradzie A1)

 

Kami suzuki gsxr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzasz w błąd kolego. Wyprzedzać można również poza terenem zabudowanym na autostradach, drogach ekspresowych, generalnie tam gdzie występują dwie jezdnie z dwoma pasami, czyli np. rozdzielone pasem zieleni. Trzy pasy tylko wówczas gdy mamy jedną jezdnię. Policja nie ma prawa wlepić mandatu. Nie miałem jeszcze okazji skonfrontować tego z policją, ale od zawsze wyprzedzam z prawej strony i jak do tej pory pozytywnie. Jakbym miał za każdym razem czekać, aż łaskawie ktoś zjedzie, to bym chyba osiwiał. Oczywiście w Polsce podczas takiego manewru trzeba myśleć za wszystkich, bo niestety nie dość, że większość nie zna przepisów, to gdzie by tam pomyślał taki o spojrzeniu w lusterko prawe, jak w lewe tylko okazjonalnie. 

 

Tutaj wyjaśnienie obrazkowe:

 

http://www.strefakulturalnejjazdy.pl/2013/06/czy-mozna-wyprzedzac-z-prawej-strony.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy przepisami ale "nie pisane" przepisy są takie ze z reguły wyprzedza się z lewej strony i większość kierowców z reguły tak jest "nastawiona" daleko nie szukając przykładów taka zwykła A4 czy A1 3 pasy  od prawej jadą tiry i tico-a ;) bo najwolniej po srodkowym dostawczaki i tym którym się nigdzie nie spieszy a po lewym ci co maja za dużo kasy na mandaty i paliwo ( bo zwykle nie jadą też wtedy nawet przepisowo te 140) a jak się trafia taki co wyprzedza z każdej strony bo przepisy pozwalają to później kończy jak "bohater" tego tematu..... niby nie znajomość przepisów nie zwalnia z ich przestrzegania. ale po co wtykać kij między tryba działającego mechanizmu..i robić młyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawka - po A4 środkowym pasem jeżdzą największe ci.... które nie rozumieją, że po wyprzedzeniu ciężarówki czy czegoś innego zjeżdza się na prawy pas tylko ciągną środkiem jak konie z klapkami na oczach tworząc chyba najbardziej niebezpieczne sytuacje na drodze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no na pewno ta osoba która się zabiła ma zajebistą satysfakcję że być może miała prawo wyprzedzać z prawej strony. problem z wypadkiem polega na tym że moze miała prawo wyprzedzać z prawej strony ale na pewno nie miała prawa wylądować pod tirem a wylądowała. 

No przepraszam, ale nie można mieszać tych dwóch spraw. Diabli wiedzą, co on kombinował, ale z wyprzedzaniem to chyba niewiele miało wspólnego, skoro jak zostało napisane na początku ciężarówka, w tym czasie miała zamiar wyprzedzić inny pojazd. Kto normalny odstawia takie numery na drodze publicznej? Jeśli wyprzedzasz z prawej to trzeba myśleć, za siebie i za pozostałych. Tutaj chyba tego zabrakło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[*] :( 

Ja mam taką swoją sprawdzoną zasade chodźby sie paliło z prawej strony niewyprzedze ztrąbie zmrugam aż zjedzie przynajmniej jestem pewien że wie o moim istnieniu w korku terz nigdy z prawej kolega miał przez to dwie stłuczki na moto żonie wjechał w tył puszki gość na skuterku wyprzedzając właśnie z prawej korek więc nigdy nikt sie nas nie spodziewa z prawej strony trza se to wbić do głowy a przepisy przepisami z prawej sie niewyprzedza i choćby skały srały i koniec a będzie nas więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to z trzeba wbić sobie do głowy na moto ze na drodze nie ma racji ten kto ma pierwszeństwo aten kto przeżył.

I słusznie, to jest jedyna zasada jaką powinien kierować się motocyklista. Przepisy przepisami, ale na drodze to my jesteśmy mięsem armatnim nie odwrotnie, ale w samochodzie to co innego, dlatego warto znać swoje prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również nigdy nie wyprzedam z prawej - już parę razy hamowałem wręcz awaryjnie bo byłem w martwym polu kierowcy .

Ogólnie na moto staram się jeździć jak samochodem  , może jestem obiektem uśmiechu wytrawnych motocyklistów ale staram się nie szaleć . Mam dwie córki i mnóstwo planów - nie chcę sam ich sobie przekreślić .

Nie ma wpływu na nieuchronne ale skoro na resztę mam wpływ to po co głupio ryzykować . Mam w dup...e czy dojadę na miejsce 5 min wcześniej czy 5 min później 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również nigdy nie wyprzedam z prawej - już parę razy hamowałem wręcz awaryjnie bo byłem w martwym polu kierowcy .

Ogólnie na moto staram się jeździć jak samochodem  , może jestem obiektem uśmiechu wytrawnych motocyklistów ale staram się nie szaleć . Mam dwie córki i mnóstwo planów - nie chcę sam ich sobie przekreślić .

Nie ma wpływu na nieuchronne ale skoro na resztę mam wpływ to po co głupio ryzykować . Mam w dup...e czy dojadę na miejsce 5 min wcześniej czy 5 min później 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.