Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Rybnik 21.07.2013


Andrzej Halejcio

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.nowiny.pl/patrol/92722-grozne-zderzenie-na-rudzkiej.html

 

 

drugi link kontrastowo, wynika z niego, że motocyklista chyba pojechał dalej a zawartość samochodu ucierpiała i pasażerka nagle była w aucie a nie na moto.

http://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,motocyklista-chcial-wyprzedzic-skrecajacy-samochod-doszlo-do-wypadku,wia5-3266-20957.html

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie by kilka dni temu tez skasowal jakis pajac na Rudzkiej, jechalem z Gliwic w strone Rybnika, na wysokosci tego pseudo skryzowania na Pniowiec, koles mi wymusil...awaryjne hamowanie na tej cudownej rownej drodze i w sekunde gacie pelne gowna. Oczywiscie tlumaczenie.. "nie zwauzylem", oczojebny kombik, czerwone moto, wielka dynia.. a mimo to wciaz K**WA nie widza, nawet jak jada z Toba na czolowe (dzisiaj kolejna sytuacja, znowu Rudzka.. pajac wyjechal mi na czolowe, wyprzedzajac inna puszke, odbilem na pobocze prawie lodujac w rowie...).

W przyszlym tygodniu kupuje GoPro Hero 2, stworze sobie kanal na youtubie i zaczne archiwizowac wszystko, a potem wysylka na policje bo powoli mnie to juz zaczyna wkur... <_< w koncu ktorys bedzie mial tyle szczescia, ostroznosc nie wystarczy i mnie ustrzeli.

Trzeba z tym walczyc bo inaczej sie nie da.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Długi gsxf

Jeżeli dobrze zrozumiałem to motocyklista już wyprzedzał gdy puszka zaczęła skręcać ??? Jeśli tak to jeżeli to nie było skrzyżowanie tylko wjazd na posesje (nie znam tamtej drogi) to winnym powinien być kierowca puszki. Może się mylę ale tak coś mi świeci w głowie że w PRD jest taki przepis, ale łba to sobie uciąć nie dam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze zrozumiałem to motocyklista już wyprzedzał gdy puszka zaczęła skręcać ??? 

Widzisz, zależy którą wersję czytać Na rybnik.com.pl napisali, że "jadący motocyklem marki Yamaha w kierunku Rud rozpoczął manewr wyprzedzania samochodu osobowego. Motocyklista nie zauważył jednak, że peugeot 307 skręca w lewo i doszło do zderzenia." Z takiego zapisu należy wnioskować, że auto rozpoczęło skręcanie jako pierwsze a potem motorniczy się wziął za wyprzedzanie. W drugim serwisie jest już niejednoznacznie. Tak jak mówię - słaba rzetelność dziennikarska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety trzeba jeździć tak jakby kazdy chciał cie zabić i zminimalizować ryzyko wypadku, ja jeżdżac nie boje sie ze spowoduje wypadek tylko tego że ktoś spowoduje wypadek którego ja bede uczestnikiem, dlatego raczej zwracam uwage na drodze na tych którzy stanowią potencjalne zagrożenie dla mnie czyli na wszystkich, niestety nie zawsze sie tak da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio widzę coraz wiecej debili na moto,którzy sami proszą się o glebe. 21.07.13 jadę puszką do ustronia prędkosc kolo 100 wyprzedzam wolniej jadące auto nagle za mną " z dupy" pojawiają sie 2 plastiki. i zamiast poczekać to jeden z nich wyprzedza mnie po prawej wjezdza na moj pas przed sam przód auta i daje po hamulcach kiwając coś przy okazji ręką.. nie wiem co chciał przez to uzyskać ale chyba jedynie wjazd w "dupe" i skasowane moto..jeśli będzie coraz wiecej takich to dział kuprzestrodze będzie mial coraz wiecej tematow....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jeden z nich wyprzedza mnie po prawej wjezdza na moj pas przed sam przód auta i daje po hamulcach kiwając coś przy okazji ręką.. nie wiem co chciał przez to uzyskać ale chyba jedynie wjazd w "dupe" i skasowane moto...

 

http://www.liveleak.com/view?i=073_1373825691

Sytuacja przedstawia dokładnie to co opisałeś tylko miała miejsce w Rosji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

flat17c - mam wrażenie że koles musiał oglądać ten filmik bo strasznie się na nim wzorował a za bardzo nie ma na czym bo jak juz to mógł "objechać" i ruraa. a nie hamować przed nosem, chyba że miał jakieś "kody" na niesmiertelność i sie nie przejmował tym że może polecieć na barierke czy pod auto na sąsiednim pasie..dlatego po tym incydnecie zastanawiam się nad zamontowaniem kamerki w puszce żeby nie było niejasności w razie "W" . Robson a co do "niedzielnej" wiślanki to masz 100% tylko tego co się tam dzieje to nawet do szczurów nie ma co porównywać bo one jeszcze myślą ;). Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W samochodzie też się przyda kamerka. Niestety panie i panowie co dziś widziałem na tej gówni**ej, dziurawej DTŚ-ce w wykonaniu gościa na sporcie, włos się jeży na głowie. Nie po raz pierwszy zresztą. Potem zgrzytanie zębami i znicze stawiają.. Prawda jest taka, że 85 procent motocyklistów pałuje na tej trasie. Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.