Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

wypadek bez prawa jazdy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam w dniu dzisiejszym miałem wypadek na motorze bez prawa jazdy. Kolizja powstała z winy kierującego samochodem który wyjechał z pod porządkowanej. Kierujący polonezem został ukarany za spowodowanie kolizji podczas przyjazdu policji. I co w związku z ubezpieczeniem? 
1. Czy ja dostanę odszkodowanie z OC sprawcy?
2. Czy nawet jeśli kierujący samochodem będzie winny kolizji i tak ja jestem sprawcą bo nie miałem prawo jazdy? A jeśli tak to ja ze swojej "kieszeni" będę musiał pokryć koszty naprawy samochodu? Czy mój ubezpieczyciel? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Cześć miło nam że się nam tak ładnie przedstawiłeś :)

2.Temat był maglowany już kilkukrotnie. Użycie opcji szukaj nie wymaga wiele wysiłku.

 

 

W skrócie. Nie masz co liczyć na OC sprawcy i módl się co byś nie musiał z własnej kieszeni pokrywać jego strat.

 

Za głupotę się płaci niestety. W najlepszym wypadku sam naprawiasz moto, w najgorszym moto i auto sprawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiek nie robi najmniejszej różnicy. Nie miałeś uprawnień na dany pojazd- to wystarczy ubezpieczalni aby odwołać się od wypłaty świadczenia. Sorry Winetou ale kasy z odszkodowania nie zobaczysz.

 

Patrz tu sie z toba w ogole nie zgodze:)

Info na świerzo bo kumpel miał identyczna sytuacje.

 

Sprawca wypadku z puszki wymusił pierwszenstwo na motocykliście i doszło do kolizji, motocyklista bez kategori "A" 

 

Policja na miejscu karetka itd.

 

Sprawca kolizji mandat na miejscu za spowodowanie wypadku. Motocyklista 300zł za brak uprawnień.

 

Sprawa ubezpieczenia - jako ze to puszka wiechała w moto odszkodowanie idzie z OC kierowcy puszki. Fakt iż motocyklista nie miał uprawnien nic tu nie zmienia, 

Jesli pucha wjechała by w motocykl na poboczu to co moto nie miał uprawnien? Nie dajcie sie wyrolowac to tak nie działa.

 

 

Troche teraz hipotetycznie: kursant  L-ką  ma kolizje  nie ma uprawnien to czy szkoła jazdy nie dostanie odszkodowania za szkode  nie ze swojej winy??

 

Pierwsze stwierdzenie ubezpieczalni przy kolizji moto bez uprawnien - nie masz uprawnien nie powinno cie tam byc. Jednak był i ma prawo do odszkodowania jesli szkoda nie z jego winy.

 

Znacznie gorzej jesli sprawca zdarzenia jest kierujacy bez uprawnien, wtedy ubezpieczalnia  nie che pokryc kosztow.

Dobrze przeczytac umowe OC bo maja rozne podejscie do takowej sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz tu sie z toba w ogole nie zgodze:)

Info na świerzo bo kumpel miał identyczna sytuacje.

 

Sprawca wypadku z puszki wymusił pierwszenstwo na motocykliście i doszło do kolizji, motocyklista bez kategori "A" 

 

Policja na miejscu karetka itd.

 

Sprawca kolizji mandat na miejscu za spowodowanie wypadku. Motocyklista 300zł za brak uprawnień.

 

Sprawa ubezpieczenia - jako ze to puszka wiechała w moto odszkodowanie idzie z OC kierowcy puszki. Fakt iż motocyklista nie miał uprawnien nic tu nie zmienia, 

Jesli pucha wjechała by w motocykl na poboczu to co moto nie miał uprawnien? Nie dajcie sie wyrolowac to tak nie działa.

 

 

Troche teraz hipotetycznie: kursant  L-ką  ma kolizje  nie ma uprawnien to czy szkoła jazdy nie dostanie odszkodowania za szkode  nie ze swojej winy??

 

Pierwsze stwierdzenie ubezpieczalni przy kolizji moto bez uprawnien - nie masz uprawnien nie powinno cie tam byc. Jednak był i ma prawo do odszkodowania jesli szkoda nie z jego winy.

 

Znacznie gorzej jesli sprawca zdarzenia jest kierujacy bez uprawnien, wtedy ubezpieczalnia  nie che pokryc kosztow.

Dobrze przeczytac umowe OC bo maja rozne podejscie do takowej sprawy.

:) więc mam nie aktualne dane... werifie and updejt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Matiozi2211 na forum nie znajdziesz jednoznaczej odpowiedzi na swoje pytanie ponieważ po pierwsze mało kto miał tutaj taką sytuację, wszyscy raczej spekulują jak się im wydaje i przede wszystkim wszystko zależy czy oddasz inicjatywę ubezpieczalni. Ja na Twoim miejscu zainwestował bym w jakiegoś speca od ubezpieczeń z którym wszystko będziesz konsultować. Najważniejsze to nie dać się wyrolować i wmówić swoją winę. Jak wiadomo, nie powinno się kierować pojazdem bez uprawnień, jednak jak już się to robi trzeba się liczyć z konsekwencjami. A przepisy są dla wszystkich takie same, więc trzeba się umiejętnie nimi posługiwać. Co do OC to też dużą rolę odgrywa umowa z ubezpieczalnią, której chyba nikt nie czyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba że masz jakiś dziwny aneks w umowie to nie dostaniesz - przeczytaj dokładnie umowę 

 

Oczywista bzdura :) W jakiej umowie? Sprawcy czy jego OC? W jego przypadku działa OC sprawcy, którego przecież nawet na oczy nie widział. Nie wiem czy niektórzy zauważyli, ale mowa tutaj o poszkodowanym, a nie sprawcy wypadku - to zmienia wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ubezpieczyciel posługuje się umową , statusem i tam może być zapis .

Kiedyś miałem kolizję z rowerzystką i naprawa mojego samochodu została opłacona z jej ubezpieczenia rolniczego tylko zgodnie z umową musiała zeznać że jechała na rowerze w drodze do wykonywania jakiś czynności rolniczych .

Umowę od tej Pani czytałem ja gdyż okazało się że to było bardziej w moim interesie niż jej ... szkoda wspominać 

Gdyby nie to wówczas musiałbym się sądzić o wyegzekwowanie pieniędzy na remont pojazdu .

 

 

 

Oczywista bzdura :) W jakiej umowie? Sprawcy czy jego OC? W jego przypadku działa OC sprawcy, którego przecież nawet na oczy nie widział. Nie wiem czy niektórzy zauważyli, ale mowa tutaj o poszkodowanym, a nie sprawcy wypadku - to zmienia wszystko.

Choć tak jak mówisz mogę się nie znać ...  :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna umowa nie ma tu znaczenia. OC to OC, ktoś spowodował wypadek to musi zapłacić za szkody. Jedyne czego na pewno nie dostaniesz to odszkodowanie z ewentulanego AC. Jeśli wina nie była Twoja to walcz. Ubezpieczalnia może chcieć próbować się wykpić ale muszą Ci wypłacić odszkodowanie. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak teraz ale kiedys było tak ze ejzeli spowodowałes kolizje pojazdem na które nie miałes posiadanych uprawnien to ubezpeiczyciel nic nie wypłacal.
powód - z przyczyn pranwych kkierujący pojazdem bez uprawnien nie miał prawa kierowac danym pojazdem,
Lub tęz poddaje sie pod watpliwośc czy potrafi takowym pojazdem jechac(ukonczony kurs nauki jazdy)

Ciekawe jaka teraz jest interpretacja prawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak teraz ale kiedys było tak ze ejzeli spowodowałes kolizje pojazdem na które nie miałes posiadanych uprawnien to ubezpeiczyciel nic nie wypłacal.

powód - z przyczyn pranwych kkierujący pojazdem bez uprawnien nie miał prawa kierowac danym pojazdem,

Lub tęz poddaje sie pod watpliwośc czy potrafi takowym pojazdem jechac(ukonczony kurs nauki jazdy)

Ciekawe jaka teraz jest interpretacja prawna.

Dobrze mówi moj brat miał wypadek na moto 2006r. bez uprawnien nie z jego winy nie dostał ani 1 zł na szczeście tylko moto mocno ucierpiało bo zdazył sie połozyć  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, tyle jak koledzy pisali, w ruchu drogowym pojawia się podstawowy argument - nie ma prawka, nie potrafi jeździć, spowodował wypadek, dlatego warto mieć dobrą papugę.

jedyne co da ci dobra papuga to kolejne koszty i to nie małe.Faktycznie kiedyś było tak ,że brak uprawniem automatycznie czynił cię winnym obecnie już tak nie jest koszty pokrywa sprawca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.