Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Rejestracja motocykla


bialyy69

Rekomendowane odpowiedzi

dobra a teraz pytanko z innej półki śmigam na moto od 10 lat ale bez prawka pytanko co jeśli mnie złapią na tym moto dadzą spokój po wypisaniu mandatu czy maszyna na parking pol.

 Ty mandat , maszyna na parking chyba że ktoś podskoczy z uprawnieniami to może odjechać motocyklem .

Prawdziwa jazda zaczyna się jak jesteś sprawcą kolizji a już totalnie przejeb.....e jak wypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak wyżej opisane 30 dni ale nawet jak to przekroczysz to nikt Ci nic nie zrobi, grunt, żeby miał OC i przegląd, jedyne co to masz 14 dni na skarbówkę

To jest własnie polska i coraz więcej patałachów jezdzi na cudzych tablicach z 5cioma umowami i pseudokontynuacja.

Kupujesz potem taki sprżet i okazuje sie że brakuje którejś umowy i masz eksponat do ogródka.

Powinni wlaic kary tym co nie dopełniaja obowiązków rejestracyjnych w terminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ty mandat , maszyna na parking chyba że ktoś podskoczy z uprawnieniami to może odjechać motocyklem .

Prawdziwa jazda zaczyna się jak jesteś sprawcą kolizji a już totalnie przejeb.....e jak wypadku

no czy na pewno na parking? to nie auto mogę to dopchać do garażu z tego co słyszałem to moto tak jak i auto mogą zabrać na parking jeśli kierujący jest nietrzeźwy i nie ma kto zabezpieczyć pojazdu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że zależy od tego jak dogadasz się z niebieskim... czy parking... czy ktoś podjedzie... bez uprawnień raczej Cie nie puszczą... no chyba że sztuka perswazji ;)  a co do latania bez prawka to nie polecam <_<  przeżyłem na własnej skórze... poza tym komfort jazdy się liczy, albo tak jak kolega wspomniał jazda dookoła garażu... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest własnie polska i coraz więcej patałachów jezdzi na cudzych tablicach z 5cioma umowami i pseudokontynuacja.

Kupujesz potem taki sprżet i okazuje sie że brakuje którejś umowy i masz eksponat do ogródka.

Powinni wlaic kary tym co nie dopełniaja obowiązków rejestracyjnych w terminie.

Ludzie lubią kombinować. Nawet jak trcą na tym to mają radochę że coś udało się obejść. Przy każdej umowie musisz składać w skarbówce PCC a jak tego nie masz to oni to znajdą i dowalą karę. Znam takich cwaniaków i żadnemu się to nie opłaciło. 

 Co do PCC to jak przeciągniesz termin 14 dni to trzeba składać Czynny Żal opłacić podatek z odsetkami i raczej można spać spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ale jak ze sprawą jazdy bez prawka mam maszyne zarejestrowaną już na siebie opłaconą ale niestety od około 10 lat latam bez prawka  człowiek mądrzeje niestety z wiekiem nigdy do tej pory nikt mnie nie kontrolował więc szkoda mi tracić kasę na parking pol. więc jak teraz złapią mnie bez prawka to co będzie? moja maszyna jest za droga aby dokładać do parkingu pol. więc przed zrobieniem prawka (w końcu) zabiorą mi moto czy skończy się na mandacie skończy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że koledzy mają z teorii piątkę, gorzej z praktyką, to może ja napiszę, bo przerabiałem nieml wszystko w ubiegłym sezonie.

 

Obowiązek przerejestrowania to 30 dni, ale nie ma kary jeśli tego nie zrobisz. Podczas kontroli musisz mieć ze sobą umowę kupna - sprzedaży i tyle. Oczywiście będą pytać czemu tego nie zrobiłeś, nic poza tym. Od roku chyba nic się nie zmieniło, przerabiałem na własnej skórze. Ogólnie przerejestrowanie nie zajmuje dużo czasu, a koniec końców, przy sprzedaży motocykla mieć jeszcze stare tablice to już zakrawa o absurd.

 

Podatek PCC do US warto zapłacić, inaczej kara, ewentualnie składasz czynny żał - każdy podatnik ma taką możliwość i wówczas unikasz kary, płacisz jedynie podatek, tylko po co robić sobie kłopot? Nie unikniesz PCC, a jak nie złożysz czynnego żalu to zapłacisz karę, obecnie minimum to chyba 150zł.

 

Za jazdę bez upraawień w przypadku posiadania innej kategorii obowiązuje mandat 300zł i teraz tak albo dzwonisz po kogoś, żeby cię zabrał, albo policja przymyka oko i puszczają cię do domu lub czekasz aż odjadą, nie mam mowy o żadnym parkingu, bzdury! Policjant też człowiek. Nie ty pierwszy jeździsz bez uprawień i nie ostatni.

 

Gdy uczestniczysz w wypadku, nie jesteś sprawcą to nie ma problemu, ale podobno nawet jeśli spowodujesz wypadek to nie to koniec świata (tutaj zaczynam teoretyzować jak koledzy wyżej) poszkodowany otrzyma odkszkodowanie z OC, a tobie przysługuje mandat, jak każdemu, kto spowoduje kolizję, jednak ubezpieczyciel może zwrócić się do ciebie o zwrot wypłaconego odszkodowania właśnie z uwagi na brak uprawień, choć podobno i od tego można się odwołać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję odszukać zapis o dziewczynie która bez uprawnień uszkodziła trzy osobówki w tym mercedesa. Info jest w dziale "ku przestrodze". O ile koszty uszkodzenia pojazdów moją jakąś górną granicę o tyle jak kogoś po takim zdarzeniu zacznie pobolewać np. kręgosłup i z tego tytułu dostanie np. dożywotnią rentę, którą będzie "sponsorowana" przez sprawcę bez prawka to współczuję, nic tylko emigrować z PL :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że koledzy mają z teorii piątkę, gorzej z praktyką, to może ja napiszę, bo przerabiałem nieml wszystko w ubiegłym sezonie.

 

Obowiązek przerejestrowania to 30 dni, ale nie ma kary jeśli tego nie zrobisz.

 

Z 5 lat temu sprzedałem fazera.Podczas rejestracji nowego moto zgłosiłem to do urzędu i OC.Kupujący miał czas 1 m-cą na rejestrację ale tego nie zrobił.W skrzynce znalazł czek ze 100 zł do zapłaty.

Nie można było tego odkręcić musiał zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma kary za nie przerejestrowanie, to o czym piszesz to być może konsekwencja nieopłacenia lub opóźnienia w zapłacie PCC, wysokość się zgadza. Na starych balach jeździłem jakieś 6 miesięcy, a przerejestrowałem niemal rok później przed nowym sezonem, w tym czasie miałem dwie kontrole policyjne, żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak koledzy mówią! 300zł za brak kategorii, 500zł za brak prawka, może pozwolą aby ktoś przyyjechał z prawkiem po moto, może nie a może po prostu pozwolą ci odjechać bo i tak się zdarza! 33dni na przerejestrowanie ale w praktyce nie ma kary  za brak tego. Nie musisz wozić umowy ze sobą nawet dowodu rejestracyjnego ale wtedy dodatkowo 50zł za brak dowodu ważne jest oc! oc na siebie a moto nie przerejestrowuj szkoda kasy! skarbówka 14dni!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.