Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Ku przestrodze-filmiki


Ree

Rekomendowane odpowiedzi

Nieostrożny skuterzysta doprowadza do wypadku, w którym giną trzy kobiety zmiażdżone w samochodzie przez ciężarówkę przewożącą beton.

Link: http://www.liveleak.com/view?i=a19_1444852745

Nadmiernie rozpędzona ciężarówka przerżnęła czerwone światło, ale to skutrysyn jest winien. Pomyśl trochę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak miśor, rzeczywiście jest czerwone. Wrzucałem z telefonu i na małym wyświetlaczu nie było tego widać. Zwracam honor skutermanowi. Ale wiesz, z tą winą to nie jest tak do końca jasne. Mój sąsiad miał i to całkiem niedawno zdarzenie, stłuczkę w podobnych okolicznościach. On zielone, rusza, a jakiś spóźniony koleś, który chciał jeszcze przeskoczyć wali mu w prawy przód. Wjechał na czerwonym, nie zaprzeczał. Ale przyjechali gliniarze i mandaty wypisali i jednemu i drugiemu. Pierwszemu za wjazd na czerwonym, a mojemu sąsiadowi za nie zastosowanie zasady ograniczonego zaufania. Miał się upewnić przed wjazdem na skrzyżowanie czy może ten manewr bezpiecznie wykonać. Tak że idąc tym tokiem, gdyby skuterzysta był ostrożny, spojrzał w lewo zanim ruszył i widział, że ta betoniarka nie wyhamuje... itd itd...

Tak czy inaczej szkoda ludzi, którzy zginęli nie mogąc nawet zareagować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak miśor, rzeczywiście jest czerwone. Wrzucałem z telefonu i na małym wyświetlaczu nie było tego widać. Zwracam honor skutermanowi. Ale wiesz, z tą winą to nie jest tak do końca jasne. Mój sąsiad miał i to całkiem niedawno zdarzenie, stłuczkę w podobnych okolicznościach. On zielone, rusza, a jakiś spóźniony koleś, który chciał jeszcze przeskoczyć wali mu w prawy przód. Wjechał na czerwonym, nie zaprzeczał. Ale przyjechali gliniarze i mandaty wypisali i jednemu i drugiemu. Pierwszemu za wjazd na czerwonym, a mojemu sąsiadowi za nie zastosowanie zasady ograniczonego zaufania. Miał się upewnić przed wjazdem na skrzyżowanie czy może ten manewr bezpiecznie wykonać. Tak że idąc tym tokiem, gdyby skuterzysta był ostrożny, spojrzał w lewo zanim ruszył i widział, że ta betoniarka nie wyhamuje... itd itd...

Tak czy inaczej szkoda ludzi, którzy zginęli nie mogąc nawet zareagować

to nie jest tak do konca prawda.

Poprostu sasiad dal sie wrobic,po co przyjmowal mandat

Ograniczone zaufanie dotyczy troche innych sytuacji

n.p. gdy jedzie kierowca droga z pierwszenstwem i ma wlaczony prawy kierunkowskaz a ty wyjedziesz z podporzadkowanej a on w ciebie uderzy,to jest zasada ograniczonego zaufania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak victory, ja również twierdzę, że nie powinien przyjmować tego mandatu. ale przyjął. jak sam powiedział - nie chciał sobie robić problemów, ani tułać się po sądach. gliniarze wiadomo pod jakimi są naciskami. mają wyrabiać normy, jakby byli jakimiś korposzczurami. to jest chore i przenosi się na zwykłych ludzi, którym często wystarczyłoby pouczenie. tymczasem ta forma chyba już w Polsce zanikła. mandaty ponad wszystko, jako lek na wszystko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi motocyklista widząc co się stało oraz to że staje samochód by pomóc ofiarom wypadku mógł dogonić sprawcę wypadku i chociażby spisać jego numery rejestracyjne a następnie wrócić na pomoc poszkodowanym. Motocykl przyspiesza na tyle szybko że dogonienie sprawcy to była kwestia kilkudziesięciu sekund. Mając świadków celowego działania kierowcy który uderzył bokim motocyklistę poszkodowani powinni puścić dziada z torbami domagając się wszelkich możliwych odszkodowań w postępowaniu cywilnym a policja moim zdaniem powinna postawić zarzut usiłowania zabójstwa sprawcy wypadku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi motocyklista widząc co się stało oraz to że staje samochód by pomóc ofiarom wypadku mógł dogonić sprawcę wypadku i chociażby spisać jego numery rejestracyjne a następnie wrócić na pomoc poszkodowanym. Motocykl przyspiesza na tyle szybko że dogonienie sprawcy to była kwestia kilkudziesięciu sekund. Mając świadków celowego działania kierowcy który uderzył bokim motocyklistę poszkodowani powinni puścić dziada z torbami domagając się wszelkich możliwych odszkodowań w postępowaniu cywilnym a policja moim zdaniem powinna postawić zarzut usiłowania zabójstwa sprawcy wypadku...

Wyraźnie na filmiku jest pokazane, że sprawca wypadku się zatrzymał. Gość z kamerką do niego podchodzi a ten mówi, że go nie obchodzi co zrobił, nie wyprzedza się na podwójnej ciągłej. Wszystko jest na filmiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jak się używa tylnego hamulca jako głównego, i zna się 2 położenia jego dzwigni czyli ON i OF to tak bywa.
Tak jak w BMW niepotrzebnie montują kierunkowskazy - i tak prawie nikt ich nie używa, tak dla niektórych motocyklistów przedni układ hamulcowy jest zbędnym balastem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko jankesi hamują tyłem, widziałem wielu asów na ścigach którzy mieli pełne skórzane gacie na samą myśl o przednim hamulcu. Przecież koło może uciec albo moto fiknąć kozła i nakryć kierownika...Tak to bywa gdy ktoś kupuje moto bo taka jest moda a potem nie dosyć że ma problemy to jeszcze wstydzi się dopytać jak postępować z motongem by nie zrobić sobie kuku ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.