Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Ku przestrodze-filmiki


Ree

Rekomendowane odpowiedzi

Grziesiek będę to powtarzał gdzie się da: dzisiaj policja nie jest dobrze wyszkolona. Poniżej w tym linku jest komentarz policjanta do tego zdarzenia, który mówi o tym jak się szkoli dzisiaj policję.


"Niech się tłumaczy komenda główna ze szkoleń na sztuke kiedyś szkolenia z ruchu drogowego trwały 6 miesięcy z jazdą sachodem i motocyklem a terqz 4 tygodnie i tn sam materiał my tez jesteśmy ludźmi i robimy błędy to temat dla prasy jak szkoli sie polską Policję"
Widać, że radiowóz obróciło i walnął o barierkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paskudnie to wygląda, niemniej z lakonicznego komentarza nie wynika jak doszło do tragedii ani co spowodowało całe zdarzenie. Dla mnie uderzającym jest fakt że gdyby to motocyklista był sprawcą wypadku śmiertelnego plus rozbicia kilku pojazdów to w mediach by huczało że oto kolejny morderca na motocyklu, dawca zabił człowieka i próbował zabić jeszcze kilku innych, że jest winien spowodowania katastrofy w ruchu lądowym itd. że powinien iść siedzieć na 12 lat plus powinno mu się skonfiskować PJ dożywotnio wraz z motocyklem... Niestety, sprawcą tej tragedii jest nie tylko puszkarz ale ci którzy powinni dbać o nasze bezpieczeństwo- policjanci, więc media milczą jak zaklęte i nawet jasno brzmiącego komentarza obok zdjęć w lokalnej gazecie brak ... Nic nie wiem o wypadku, nie mam też zamiaru czepiać się gliniarzy bo nikt nie jest nieomylny i każdy może popełnić błąd ale drażni mnie fakt stronniczości naszych mediów które są tak bardzo stronnicze że są w stanie jednego zgnoić i nazwać mordercą, a innym razem sprawę przemilczeć jakby nic się nie stało ...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słońce teraz jest nisko, a widać że samochód jechał lekko pod słońce, więc mógł go rzeczywiście nie zauważyć. W takim układzie nawet lekkie rozkojarzenie kierownika auta i może być tragedia. Osobiście mi się wydaje że w tym przypadku nie miało znaczenia czy moto jechał na długich czy na mijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy typ- miał widoczne trudności z opanowaniem maszyny a mimo to odkręcał na winku...Najwyraźniej miał tendencje do autodestrukcji ...

zawsze jak mnie wynosi z zakrętu jeszcze bardziej odkręcam i sie składam, nigdy nie hamuje w winklu... przecież to jest fizyka marian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze jak mnie wynosi z zakrętu jeszcze bardziej odkręcam i sie składam, nigdy nie hamuje w winklu... przecież to jest fizyka marian

Każdy ma swoje sposoby, ja przechylam bardziej maszynę i odkręcam. Tymczasem na filmie widać że gość ma problem z pochyleniem motonga a mimo to odkręca przez co maszyna się prostuje i jedzie na wprost. Może patrzę inaczej :huh: ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.