Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Ku przestrodze-filmiki


Ree

Rekomendowane odpowiedzi

Ale i tam mozna spotkac debili za kolkiem. W Slowacji tez :-(

Nie na temat, ale jestem zaskoczony tym jak jeżdżą czescy motocykliści. Podobno w Czechach policja jest surowsza niż nasza ale gdy wracałem niedawno z Ostrawy to leciałem za knedlikiem prawie do granicy cały czas ponad 270. Cieszyłem się że mam kogoś na przodzie i w razie ,,W'' nie mnie przycapią... :huh:

a czym ty jezdzisz.(270)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czym ty jezdzisz.(270)

RN19 gdy mi się spieszy (czyli zawsze ;) ) i czasem na fzs 600 z tobołami albo jak córka chce się zemną zabrać ... :)

Anasazi zawsze mawiam że największym błędem jaki popełniamy jest przeświadczenie że tylko ja nie przestrzegam przepisów, Czesi najwyraźniej jeżdżą tak jak Polacy. Najlepiej traktować każdego na drodze jako wroga który czyha na nasze życie, może to i przykre ale pozwala żyć dłużej ... B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RN19 gdy mi się spieszy (czyli zawsze ;) ) i czasem na fzs 600 z tobołami albo jak córka chce się zemną zabrać ... :)

Anasazi zawsze mawiam że największym błędem jaki popełniamy jest przeświadczenie że tylko ja nie przestrzegam przepisów, Czesi najwyraźniej jeżdżą tak jak Polacy. Najlepiej traktować każdego na drodze jako wroga który czyha na nasze życie, może to i przykre ale pozwala żyć dłużej ... B)

wszpolczuje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty mentalnie go nie czujesz i tu jest problem z twoim motongiem

Victory...chyba wiem o co chodzi- wielkie, czoperowate i błyszczące... Czyżby Kolega mi współczuł bo moje motongi lepiej jeżdżą niż wyglądają :( ...Ale przecież nie można mieć wszystkiego w jednym, ja nie umiem się rozkoszować jazdą, dla mnie liczy się by szybko dotrzeć na miejsce i jeszcze szybciej wrócić do domu...A gdybym miał jeszcze pucować na okrągło motonga to pewnie by mnie powykręcało. Szkoda... ja doceniam wszystko co ma dwa koła, a to jakie ma kolega chwalę bardziej niż moje... :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Victory...chyba wiem o co chodzi- wielkie, czoperowate i błyszczące... Czyżby Kolega mi współczuł bo moje motongi lepiej jeżdżą niż wyglądają :( ...Ale przecież nie można mieć wszystkiego w jednym, ja nie umiem się rozkoszować jazdą, dla mnie liczy się by szybko dotrzeć na miejsce i jeszcze szybciej wrócić do domu...A gdybym miał jeszcze pucować na okrągło motonga to pewnie by mnie powykręcało. Szkoda... ja doceniam wszystko co ma dwa koła, a to jakie ma kolega chwalę bardziej niż moje... :wacko:

Nie ten kierunek.

Jesli slysze ze ktos jezdzi 270 km/god. to wspolczuje jemu ,rodzinie, tym ktorzy znalezli sie w tym miejscu o tej samej godzinie itd.

Zycze dlugiego i przyjemnego zycia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

efekt niewyłączonego kierunkowskazu i braku znajomości zasady ograniczonego zaufania, u tej pani..

To jest dosłownie koło mnie. Odcinek od ronda do wyjazdu z lidla jest bardzo krótki. Oprócz tego po lewej jest szkoła, zaraz przejście dla pieszych, jak się z lidla wyjeżdże to z prawej też mało co widać, bo tam jest wzniesienie. Trzeba tam uważać i pamiętać o kierunkach :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ten kierunek.

Jesli slysze ze ktos jezdzi 270 km/god. to wspolczuje jemu ,rodzinie, tym ktorzy znalezli sie w tym miejscu o tej samej godzinie itd.

Zycze dlugiego i przyjemnego zycia.

Pozdrawiam

Aaa, to co innego...kamień spadł mi z serca :) . Jak to mawiają złego starego ci..la to i diabli nie wezmą ;):D . Mimo sposobu jazdy jakoś dobiłem do 50 więc i do sety dociągnę (tfu, tfuu...odpukać...) chyba że mnie dzieci prędzej wykończą ;) . Podobają mi się turystyki i czopki, ale niestety nie mam czasu na tak rekreacyjną jazdę. Powoli jednak zbliża się czas przesiadki (nie wiek lecz poczucie wieku) i być może za jakiś czas i ja podjadę na zlot czymś na czym jeżdżą normalni ludzie...

Wracamy do filmu: Motocyklista po zjeździe z ronda poruszał się stosunkowo wolno i w sposób przewidywalny. Kierowniczka puszki miała dosyć czasu (moim zdaniem) na ocenę sytuacji i wystarczającą widoczność by dostrzec motocykl. Nie przepuściła- najwyraźniej w wyniku rozkojarzenia lub była czymś zajęta (np telefon, lusterko) i stało się...Dobrze że motonita nie odniósł poważniejszych obrażeń ...

Niestety nie udzielenie pierwszeństwa plus lewoskręt jest bardzo częstym powodem wypadków z udziałem motocykli. Musimy się pogodzić z tym że w puszkach jeżdżą często ludzie ślepi, zmęczeni i wsłuchani w głośną muzykę a więc i głusi. Będąc najmniejszymi na drodze nie warto myśleć że mamy pierwszeństwo lecz trzeba bardzo uważać i obserwować wszystko co dojeżdża do skrzyżowania (np czy kręcą się koła, szybkość z jaką nadjeżdża itd...) bo po wypadku nie liczy się kto miał pierwszeństwo lecz to kto ucierpiał- czyli ten mniejszy...czyli my ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

becker niech cię szlag...rozczuliłem się słuchając Gawędy- śpiewała w czasach mojej młodości :huh: .

A propos czarownic- mam nadzieję że nie porównujesz mnie właśnie do czarownicy, a jeśli tak to porównanie z d..py bo po moim przejeździe stare baby gadają że dioboł po wsi lotoł a nie czarownica... ;):P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marian65 "Nie przepuściła- najwyraźniej w wyniku rozkojarzenia lub była czymś zajęta (np telefon, lusterko)"

a tu się mylisz Marianie. Kobiecina ruszyła, bo ten gamoń po zjechaniu z ronda nie wyłączył prawego kierunku i mrygał sobie w najlepsze, więc pewnie uznała, że koleś ma zamiar skręcić w tą podporządkowaną, z której ona wyjeżdżała. Tak że wg mojej oceny ten motonita sam poniekąd nawarzył sobie tego piwa

Przyjrzyj no się dobrze zamiast oskarżać bidulkę :) tak czy inaczej byłoby lepiej gdyby stosowała zasadę ograniczonego zaufania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.