Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Ku przestrodze-filmiki


Ree

Rekomendowane odpowiedzi

takie coś znalazłem .kolejny wypadek - przykra sprawa...

przeraziło mnie jednak coś innego - operator kamer i jego podejście. 

zwróćcie uwagę, że los poszkodowanych dla niego jest tu akurat najmniej istotnych.

koleś typu "niech ktoś" nie interesuje się, czy nie duszą się akurat wymiocinami np, skupia się za to intensywnie na rejestrowaniu wszystkiego dookoła

kolejny ciul, dla którego ważniejsze wrzucić sensację na yt niż zwykła ludzka pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem starszą kobietę której po upadku felga nawracającego samochodu zdjęła mało co skalp z głowy. Niestety nie przeżyła.

 

Wypadek miał miejsce tuż przy kościele gdzie kierujący tyle co kupił świece na chrzest swej córki który miał się odbyć tego dnia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

victoryMP tak właśnie się zastanawiam czy wolałbym dostać pomoc od kogoś kto się na tym zna, czy od przypadkowego gapia co nie ma pojęcia jak zapewnić bezpieczeństwo w takiej sytuacji. Jestem zdania, że jak ktoś nie wie jak pomóc (nie zna podstawowych zasad - jak zdejmowanie helmeta) to lepiej żeby zadzwonił po pogotowie i zabezpieczył miejsce wypadku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wołanie "POMOCY" jest określone jako pierwsza pomoc. Wiadomo, że przed udzieleniem pomocy musisz wykonać czynności które opisałeś: zabezpieczanie wypadku, wezwanie odpowiednich służb ale:

 

Obowiązek udzielania pomocy reguluje prawo. W Polsce, konsekwencje prawne za zaniechanie takiej pomocy przewiduje art. 162 kk:

§ 1. Kto człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu nie udziela pomocy, mogąc jej udzielić bez narażenia siebie lub innej osoby na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 2. Nie popełnia przestępstwa, kto nie udziela pomocy, do której jest konieczne poddanie się zabiegowi lekarskiemu albo w warunkach, w których możliwa jest niezwłoczna pomoc ze strony instytucji lub osoby do tego powołanej

 

 

 

źródło Wikipedia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.