Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Ku przestrodze-filmiki


Ree

Rekomendowane odpowiedzi

Oloos ksiądz dzień w dzień klepie pacierz i co niby jest utrzciwy? :D To, że ktoś ogląda mózg rozlewający się na asfalcie nie oznacza, że będziesz jeździł bezpieczniej. Wolę filmiki jak ten ostatni Danvielda, bo wiem jak ustrzec się wypadku, a nie jak będę wyglądał po wypadku. Oprócz tego wiele więcej dało by rozwinięcie działu z techniką jazdy, a jak na razie tylko onkel coś działa w tym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oloos ksiądz dzień w dzień klepie pacierz i co niby jest utrzciwy? :D To, że ktoś ogląda mózg rozlewający się na asfalcie nie oznacza, że będziesz jeździł bezpieczniej. Wolę filmiki jak ten ostatni Danvielda, bo wiem jak ustrzec się wypadku, a nie jak będę wyglądał po wypadku. Oprócz tego wiele więcej dało by rozwinięcie działu z techniką jazdy, a jak na razie tylko onkel coś działa w tym kierunku.

luki, pierwsza zasada - nie generalizować.

nie wiem jakie złe doświadczenia masz z księżmi, ale naprawdę nie słuchaj tylko tefałenu i gazety wyborczej, są wśród nich uczciwi i z powołania. ja takich znam.

tak samo te filmiki. na jednych to nie podziała, na innych wręcz odwrotnie.

z moich osobistych doświadczeń mogę powiedzieć, że jakby mniej mam ochotę odkręcać odkąd zobaczyłem kilka makabrycznych scen.

wywarło to na mnie mocne wrażenie i zanim mi przyjdzie ochota na adrenalinę to kalkuluję to kilka razy, czy aby nie skończę, jak pechowcy z filmów.

i nie chodzi tu o rozpryskane mózgi i lejącą się krew - nie lubię tego oglądać. chyba tylko dewianci widzą w tym coś fascynującego.

chodzi o umiejętność przeniesienia sytuacji z filmów na konkretne sytuacje na drodze jakich sami doświadczamy, a raczej o zapobieganie im. w tym sensie miałem na myśli ich znaczenie dydaktyczne.

na kursach prawa jazdy też przecież wyświetla się takie filmy, żeby uświadomić ludziom, jak lekkomyślność, czy zbytnia wiara w swoje umiejętności potrafi szybko przegrać z prawami fizyki.

wtedy nie ma znaczenia czy ktoś jest nawet valentino rossi. przegniesz - płacisz. w najlepszym wypadku zgnębione ego, gorzej jeśli przyjdzie płacić zdrowiem, a nie daj Boże życiem

 

co do technik jazdy - owszem, jestem za, przydała by się jakaś baza z takimi lekcjami, zgadzam się z Tobą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja anty-katolik? :D NIeeee... W końcu kończyłem technikum Salezjańskie :D Na całe szczęscie nie lizałem księżom kolan, ale w kupę kasy ze mnie zdarli i nie oddali :) Ale wracając do tematu: jak niby ten filmik mam przełożyć na doświadczenie na drodze? Tam nie ma pokazanej przyczyny tego wypadku. Jest facet, noga zmasakrowana, obok motor, a może okazać się, że zaatakował go niedźwiedź :D Ponieważ trafiło to do dział ku przestrodze to Danvield na tyle był sprytny, że nie podał filmiku z tematem: uważaj jak jeździsz, albo co prowadzi odwijanie, tylko napisał jak nie tamować krwotoku :) Zaś co do samego filmiku: dla mnie są one niesmaczne, nie etyczne (jeśli już tak mówimy o religii :D). Nie rozumiem intencji nagrywającego. Po co to robi? Ku przestrodze niby? Robi to dla frajdy, żeby zaszpanować. Bo po co innego to zrobił? Tam jest widoczna facjata gościa, a kamerzysta wrzuca to do sieci, gdzie mogą oglądać to bliscy poszkodowanego. Jeśli byłby widoczny powód wypadku to zgodzę się, że jest to ku przestrodze, ale kamerowanie wylewających się mózgów i urwanych nóg i wrzucanie je w tym dziale to raczej chyba nie to czego tu szukam. Ale mamy wolność i można wrzucać co się chce. Wolność jednostek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że się nie zrozumieliśmy. ty skupiasz się na tym jednym filmie wrzuconym przez danvielda, który rzeczywiście nie pokazuje nic, jeśli chodzi o przyczyny zdarzenia i jest to pod tym kątem bezwartościowe.

ja natomiast mam na myśli te filmy umieszczone w dziale "ku przestrodze", które pokazują te wszystkie sytuacje prowadzące do zdarzeń, których każdy z nas chciałby raczej uniknąć.

czyli wszystko co jest PRZED wylewającymi się mózgami i urwanymi nogami jak mówisz. 

ok, kończę wywód. peace and love

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja myśle ze dobrze dojebała temu motocykliście - co on sobie wyobrażał że kopnie komuś w samochód i jak kobieta za kierownicą to bęcków nie będzie? przepychał się i miał pretensje żę jaśnie panowi nie zrobiła korytarza. szkoda że pokasowała samochody innych i swój. oboje niezrównoważeni.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wszędzie przeciskanie się między samochodami jest zabronione. Nawet w Polsce są już znaki w większych aglomeracjach, które informuję kierowców, żeby robili miejsce jednośladom. Kopać w samochód nie musiał, ale kopanie to nie próba zabójstwa, a to co zrobiła ta kobieta to już podchodzi pod próbę zabójstwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w większości wypadków zawiniły 2 strony. Gdyby tylko 1, to pewnie każdy by pojechał w swoją stronę. Żeby było na temat, przeanalizujmy sytuację jak cykl pracy silnika 4-suwowego ;-)

1. SSANIE: Auto zajechało drogę motocykliście specjalnie (mogło odpuścić, ale co on będzie stał jak motocykl jedzie)

2. SPRĘŻANIE: Motocyklista wdał się w pyskówkę (miał miejsce i mógł się przecisnąć lub poczekać, ale jemu się należy i będzie pouczał)

3. PRACA: Motocyklista kopnął auto (iskra). Kierowcy auta puściły nerwy (zapłon mieszanki)

4. WYDECH: motocyklista został wypierdziany z drogi

Jak widać, przerwanie cyklu w punkcie 1 lub 2 zgasiłoby sytuację.

Po ostatnich moich przygodach z pijanym idiotą za kierownicą ignoruję wszelkie zaczepki, bo nigdy nie wiadomo w jakim stanie psychicznym jest delikwent i co może Ci zrobić. A w konfrontacji z autem motocyklista ZAWSZE przegrywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.