Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Ku przestrodze-filmiki


Ree

Rekomendowane odpowiedzi

No pewnie, zaraz Marian. Mogłem się tego spodziewać... :unsure:  Dlaczemu akurat ja, przecież ja niespotykanie spokojny człowiek jestem i nawet nie wiem ile moje moto jedzie bo żółty człowiek cuś mu przy liczniku zmajstrował... ;)

A tak na poważnie- tego typu sytuacje zdarzają się nagminnie myślę że wszystkim z nas, z tą różnicą że typ z filmiku nieźle piłował a tak nie jeżdżą wszyscy.Miał facet więcej szczęścia niż rozumu. Mnie już życie nauczyło zwalniać przed każdym skrzyżowaniem nawet jeśli mam pierwszeństwo. Puszkarz zazwyczaj wszystkich mierzy własną miarą. Zakłada że na drodze z ograniczeniem do np.70 wszyscy jadą ok. 100- 120 i do łba mu nie przyjdzie że ktoś może lecieć 200 czy więcej, dlatego wytacza się na drogę lub robi lewoskręt myśląc że zdąży. W momencie gdy zda sobie sprawę że jest inaczej jest już za późno a mułowata pucha nie zdąży uciec z drogi. Do tego dochodzi fakt słabej widoczności motocykla i trudność w ocenie z jaką szybkością się porusza. Zresztą, cholera wie co jedzie- skuter stylizowany na moto czy rzeczywiście motocykl (szczególnie trudne do odróżnienia w lusterkach). Można jeździć szybko, ale zawsze należy zakładać że nie tylko my łamiemy przepisy i że na drodze może się trafić drugi taki głupek jak my, albo zwyczajnie człowiek który nas nie zauważy lub źle oceni naszą szybkość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

:blink: Widzem skutera i typka który część skóry zostawił na drodze.

 Mój wniosek- Na skuterze najlepiej jeździć w torowym kombinezonie ponieważ ten z racji niewielkich szybkości rozwijanych przez skuter jest w stanie ochronić nie tylko przed obcierami wynikłymi z upadku na drogę ale również przed niezbyt mocnymi uderzeniami (np w krawężnik w czasie wywrotki).Doskonałe zabezpieczenie stanowi również integralny kask z homologacją (bo zabezpiecza twarz przed otarciem oraz nos i zęby) oraz solidne buty (ze sliderami) i skórzane rękawice  wzmocnione na kostkach. Bezpieczeństwo to podstawa ! B) 

Szkoda tylko że na motocykl jeszcze nie wymyślili skutecznie zabezpieczającego stroju bo nawet średniowieczna zbroja płytowa nie jest w stanie uchronić motocyklisty przed skutkami uderzenia z większą szybkością w przeszkodę. A niestety uderzenia w przeszkodę czy to bezpośrednie czy w trakcie ślizgu po asfalcie stanowią >90% wypadków z udziałem motocykli na drogach publicznych... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów powyżej zamieściłem filmik, który miał uświadomić, że warto mieć odpowiedni strój na motocykl. W filmiku był skuter, ale dla ludzi inteligentnych przekaz był jednoznaczny.

Motocyklista z filmiku od Danvielda, miał przynajmniej spodnie, rękawice - 0:12 sek filmiku jak zaczyna kłaść maszynę.

 

Na koniec dodam, że torowy kombinezon nie jest potrzebny na skuter, a średniowiecze nie kojarzy mi się z płytami zbrojonymi, ale z zakutymi łbami, które nic z pod hełmu nie widziały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.