Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Ku przestrodze-filmiki


Ree

Rekomendowane odpowiedzi

http://youtu.be/FdZJN6iw6Ro

 

 

Ciekawi mnie wasze zdanie na temat tego manewru. Bronimy się wzajemnie prawie zawsze, usprawiadliwiamy i zwalami winy na puchy, ale jazda lewą częścia pasa tak by nie dać się wyprzedzić, przyspieszanie podczas wyprzedzania, raczej woła o pomstę...

 

Aha, jeśli moderator znajdzie lepszy dział, to proszę o przeniesienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednoślad jest równouprawnionym uczestnikiem ruchu.Jest 50 ma rację,jednego przepuści a potem wszyscy się mu wwalą nawet tir.

A jak się puszka nie zmieści i go popchnie to ojejku jak ten debil jechał że wpadł do rowu albo wrąbał w krawężnik odbił się i wpadł pod koła.Ma swoje rację,mi to nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednoślad jest równouprawnionym uczestnikiem ruchu.Jest 50 ma rację,jednego przepuści a potem wszyscy się mu wwalą nawet tir.

A jak się puszka nie zmieści i go popchnie to ojejku jak ten debil jechał że wpadł do rowu albo wrąbał w krawężnik odbił się i wpadł pod koła.Ma swoje rację,mi to nie przeszkadza

Oczywiście mógł jechać przepisową 50 tylko czemu przyspieszył jak go auto zaczeło wyprzedzać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Długi gsxf

Moim skromnym zdaniem winę za to ponosi motocyklista i gość z puszki jeżeli uszkodził oponę, felgę lub zawias to motocyklista powinien za to zabulić z OC i powinien dostać mandat za spowodowanie zagrożenia. PRD jasno mówi że jeżeli ktoś rozpoczął manewr wyprzedzania to nam nie wolno przyspieszać. To że gość z focusa łamie przepis odnośnie prędkości to już inna bajka, a za to by dostał mandat jak by go namierzyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olkusz - kraków, najeździłem się tamtędy że hoho, czasem tragedia jest jak jakiś złośliwiec jedzie 40 -50 km/h, nie ma gdzie wyprzedzić, a kolejka sie na kilometr robi za nim, niby teren zabudowany i w ogole, ale tam spokojnie mozna te 80 leciec i wtedy wszystko ładnie płynnie leci

 

a tak w ogole to facet na moto jest niepoważny bo nie mozna przeciez przyspieszać jak ktoś wyprzedza, moze sie to skonczyc np tak jak sie tutaj skonczylo, a druga sprawa ze na tej trasie to spokojnie z 10 razy mialem tak ze próbowałem wyprzedzić, a gość w mondeo, passacie, octavii nagle dostawał mocy pod stopą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moto zrobiło na złość :P 
Nie wydaje się wam, że tam gdzieś wcześniej był zakaz wyprzedzania? Jest przerywana ale raczej dla skręcających i wyjeżdżających z posesji...ja tam bym w każdym razie przepuścił autko, albo się tak nie guzdrał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozliwe, ze chwile predzej gosc w puszce zrobil cos, czego nie powinien, np. nie chcial dac sie wyprzedzic, albo wymusil.

To i tak nie usprawiedliwia jego zachowania!

No ale to Polska właśnie jest i jej polaczkowa mentalność...

Pamiętajcie o jednym - agresja rodzi agresję!

Ja już dawno debilom na drodze ustępuje - nie tylko tym w puszkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i tak nie usprawiedliwia jego zachowania!

No ale to Polska właśnie jest i jej polaczkowa mentalność...

Pamiętajcie o jednym - agresja rodzi agresję!

Ja już dawno debilom na drodze ustępuje - nie tylko tym w puszkach.

Zgadzam się z tobą całkowicie. Nie ma sensu szarpać swoich nerwów na jakiegoś świra i psuć sobie frajdę z jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No macie racje, ja śmigam od niedawna i muszę przyznać że czasem tak śmigam. Ale wyłącznie gdy po prawej stronie są dziury , koleiny itp.

Wczoraj mi koleś zamrugał - zatrąbił........ zwolniłem do 30 i na prawo. Poleciał , awaryjnymi zamrugał i było git.

Na A1 został daaaaaaaaaaaaaaaleko w tyle . :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieszajcie na mnie psy ale  winnym jest motocyklista który naruszył przepis:
 

art.24 PoRD
(...)

6. Kierującemu pojazdem wyprzedzanym zabrania się w czasie wyprzedzania
i bezpośrednio po nim zwiększania prędkości.
Kierujący pojazdem wolnobieżnym, ciągnikiem rolniczym lub pojazdem bez silnika jest obowiązany zjechać jak najbardziej na prawo
i - w razie potrzeby - zatrzymać się w celu ułatwienia wyprzedzania.  

 

Na filmie widac jak motocyklista przyspiesza uniemozliwiając wykonanie manewru
Posune sie nawet do stwierdzenia że można przypisac "zepchnięcie" na wysepke "wyprzedzajacego"
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I macie rację (bynajmniej wiekszość). Należy się bezwzględna krytyka za zlośliwość (jazda lewą częścią pasa i celowe eskalowanie sytuacji) wobec motocyklisty i efekt tego jest taki, że facet z focusa z pewnością następnym razem nie zjedzie motocykliscie ulatwiając przejazd. Cierpimy na tym wszyscy i powinnismy sami starac się eliminować takie zachowania.

 

Przecież świat nie dzieli sie na złych kierowców=puszkarzy i dobrych=moto. I tu i tu są źli i dobrzy. A, że motocykliści na drodze mają nieco wyższe standardy zachowań (oby), to powinniśmy to bezwzględnie piętnować.

 

A tak na marginesie - kto wymyslil te wysepki ze znakami na środku? Czy są jakieś badania, że to ma poprawiać bezpieczeństwo? Bo co chwila słyszę (ostatnio w sekcji o wypadkach historia z Żor), że to cholerstwo jest śmiercionosnym niebezpieczeństwem.

 

Co sądzicie o tych krawężnikach i znakach na środku - czy uważacie, że to poprawia bezpieczeństwo (a jeśli tak to prosze o odpowiedź jakim kosztem-i nie pytam o kasę)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.