Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam mocowanie do boku kasu na rzep 3M Dual Lock. Najpierw zakupiłem uchwyt AKA-SF1 (uwaga - mam model AS15!!) i przy jego pomocy przyczepiam go do kasu na ten rzep. Nie wiem czy do AS100 będzie pasował ten sam ale raczej pownien. Upewnij się może na stronce sony.pl Mocowanie widać na miom filmiku, oglądaj od 0:29.

 

Onkel, wielkie dzięki :) . Znalazłem na allegro AKA-SF1 dla AS30, a ten na pewno będzie pasował. Na marginesie, fajny podsumowanie sezonu - tego filmiku jeszcze nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także posiadam AS100. Mocowanie dołączone do zestawu w pełni sie sprawdza. Wygląda to mniej więcej tak.

 

3afb07aabfaaefbcm.jpg   141846ff3590b3c7m.jpg   9dda3c99559932ddm.jpg

 

Arkadio dzięki :) Czy wiesz może jaki jest symbol tego uchwytu? Ja w zestawie zamiast uchwytu miałem pilota;-) te zestawy z uchwytem na głowę miały chyba ten: http://www.sony.pl/electronics/actioncam-akcesoria-do-montowania/blt-uhm1nie wiem czy to jest ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiesz może jaki jest symbol tego uchwytu?

Symbol to: VCT-AM1, pod tym symbolem dostajesz dwa mocowania, jedno półokrągłe i jedno płaskie + uchwyt (żółty) do mocowania kamerki, ale żeby zrobić to tak jak mam ja (mocowanie z boku kasku) potrzebujesz jeszcze taki regulator połorzenia w dwóch płaszczyznach (jest on w zestawie na głowę BLT-UHM1)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mickey - jeszcze uwaga - użyłem rzepu bo krzywizna tych dinksów nie pasowała mi do kasku. Jeżeli do Twojego pasuje to rzep nie jest potrzebny. Tak jak Arkadio przymocował jest najprościej.

 

Tak, pamiętam - rzep 3M Dual Lock. Mam to w odwodzie - wydaje się, że uda mi się to spiąć tak jak proponuje Arkadio. Jeszcze raz dzięki za kompleksową poradę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Symbol to: VCT-AM1, pod tym symbolem dostajesz dwa mocowania, jedno półokrągłe i jedno płaskie + uchwyt (żółty) do mocowania kamerki, ale żeby zrobić to tak jak mam ja (mocowanie z boku kasku) potrzebujesz jeszcze taki regulator połorzenia w dwóch płaszczyznach (jest on w zestawie na głowę BLT-UHM1)

 

Arkadio - dzięki za pomoc :D  To chyba najwygodniejsze rozwiązanie - w dodatku okazało się że to mocowanie na krzywizny i uchwyt mam. Brakuje mi tego regulatora położenia. Jedyny dylemat mam czy kupować BLT-UHM1 za ok. 140zł czy (w podobnej cenie) cały zestaw uchwytów do GoPro z przejściówką do sony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca dobre to jest porównanie w końcu w cenie Sj4000 kupisz 3 kamery goclevera ;)

Korzyści na rzecz sj4000 to lepsza jakość filmów, duża ilość mocowań które prawdopodobnie podpasują pod inne kamery prawdpodobnie też pod gopro.

Ale do standardowego używania wystarczy kilka mocowań a reszta pewnie i tak będzie lezeć. ;)

 

Korzyści na rzecz goclevera no to zdecydowanie cena, a tak to przeciętna jakość nagrywania.

Obie kamery niestety cechują się bardzo krótkim czasem nagrywania tj ok 60min nagrywania.

Link do nagrań z goclevera w dobrych warunkach oraz nagranie nocne :



a co do Sj4000 to już wcześniej były wrzucane na forum linki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam SJ4000 i mogę potwierdzić świetną jakość filmów, ale i krótki czas nagrywania. Nie wytrzymuje godziny, u mnie to jakieś 45 min. Radzę sobie z tym podpinając ją do powerbanku. Minus to kabelek, którym trzeba ją zasilić. Plus - czas nagrywania liczony w godzinach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje dzisiejsze nagranie z przejazdu na rowerze. Ogólnie nic specjalnego jedynie mniej więcej ukazuje jakoś nagrywanego materiału przez kamerkę Sjcam sj4000 wifi.

Nagranie nie obrabiane,  jedynie YT zepsul jakoś nagrania. Odtwarzany filmik na kompie lepiej wygląda niż tutaj przedstawiony. Oglądać na 1080p

 

 

EDIT.

Problem był z zamocowaniem kamerki na rowerze, ponieważ kierownica jest dość gruba. Przez co nie mogłem dobrze skręcić całości i kamera po prostu nie była zamocowane na stałe tylko przy wyboju leciała a to w prawo a to w lewo heh ;)
I ja również jakoś nie jechałem ciągle prosto tylko a to kiera lekko w lewo a to w prawo heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak stabilizacji obrazu z miejsca dyskredytują tą kamerkę w moich oczach, wyobraź sobie choćby nawet 3 minutowy filmik z jazdy motocyklem po naszychg drogach. Jazda rowerem pokazuje już, ze moga być problemy z płynnoscia obrazu, ale to tylko moje zdanie i moja opinia.

 

*EDIT
Chyba, że kamerka ma taka funkcję to KONIECZNIE jej użyj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak stabilizacji obrazu z miejsca dyskredytują tą kamerkę w moich oczach, wyobraź sobie choćby nawet 3 minutowy filmik z jazdy motocyklem po naszychg drogach. Jazda rowerem pokazuje już, ze moga być problemy z płynnoscia obrazu, ale to tylko moje zdanie i moja opinia.

 

*EDIT

Chyba, że kamerka ma taka funkcję to KONIECZNIE jej użyj.

 

co racja, to racja. stabilizacja czyni cuda i warto za nią dopłacić.

pozwolę tu sobie wkleić moją próbkę z SJ4000. nie posiada ona stabilizacji i telepie tym strasznie, a droga po której tutaj jadę jest naprawdę niezłej jakości.

pomyśleć co by było na takiej typowej polskiej "dziurawce"

 

http://youtu.be/h_ETtIlPH-8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciiiiicho tam arkadio, widziałeś że sytuacja wyjątkowa (8km/h) a ciągła dość długo się... ciągła :D

co do dźwięku - być może to kwestia montażu. nie montowałem tej kamery na kasku i raczej nie będę ze względu na brak niwelacji wstrząsów właśnie.

łbem w czasie jazdy jeszcze bardziej trzęsie niż jak się zamontuje kamerę na szelki.

jak dla mnie i tak za słabo słychać silnik, wolałbym tam więcej basowego bulgotania

kamera wiadomo, bez porównania do A100, ale jak na taniego chinola i tak w miarę sobie radzi.

na moje potrzeby wystarczy. w zasadzie jeżdżę z nią nie po to, żeby kręcić jakieś mvlogi, czy jakieś tam popisy, tylko żeby mieć zabezpieczenie, "w razie jakby co"

różnie to na tych drogach jest w końcu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja chyba zamówię SJ 5000 wifi miałem zamówić mobiusa ale jak już mam coś mieć niech to będzie troszkę lepsze.

Myślałem jak ją zamontować i zostanę chyba przy tym - bo na górze będzie chyba bardzo "robić" kaskiem przy wyższej prędkości -  trzeba dokupić tylko jeszcze z 2 mocowania i jedno dać na zbiornik i gdzieś na tył potem tylko przekładać kam. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze sportowych ta tutaj daje radę: http://www.kamery.pl/produkty/kamery-sportowe/lc-prowl-300.htmPosiada już w zestawie uchwyty. Posiada też pilot, czyli aby uruchomić nie trzeba zdejmować jej z kasku. 

Zainteresowałeś mnie tematem i szperam uparcie w internecie w poszukiwaniu filmów nagranych tą kamerką i nie jest to łatwe. Masz może jakieś nagrania zeby zobaczyć jak się sprawuje w akcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załapał się ktoś z forumowiczy na kamerkę SONY HDR S20 dzisiaj w Tesco? Była promocja.

 

comment_HMOFSgkZMPnAv7msdX81cJ9MWgX1g8bt

z roboty dzwonilismy zaraz po 6-tej i ... nie było juz ani jednaj sztuki, za to multum telefonów w jej sprawie :) a ponoć miały zacząć sie rozchodzić (wł. do obotu w sklepie) od 8-mej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.