Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Rekomendowane odpowiedzi

Brzmi zachęcająco...Muszę zgłębić przy okazji temat dokładnie...Jedna rzecz która mi się narzuca to fakt jazdy na drogiej acz niepewnej zabawce obwieszonym kolejnymi drogimi zabawkami. Martwi mnie że zamiast czerpać przyjemność z jazdy mogę co rusz macać się np po kasku w obawie czy czegoś nie zgubię, czy się nie odczepi...Nawet to w czym zazwyczaj jeżdżę nie za bardzo jest przystosowane do wożenia klamotów. Już gruby portfel czy GPS w kieszeni uwiera w czasie jazdy a większa rzecz nawet po zejściu z moto może przeszkadzać- wniosek : bez plecaka lub torby jazda będzie kłopotliwa...Czyli dla mnie w czasie jazdy na ścigu będzie to rzecz niezbyt praktyczna, niemniej kiedy przesiądę się na Fazerka by gdzieś wyskoczyć np nad wodę z córką może to być fajna zabawka...

Poczekam, zobaczę jak się takie rzeczy sprawują u innych i być może zdecyduję się na kupno... :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to się bierze i przywiązuje :)  Ja standardowo nie mam zaufania do zaczepów wszelkiego rodzaju i jeszcze nigdy się nie zawiodłem.

Znaczy, każdy puścił  :) I gdyby nie trzymać gadżeta na sznurku to poszedłby w świat.

  A tak co do dobrej zabawy nad wodą z córką to myślę żebyś lepiej poszedł do kina, albo co.  A nie tam jej za przyzwoitkę robił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Generalnie wiemy tyle co ty.  Wiadomo jedynie że Go-pro jest niezła, że ma mocnego konkurenta w Sony i alternatywę cenową w postaci Mobiusa.

A reszta to wiesz, jednemu podobają się blondynki a drugiemu brunetki.  Swoją zakupiłem w chwili emocji bo mi się spodobała, nie jest to żadna z tych które wlepiłeś w linkach.  Ale daje radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też przymierzam się do zakupu takiej kamerki już od dłuższego czasu. Zależy mi jednak nie tylko na jakości obrazu, ale przede wszystkim dźwięku.
Z tych, które opisujecie Mobius wydaje się być dobrym rozwiązaniem. Mam wrażenie, że dźwięk jest lepszy niż w Redleafie. 

Orientuje się ktoś może, czy da się pod takie kamerki podłączyć zewnętrzny mikrofon czy cuś? Na aukcjach głównie opisuje się jakość obrazu, ale o dźwięku nikt nie wspomina...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja oglądałem tego soniacza i mam zamiar go nabyć,najbardziej przypada mi do gustu wifi,przez które łączysz się ze smartfonem i masz obraz z kamery bezpośrednio w telefonie-czy tablecie,działa on również jako pilot do tej kamery.Do gopro wszystko trzeba dokupować z osobna za niemałą kasę.Minus soniacza jest taki,że nie można pstrykać fotek,ale mnie to nie przeszkadza.

mam sony i pierwszy raz słysze ze nie mozna robić fotek :)

a to co to jest?

DSC01140.JPG

 

a tu kadr filmu pomniejszonego do 720p a sam jpg tez popmniejszony :)

 

https://lh5.googleusercontent.com/-7JuVQTfN9qA/Urh7tbw2FUI/AAAAAAAAOnk/QyEsh4XSYI4/w966-h544-no/Zdj%25C4%2599cie+3+%25282013-12-23+18-55%2529.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GoPro nie ma stabilizacji obrazu? To drgania powinny być bardzo widoczne.

tak GoPro nie ma stabilizacji obrazu, nie bedziesz widział drgań jak est zamontowana sztywno na moto ale zauwazysz jak ją zdejmiesz i bedziesz chciał coś nagrywac z ręki, stabilizacjie ma za to soniacz i to jest jego ogromna przewaga nad GoPro. poza tym sony nieznacznie lepiej daje rade przy słabym świetle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak wszem i wobec wiadomo marian jest 100 lat za murzynami ;) , więc pozwolę sobie zapytać w jakim celu kupuje się takie ustrojstwo? Filmiki z jazdy będziecie kręcić i na You Tube prezentować?...Kamera na moim kasku mogła by jedynie pokazać drogę, zegary z moto i moje wyczyny (którymi się chwalić nie wypada) bo wszystko z boków zbyt szybko się przemieszcza aby można było podziwiać widoki w mijanej okolicy. Do filmowania ,,na postoju '' wystarczy zwykła kamera a nawet telefon...Poza tym ciekawe czy wścibski policjant ścigający nas np za przekroczenie szybkości może nam udowodnić winę na podstawie obrazu z naszej własnej kamery lub skontrolować co jest za jej pomocą nagrane wbrew naszej woli lub dołączyć ją jako dowód w sprawie sądowej wbrew naszej woli...Oświećcie mnie proszę w czym rzecz... :)

jak to mówili w jakiejs reklamie zobaczyć filmik z miejsc w których sie było BEZCENNE!!! :)

ja uwazam za słuszne tylko dwa modele kamer, gopro i sony (którą mam osobiscie)

jedna i druga jest z najwyższej półki... w sony mamy zdecydowaną przewage w formie stabilizacji obrazu, gopro nie ma,

soniacz troche lepiej nagrywa przy słabym oswietleniu, natomiast gopro ma lepszy system mocowan, mozna sterować nią bez wyjmowania z obudowy i robi od 5 do 11 zdjec na sekunde az do zapełnienia buforu, sony tego nie ma, bo robi zdjecia co 5, 10 i 30 sekund, sony moim zdaniem lepiej wygląda i stawia mniejszy opór podczas szybkiej jazdy. natomiast w gopro lepiej działa wifi.

tak czy siak walka pomiedzy nimi to tak jak walka mercedesa i bmw lub canona i nikona, wiemy ze obie firny sa naprawde super i warte zainteresowania.

ja wybrałem sony bo nagrywa lepiej przy słabym oswietleniu a jak wiadomo nie zawsze jezdzi sie w dzien i na dodatek słoneczny :)

a oto pare filmików ktore nagrałem moją sony...

oczywiscie te dłuzsze filmiki dałem w 720p bo na YT wgrywałyby sie nawet i 10 godz :)

tu nagrany tydzien temu

tu z października

tu pożyczyłem kumplowi do wyscigu

tu z Bełchatowa w full HD

tu z kumplem na zawodach gdzie na zapleczu panował półmrok też w full HD

Marian, teraz wiesz dlaczego to fajna sprawa taka kamera?

dobry film i dobrze zmontowany to świetna pamiątka do konca życia... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponoc niezla jest tez kamerka firmy HAM ale modelu nie podam ci, cenowo tansza niz go pro a jakos filmu porownywalna

poprzyj swoja wypowiedź filmikiem bądź innymi danymi, bo ja mam kamerkę komahomi :) zajebiste zdjęcia i filmiki robi, ma pamięć nieskończoną ale jest jeden problem, nie można efektów jej pracy zgrać na dysk twardy komputera i nie ma pamięci zew. bo to co zarejestruje zostaje w ... głowie ;)

sorrki za takie porównanie ale mnie to wqr%$#@ia

Twój post to coś na zasadzie: mam ale nie pokażę i nie powiem co ale jest lepsze od waszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, że nie łączony post

zobaczcie ten filmik i wyróbcie sobie zdanie na temat kamerek 

Sony vs GoPro vs Contour vs Mobius

http://www.youtube.com/watch?v=xXI2B39hNcs

 

u mnie wygrał: Mobius (to chyba ten na "kapeluszu") ;):P 
1. wielkość
2. cena
3. jakość (odwzorowanie detali)

no chyba, że się mylę, nie miałem jeszcze styczności z kamerką sportową (zastanawiam się nad zakupem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.