Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Rekomendowane odpowiedzi

luki dobrze mówi, jest i 4000 od tracera. natknąłem się nawet na jej test:

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/tracer-xtreme-sj-4000-test.html

z tego co czytam i co widzę na fotkach to jest identyczna jak sj4000 sjcam, czy tej podróbki sjcam. nawet bateria ta sama.

podejrzewam, że to leci z jednej taśmy, a tracer kupił po prostu ileś sztuk i opatrzył swoim logo.

co do programowej niwelacji drgań, to różnie to wychodzi, jednak przy dużej częstotliwości drgań, takich jakie występują np. podczas jazdy motocyklem

te programy często nie wyrabiają. filmy tracą na ostrości, a obraz się rozjeżdża.

nie ma to jak optyczna stabilizacja, jaką mają np kamery sony. ta opcja po prostu wymiata i warto za nią dopłacić

a własnie, apropos sony to wypuścili właśnie sparing partnera dla hero4, czyli możliwość rejestracji w 4k

cena zbliżona do GoPro, więc jak ktoś planuje wydać koło 2 tysie na kamerę to jest kusząca propozycja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zakupiwszy ową SJ4000 od Tracera w Eurortvagd kilka dni temu, chciałem zakupić oryginalnego SJCAMa, ale w sieci graniczy to z cudem. Owe zdrapki z kodem weryfikacyjnym do niby SJCAMow na Alledrogo to pewniak podróbki. NA oficjalnej stronie SJCAM (www.sjcam.com) nie ma żadnej wzmianki o kodach weryfikacyjnych, a strona na której można sprawdzić kod z  zdrapki (www.sjcamhd.com) to bezszczelna kopia strony SJCAM z dodanym linkiem do sprawdzenia kodu z zdrapki. Przetestowałem narazie dziś tryb nagrywania w nocy i musze przyznać że nie spodziewałem się tak dobrej jakości za tak niewielką cene.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiwszy ową SJ4000 od Tracera w Eurortvagd kilka dni temu, chciałem zakupić oryginalnego SJCAMa, ale w sieci graniczy to z cudem. Owe zdrapki z kodem weryfikacyjnym do niby SJCAMow na Alledrogo to pewniak podróbki. NA oficjalnej stronie SJCAM (www.sjcam.com) nie ma żadnej wzmianki o kodach weryfikacyjnych, a strona na której można sprawdzić kod z  zdrapki (www.sjcamhd.com) to bezszczelna kopia strony SJCAM z dodanym linkiem do sprawdzenia kodu z zdrapki. Przetestowałem narazie dziś tryb nagrywania w nocy i musze przyznać że nie spodziewałem się tak dobrej jakości za tak niewielką cene.

 

Drugi, a tu patrzyłeś?

Wygląda na prawdziwą ta strona, sprzedają też sjcamy

http://sjcam-poland.com/content/5-bezpieczenstwo-sjcam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Oloos - a sprawdziłeś np. NIP firmy z tej strony? Pomogę trochę ;)

 

Dane na stronie http://sjcam-poland.com/kontakt

SJCAM-POLANDul. Jesionowa 5 lok. 15.98-100 Łask, woj. łódzkieNIP: 8311585679 REGON: 101413110

A teraz dane ze strony https://mixfoto.pl/kontakt

MIXFOTO, ul. Jesionowa 5 lok. 1598-100 Łask, woj. łódzkietel. 666665546 | e-mail: [email protected] 

Na koniec dane z KRS

 

http://www.krs-online.com.pl/mixfoto-krs-878774.html

 

Myślisz, że SJCAM byłaby jednoosobową działalnością gospodarczą?:)

 

Wnoski pozostawiam każdemu do wyciągnięcia we własnym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego weź pod uwagę ze to może być przedstawiciel, jeden z dealerów na Polskę.

Co do firm to oficjalnie może być jednoosobowa, a w praktyce może być inaczej - chyba większość wie że praca w Polsce jest cholernie opodatkowania.

Żeby nie snuć domysłów proponuje wysłać maila do SJCAM z zapytaniem czy ta firma jest ich przedstawicielem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

borok no przyznam się, że takiego śledztwa nie przeprowadziłem. poza tym to co napisałeś nie zmienia sytuacji. nawet jednoosobowa firma może handlować oryginałami czyż nie? :)

po prostu stronka oferuje wszystko co powinna łącznie ze sprawdzaniem certyfikatów (hologramów) do sprawdzania oryginalności sprzętu, sklepem, bazą aktualizowanego firmware i marketingowym bełkotem o aspiracjach i zapewnieniach o dobru najwyższym - kliencie :)

aczkolwiek nie podoba mi się taki punkt regulaminu:

§4

Dane handlowe umieszczone na stronie nie są ofertą handlową w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Jest to wyłącznie zaproszenie do składania ofert.

to trochę brzmi jak zrzucanie z siebie odpowiedzialności. sam nie podejmuję się oceny czy można tej firmie ufać czy nie, ale jeśli masz dane jakieś pewnej firmy od sjcamów to podrzuć tutaj, na pewno wielu użytkowników będzie Ci wdzięczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, nie chciał nikogo tutaj ani obrażać, ani negować uczciwości. Nie o to mi chodziło.

 

@Hawk1985, oczywiście, może tak być. Niestety w praktyce nie spotkałem takiej sytuacji, aby duża firma swój oddział w innym kraju zrzucała na jednoosobową działalność gospodarczą. Nie wnikam ile osób jest tam zatrudnionych, bo nie o to chodzi.

 

Chciałem tylko uzmysłowić potencjalnym kupującym, którzy trafili na wpisy tutaj, że firma sjcam-poland po prostu nie istnieje. Jest to tylko dumnie brzmiąca nazwa, wymyślona, aby Klienci poczuli się pewniej kupując tam towary. Nie wiem czy są one oryginalne czy też nie. Bardziej do myślenia dało mi wcześniejsze stwierdzenie o tych kodach/zdrapkach. Dlatego też postanowiłem poszukać trochę informacji o firmie sjcam-poland. To do sjcam trzeba by napisać, czy te kody to ich wymysł czy może jakaś forma oszustwa.

 

Oczywiście, każda firma może handlować oryginałami. Nigdzie nie napisałem, że są to podróbki. Jednak dziwi mnie fakt, że mixfoto tytułuje się jako sjcam-poland. Jeśli byliby jakiegoś rodzaju dystrybutorem, przedstawicielem, czy jak to inaczej zwał, to po jakiego grzyba wymyślali nazwę sjcam-poland podając przy tym dane firmy mixfoto? Domyślam się tylko, że to ta sama firma, ale czy nie byłoby bardziej wiarygodnie, gdyby na stronie napisali swoje prawdziwe dane, a pod spodem tekst typu "dystrybutor", "przedstawiciel", itp? Dla mnie przynajmniej tak by było. A tak, to tylko więcej niewiadomych.

 

@Oloos, ten punkt, który przytaczasz to pewnego rodzaju zabezpieczenie. W moim rozumieniu, to zabezpieczenie właściciela sklepu internetowego na wypadek złej ceny (błąd na stronie, np. za 1 zł kamera), braku towaru (fizycznie brak, a na stronie dostępny w 24h) i podobnych sytuacji.

 

Niestety, ale nie znam żadnej pewnej firmy handlującej kamerkami sjcam. Do myślenia daje także fakt, że tak do końca nie wiadomo czy strona sjcam.com jest tą właściwą. Równie dobrze może być tak, że to sjcamhd.com to producent a sjcam.com to tylko wredna kopia. Jedno jest pewne: właściciele obu przytoczonych przeze mnie stron są różni. Whois podaje, że sjcam.com była zarejestrowana wcześniej. Dodatkowo na sjcam.com jest odnośnik do profilu na FB. Czy to jakiś argument za byciem "oryginalnym producentem"? Niestety nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację borok, masz rację. trochę to wszystko zbyt zagmatwane... 

Twoje pytanie - po co to wszystko tak komplikować, skoro można by było załatwiać to wprost i bez udawania kogoś innego - ma tu sens.

Dodatkowo pisanie regulaminu w taki sposób, żeby później potencjalnego klienta zwodzić czy nie wiem co - nie  wygląda fajnie.

Dobrze, że Ci się chciało w sprawę zagłębić i wszystko fajnie opisałeś.

Tymczasem tajemnica - gdzie można kupić prawdziwe sjcamy nadal niewyjaśniona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, nie chciał nikogo tutaj ani obrażać, ani negować uczciwości. Nie o to mi chodziło.

 

@Hawk1985, oczywiście, może tak być. Niestety w praktyce nie spotkałem takiej sytuacji, aby duża firma swój oddział w innym kraju zrzucała na jednoosobową działalność gospodarczą. Nie wnikam ile osób jest tam zatrudnionych, bo nie o to chodzi.

 

Chciałem tylko uzmysłowić potencjalnym kupującym, którzy trafili na wpisy tutaj, że firma sjcam-poland po prostu nie istnieje. Jest to tylko dumnie brzmiąca nazwa, wymyślona, aby Klienci poczuli się pewniej kupując tam towary. Nie wiem czy są one oryginalne czy też nie. Bardziej do myślenia dało mi wcześniejsze stwierdzenie o tych kodach/zdrapkach. Dlatego też postanowiłem poszukać trochę informacji o firmie sjcam-poland. To do sjcam trzeba by napisać, czy te kody to ich wymysł czy może jakaś forma oszustwa.

 

Oczywiście, każda firma może handlować oryginałami. Nigdzie nie napisałem, że są to podróbki. Jednak dziwi mnie fakt, że mixfoto tytułuje się jako sjcam-poland. Jeśli byliby jakiegoś rodzaju dystrybutorem, przedstawicielem, czy jak to inaczej zwał, to po jakiego grzyba wymyślali nazwę sjcam-poland podając przy tym dane firmy mixfoto? Domyślam się tylko, że to ta sama firma, ale czy nie byłoby bardziej wiarygodnie, gdyby na stronie napisali swoje prawdziwe dane, a pod spodem tekst typu "dystrybutor", "przedstawiciel", itp? Dla mnie przynajmniej tak by było. A tak, to tylko więcej niewiadomych.

 

@Oloos, ten punkt, który przytaczasz to pewnego rodzaju zabezpieczenie. W moim rozumieniu, to zabezpieczenie właściciela sklepu internetowego na wypadek złej ceny (błąd na stronie, np. za 1 zł kamera), braku towaru (fizycznie brak, a na stronie dostępny w 24h) i podobnych sytuacji.

 

Niestety, ale nie znam żadnej pewnej firmy handlującej kamerkami sjcam. Do myślenia daje także fakt, że tak do końca nie wiadomo czy strona sjcam.com jest tą właściwą. Równie dobrze może być tak, że to sjcamhd.com to producent a sjcam.com to tylko wredna kopia. Jedno jest pewne: właściciele obu przytoczonych przeze mnie stron są różni. Whois podaje, że sjcam.com była zarejestrowana wcześniej. Dodatkowo na sjcam.com jest odnośnik do profilu na FB. Czy to jakiś argument za byciem "oryginalnym producentem"? Niestety nie wiem.

Ehhhh, myślenie nie boli....

 

Spróbuj na stronie sjcahd.com kupić którąkolwiek z kamer. Na stronie tylko kontakt poprzez email, zero numerów telefonów, zero cen. NA stronie sjcam.com można sprawdzić ceny i jak w kazdym sklepie zamówić przez internet wybraną kamere, numer telefonu też podany. Tydzień temu nie można było zamówić sj5000 plus bo z pre orderem się nie wyrabiali i nie przyjmowali nowych zamówień, dziś dostępnych 500 sztna sprzedaż.

 

No i ze strony sjcam.com ściągnąłem sobie nowe firmware które działa na  mojej kamerce tracer sj4000, a na stronie sjcamhd.com na próżno można szukać aktualizacji firmware.

 

Jak to mówią "naiwnych nie sieją"  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Drugi - najlepsze na tym sjcam.pl jest w zakładce "o nas" - jakiś randomowy budynek na fotce i opis po łacinie hahaha

Nigdzie nie napisałem że to jest orginalna strona na polske, zadałem tylko pytanie. Nie spodziewam się w polsce autoryzowanego dystrybutora sjcam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie napisałem że to jest orginalna strona na polske, zadałem tylko pytanie. Nie spodziewam się w polsce autoryzowanego dystrybutora sjcam :P

nie nie, to nie zarzut do Ciebie, po prostu się tym ubawiłem. chłopaki popuścili widać wodze fantazji  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce nie ma sklepu internetowego kamer SJCAM. Najpewniej kupić na aliexpress, ale patrzać tylko na pozytywne opinie kupujących. 

 

Niedawno kupiłem kamerę GOPRO 4 black na allegro, zamiast kamery mam sporę sumę na minusie i przed sobą walkę na policji i w prokuraturze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jest tak kolorowo.

 

Kamera kupiona , kasa przelana na zwykły przelew, na drugi dzień mail z allegro że sprzedającemu włamali się na konto. Sprzedający nic nie wie o sprzedaży. Jego konto zawieszone. Jak dobrze pójdzie to jakaś kasę od allegro odzyskam, ale istnieje też ryzyko nie wykrycia sprawcy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie w sprawie tej sjcam uruchamia się i pisze sj4000.Kolega nagrywał trochę i są straszne zacięcia obrazu.Coś z tym można zrobić?

Chyba jest ustawiona za wysoka jakość zapisu ,gdzie to można przestawić,da radę to wyregulować ?Czy po prostu ona już taka jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie w sprawie tej sjcam uruchamia się i pisze sj4000.Kolega nagrywał trochę i są straszne zacięcia obrazu.Coś z tym można zrobić?

Chyba jest ustawiona za wysoka jakość zapisu ,gdzie to można przestawić,da radę to wyregulować ?Czy po prostu ona już taka jest?

Grzesiu, na tym moim wynalazku nic takiego nie występuje, obojętnie od rozdzielczości i kompresji. Może być tak, że klasa karty nie pasuje do sprzętu i zapis nie będzie się odpowiednio rejestrował. 

Niech spróbuje na innej karcie albo pomiesza jeszcze w ustawieniach, ewentualnie przywróci wartości domyślne, .

W menu wchodzisz tym guziczkiem do uruchamiania 1 kliknięcie - uruchomienie 2 - tryb aparatu 3 - galeria zdjęć i filmów 4 - ustawienia

W ustawieniach 2 pierwsze ekrany to ustawienia kamery, dalej aparatu.

Ale to tez może zależeć od firmware. W ostateczności niech sobie zaktualizuje oprogramowanie do niej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema, szukam dobrej kamerki sportowej, z której będę korzystał głównie na Motocyklu oraz snowboardzie, ewentualnie jakis rower bądź wakacje...naczytałem sie o nich sporo przejrzałem sporo filmików na youtube i już sam nie wiem mam paru kandydatów i ma nadzieje, ze przynajmniej wj akims stopniu skierujecie mnie na zwycięzce...albo zaproponujecie coś całkiem innego.... co nagrywania w 4k..hm nie jest mi jakoś mega potrzebne bo i tak nie wykorzystam tego...no chyba, ze dana kamerka mocno prowadzi nad reszta jesli chodzi o fullhd a jednoczesnie też nagrywa w 4k to oczywiscie taką biorę też pod uwagę....czego oczekuje...jakość obrazu, dzwięku...dobra stabilizacja i wszystko inne co powinna posiadac dobra sportowa kamerka...

 

1. go pro4 silver ( 4 black ?)

2. sony hdr as200vr (X1000V ? ) ( podobno świetna stabilizacja obrazu, oraz możliwość nagrywania w pętli)

3. iOn air pro 3

4. contour roam 3

5. drift ghost - s

6. Garmin Virb - Elite

7. sjcam sj500 wifi

 

 z góry dziękuje za pomoc, pozdro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin jeśli naprawdę zależy Ci na stabilizacji ( a jest to fajna rzecz przy kamerze na kask) to musiałbyś wykreślić kilka swoich typów. Chyba tylko Sony i Garmin mają stabilizację i w Sony rzeczywiście to działa bardzo dobrze.

Z Garminem nie mam doświadczeń, pozostają recenzje użytkowników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.