Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Rekomendowane odpowiedzi

Motocykl ma 12v i mam gniazdko polaczone z zapłonem. Wiem, ze samochodowe spełniają moje oczekiwania. Liczę jednak na Wasza poradę odnośnie kamer sportowych. Nie znam wszystkich a tym bardziej ich funkcji. Moze ktos cos ....

 

Przecież napisałem o serii xs polaroid'a, to kamery sportowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Używam kamerki Sony HDR- AS 15 Jestem z niej zadowolony. Zestaw pozwala ją montować na kasku i to jest najlepsze miejsce na kamerkę. Ktoś mnie namówił na montaż kamerki na kierownicy i to był błąd bo wibracje jednak są widoczne na filmie. Co prawda obudowa nie pozwala na zmianę ustawień bez wyciągania kamerki ale w czasie jazdy i tak było by to trudne.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ktoś szuka testu różnych kamer sportowych to polecam ten kanał na YT

osobiście mam GP hero2 już od 2 lat i mogę powiedzieć że to dobrze wydane $$$ jedyne minusy GP hero2 to bateria która mogła by trzymać dłużej(ale to uroki wszystkich kamer sportowych) i soczewka w obudowie powinna być płaska a nie okrągła przez co obraz pod wodą jest nieco zamglony... ale tak mają wszystkie soniaki nawet te najnowsze a w GP hero3 poszli po rozum do głowy i dali płaską soczewkę.

Osobiście zainteresowała mnie kamera SJ400- niby chińczyk a obraz niemal identyczny z GP hero 3 silver lub GP hero2 za to cena więcej niż zadowalająca.

 

Nie ma sensu kupować kamerki do puki nie uzbroicie jej w odpowiedni zestaw mocowań.

Obojętnie jaki model wybierzesz to bez mocowań nie zrobisz prawie nic.

Dla motocyklistów przydatne są: mocowanie przyklejane na kask, szelki z mocowanie ma klate, mocowanie na kierownice, ewentualnie przyssawka (ale tu uwaga może odpaść od wibracji)
 

Bez mocowań kamerka stanie się rzadko używanym gadżetem, do tego bateria... fajnie mieć więcej niż jedną + gniazdo zapalniczki/usb w 2oo aby móc podładować ustrojstwo w trasie ;)

a to przykład, że kamerkę dobrze mieć...

Dodam tylko, że obraz na YT jest mocno skompresowany i nijak ma się do plików oglądanych na TV fullHD,

lub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam kamerki Sony HDR- AS 15 Jestem z niej zadowolony. Zestaw pozwala ją montować na kasku i to jest najlepsze miejsce na kamerkę. Ktoś mnie namówił na montaż kamerki na kierownicy i to był błąd bo wibracje jednak są widoczne na filmie. Co prawda obudowa nie pozwala na zmianę ustawień bez wyciągania kamerki ale w czasie jazdy i tak było by to trudne.   

Pewnie wiesz - jeżeli zależy Ci na dostępie na tych dwóch knefli to możesz kupić obudowę z modelu AS30. Ona to oferuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta

 

Pewnie wiesz - jeżeli zależy Ci na dostępie na tych dwóch knefli to możesz kupić obudowę z modelu AS30. Ona to 

No właśnie już to gdzieś widziałem. W czasie jazdy to mi potrzebny jest tylko ten ON/OFF  Dobrze mieć dostęp do menu bez wyciągania z obudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo będę wybierał się na kilka dłuższych wypadów motocyklowych. Chciałem mojego Mobiusa użyć jako rejestratora na kasku. Niestety bateria w kamerze nie na długo wystarcza. By nieprzerwanie działała kamera w funkcji rejestratora postanowiłem zainwestować w Power Pack

znalazłem coś takiego :

nexthifi2011-10-17-16-25-46_2.jpg

4000mAh zapewni kilka godzin zasilania kamerki. Taki zewnętrzny akumulator można w każdej chwili podładować na postoju z gniazda zapalniczki, albo z sieci.

Myślałem o zamocowaniu w tyle kasku, albo trzymaniu w bocznej kieszeni kurtki i spiralnym kabelkiem usb zasilać kamerę. Ktoś może stosuje takie rozwiązanie?

 

PS

Dzisiaj kupiłem coś takiego:

M-Life%20ML0457.jpg

pojemność 2400mAh - cena śmieszna  - 29zł. Przetestuję i podzielę się wrażeniami. Teoretycznie Power Bank powinien dawać nieprzerwanie prąd 1A przez prawie 2,4h... 0,5A już przez 4,8h... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem totalnie rozładowaną kamerkę pod ten Power Bank - kamerka nieprzerwanie na full opcjach pracowała ponad 4h - teraz zmienię parametry na mniejsze, żywotność powinna się wydłużyć - te kamerki mają sprzętowe kodeki, więc mniejszy stopień kompresji i mniejsze rozdzielczości powinny mieć przełożenie na mniejszy pobór prądu a co za tym idzie powinien wydłużyć się czas pracy kamerki. Opracowałem patent, ten Power Pack wkładam do bocznej kieszeni kurtki i luźnym kabelkiem poprowadzonym z tyłu kasku podpinam do kamerki. Dodatkowo opaskami kabel przymocowany do mocowania kamerki zapobiega to przypadkowemu wypięciu się wtyku z gniazda kamerki. Jutro jadę motorkiem w Wielkopolskę na kilka dni - po powrocie zdam relację.

Kamerka ma wyłącznie służyć jako rejestrator jazdy - więc potrzebny jest wydłużony jej czas pracy. Parametry obrazu nie są już tak istotne. Na postoju będę ładował kamerkę i Power Bank z gniazda zapalniczki więc może na całą drogę starczy mi sztromu  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Niedługo będę wybierał się na kilka dłuższych wypadów motocyklowych. Chciałem mojego Mobiusa użyć jako rejestratora na kasku. Niestety bateria w kamerze nie na długo wystarcza. By nieprzerwanie działała kamera w funkcji rejestratora postanowiłem zainwestować w Power Pack

znalazłem coś takiego :

nexthifi2011-10-17-16-25-46_2.jpg

4000mAh zapewni kilka godzin zasilania kamerki. Taki zewnętrzny akumulator można w każdej chwili podładować na postoju z gniazda zapalniczki, albo z sieci.

Myślałem o zamocowaniu w tyle kasku, albo trzymaniu w bocznej kieszeni kurtki i spiralnym kabelkiem usb zasilać kamerę. Ktoś może stosuje takie rozwiązanie?

 

PS

Dzisiaj kupiłem coś takiego:

M-Life%20ML0457.jpg

pojemność 2400mAh - cena śmieszna  - 29zł. Przetestuję i podzielę się wrażeniami. Teoretycznie Power Bank powinien dawać nieprzerwanie prąd 1A przez prawie 2,4h... 0,5A już przez 4,8h... 

Podzielisz się informacją gdzie kupiłeś powerbank? ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drażę i drążę temat... Uzmysłowiłem sobie, że tak naprawdę kamera, która ma rejestrować nasze wypady, tak naprawdę nie musi być typową sportową kamerą.

Cyfrowe małe kamery HD na kartę SC można już kupić  za kilkaset zł. Do tego możemy za kilkanaście zł. dokupić mocowanie na kierownicę.

Zaintrygowała mnie mała kamera Mediona MD 86695 - stabilizacja obrazu, zoom optyczny, funkcja zdjęć...i to za jedyne 350zł.

 

3.jpg

 

Zasilana przez gniazdo USB. Może i nie jest miniaturowa, ale za to może być uniwersalnym gadżetem multimedialnym, który zarejestruje obraz video z motocykla, zabierzemy go ze sobą by zrobić jakieś zdjęcia i ciekawe ujęcia miejsc które odwiedzimy.

 

http://allegro.pl/kamera-cyfrowa-full-hd-1080p-10xzoom-optyczny-i3738099555.html

 

Dla mnie kłopotliwe jest zabieranie na wypad lustrzanki Nikona i cyfrowej kamery Canona... 

 

Zawsze mogę ją wykorzystać jako rejestrator samochodowy....Nie duże pieniądze, więc i ryzyko nieudanego zakupu niewielkie.

mam możliwość kupienia takiej nowej za 300zł ale czy warto ? potrzebuję tylko do motocykla jak sądzice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężki wybór ???

 

GoClever DVR SPORT SILVER

ACTIVE CAM 2.1 OVERMAX

TRACER XTREME LE

SJ4000

REDLEAF RDF 12

KAMERA SPORTOWA XTREME TOUCH

KAMERA SPORTOWA GOCLEVER DVR EXTREME GOLD

 

prosze o opinie i radę która kamerkę kupić potrzebuje jej tylko do jazdy na moto

 

Wejdz sobie na youtube i poogladaj sobie filmiki wrzucone przez ludzi z tych kamerek, ogladalem nieraz filmy tych gocelevrow ,tracerow i innych tego typu, wedlug mnie strata pieniedzy.. z wszystkich co tutaj wymieniles najlepsza opcja bedzie SJ4000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel - daj sobie spokój z tą kamerą Mediona - jeśli już to wyłącznie jakaś kamera sportowa.

Ja osobiście używam kamery Mobiusa - niesamowicie uniwersalna kamerka. Służy jako rejestrator jazy, ale i też do nagrywania ciekawych ujęć. Z racji swoich miniaturowych gabarytów idealnie nadaje się na kask. Uchwyt jest niesamowicie wytrzymały - nie ma obawy, by się odkleił i by kamera odpadła.

Dodatkowo mała ręczna kamera fullHD Panasonica z niesamowicie dorą stabilizacją obrazu. Połączenie tych kamer daje taki efekt:

 

 

Na potrzeby YT ograniczam się do jakości 720p - nie ma sensu więcej.

Połączenie dwóch kamer - sportowej i ręcznej dla tych, którzy preferują jazdę turystyczną jest absolutną podstawą.

 

Ten PowerBank kupiłem w M1 w Zabrzu - obok reala jest taki fajny sklep z elektroniką - tam pracuje nasz forumowy kolega Dawid :)

Urządzenie idealne na jakiś wypad - można podładować każde urządzenie z portem USB - wydajność prądowa to 1000mA  - tzn, że przez 2,4h da prąd o natężeniu 1A. Posiada fajny funkcjonalny wskaźnik poziomu naładowania. Ogólnie polecam - małe gabaryty, wygoda i funkcjonalność - cena - niecałe 30zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szreku, kolejny raz chłopie nie czytasz ze zrozumieniem :)

Napisałem wyraźnie, że na potrzeby internetu filmy publikuję w jakości 720p, 30fps.

Poszukaj sobie robaczku na YT filmy porównawcze tych kamer.

 

 

PS

zrobiłem to za Ciebie

porównanie kamerki Mobius(200zł brutto) z GoPro(za ponad tysiaka)

 

 

Nie zapomnij zmienić jakości na 1080p :)

 

Ale z jednym mogę się z Tobą zgodzić w 100% GoPro jest lepszą kamerą od Mobiusa - to nie podlega dyskusji.

 

Ale czy warta jest tej ceny? Czy warto dać co najmniej 5x więcej za nieco lepszą jakość?

No ale kto bogatemu zabroni :)

Podejrzewam, że w obu przypadkach elektronika jest klepana w tej samej chińskiej fabryce, użyte kodeki są tego samego producenta. Na pewno różnią się ceną :)  (to już ustaliliśmy) kolorem :) , no i gabarytami.

Niektórzy dostrzegają jeszcze nieco lepszą jakość GoPro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Właśnie oglądałem filmiki mobiusa i sj4000. co do SJ4000 bardzo ładne filmy, Mobius średni. Jedyne do czego mam zastrzeżenia to szum wiatru, zamiast głos silnika w czasie jazdy. Jednak w Go pro caly czas słychac dzwięk silnika.

 

Poniewaz niestety mikrofon jest z przodu i wiatr wieje prosto w mikrofon,efekt taki jakby dmuchac w sluchawke w telefonie rozmawiajac z kims ;/ ktos ma jakis patent na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.