Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie osobiscie udalo sie wygrac licytacje na allegro,kamerka Lic Ego (Liquid Image Ego)

, przykladowa aukcja na allegro:

http://allegro.pl/kamera-sportowa-lic-ego-full-hd-1080-wifi-iphone-i3883207554.html

Mnie udalo sie wyrwac za 270zl caly komplet nowka sztuka - nietrafiony prezent.

Tutaj male porownanie z GoPro Hero3

 

Osobiscie nagralem tylko chwile jazda samochodem,kamera bardzo plynnie wszystko nagrywa,nie ma zadnych sciec,dzwiek jest bardzo dobrze oddany,kolory tez dobrze odwzorowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W piątek będąc w Auchan-ie w Mikołowie widziałem kamerki na kask, nie miałem zbytnio czasu się temu przyjrzeć ale ceny były dobre-nie wiem jakie specyfikacje ale robione na wzór go-pro. Ceny były od 100 kilku zł do 400-500 zł

Jak komuś nie zależy na HD i super jakości to myślę, że dobra opcja to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie wyłączam głos, bo tak naprawdę na co dzień Mobiusa używam jako rejestrator samochodowy. 

Póki co ma on mnóstwo parametrów do ustawienia, więc eksperymentuje z nimi. Niestety portal YT bardzo ogranicza jakość publikowanych filmów. Mam wrażenie, że najbardziej optymalną rozdzielczością jest 720p - wtedy nadal mamy jakość HD ale pliki wynikowe są zdecydowanie mniejsze - dużo więcej mieści się materiału na karcie pamięci. No i obróbka takiego materiału jest łatwiejsza i szybsza. Dla potrzeb archiwizacji i publikacji w sieci internet taka rozdzielczość jest wystarczająca. 

Przypominam - ta kamerka w podstawowej wersji w przeliczeniu na złotówki kosztuje tylko 200zł! Więc stosunek jakości do ceny jak widać jest imponujący.

Postaram się porobić filmiki z kasku, ocenimy wspólnie możliwości kamerki.

Anasazi - ja przymocowałem kamerkę do zbiorniczka wyrównawczego płynu hamulcowego - w konfiguracji mocowania na kask - wtedy stelaż mocujący ma płaską powierzchnię idealnie pasuje na ten prostokątny zbiorniczek. W wolnej chwili wrzucę fotki mocowania. Czekam na dostawę szyby turystycznej - boję się, że po zamontowaniu szyby, będzie ona przesłaniała kadr kamerki - no ale może nie będzie tak źle. Najwyżej pomyślę o innym miejscu mocowania - może na klipsie na szybie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja posiadam video rejestrator samochodowy.ktory posiada 2 kamerki i tez testuje z tego co przetestowalem glos i obraz sa bd

moge dodac ze kamerka z przodu ma kat widzenia 120 a tyl 90 rozd kamerki 1 to Hd1280x720 VGA640x480 S/30 H.264

a kamerka 2 ma 720x480 S/30 H.264 posiada pilot posiada tez G-sensor trojwymiarowy ,detekcja kolizji kamerka 2 jest wykrywana automatycznie obraz jest w obrazie czyli PIP cena z wysylka 273 karta pamieci do 32GB max jak cos jeszcz to dopisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

... jest 720p - wtedy nadal mamy jakość HD ale pliki wynikowe są zdecydowanie mniejsze - dużo więcej mieści się materiału na karcie pamięci. No i obróbka takiego materiału jest łatwiejsza i szybsza ...

Mam parę pytań:

1. Jak wychodzi czas nagrania/GB? - w rożnych ustawieniach

2. jaka max karta pamięci jest obsługiwana.

3. czy jak się napełni to nagrywa od nowa?

4. Ile czasu można nagrywać na akumulatorkach?

5. czy jest zasilanie zewnętrzne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już odpowiadam.

Karta pamięci 16GB

jakość fullHD - plik ma wielkość 566MB - czas trwania takiego filmu to 5min - kamerka dzieli film na ujęcia 5-cio minutowe, które mają po 566MB

10 minut filmu to niecałe 1,2GB danych - 100 minut filmu fullHD to 12GB danych. 

Film w jakości HD czyli 720p zajmuje ok. 30% tego co fullHD - ale sprawdzę to jeszcze dokładnie.

Moja karta 16GB pozwala na nagranie ok 2godz. filmu w jakości fullHD 1080p i ok 6godz. w jakości HD 720p.

Problemem nie jest więc pojemność karty i czas zapisu filmu lecz żywotność baterii.

Małe kamerki = małe akumulatorki - czas pracy to ok. 3 godziny.

Ja już myślę o battery packu - usb - to taki adapter, do którego wkładasz 4 akumulatorki paluszki i masz zasilanie USB - do kamerki - kilka dodatkowych godzin pracy.

Taki battery pack można na postoju podładować z gniazda zapalniczki. Battery pack oczywiście montowany na kasku w tyle na mocny uchwyt - pozwala na podłączenie dodatkowego zasilania kamerki podczas jazdy. 4 paluszki to znowu nie tak duże gabaryty i waga

http://bixnet.net/images/BT-USBAA-HowWorks1.jpg

Kamerka jest w pełni konfigurowalna. 

Można zapętlać nagrania - tzn nadpisuje stare - ciągle nagrywając.

Można skonfigurować tak, że nagrywa automatycznie po włączeniu zapłonu i wyłącza się po wyłączeniu. 

2 tryby filmu i jeden zdjęć - tzn można zdefiniować dwa różne tryby filmowania - jakość, rozdzielczość ilość klatek, rotację itp - wszystkie parametry filmu.

Co chwilę aplikacja pobiera nowy soft kamerki - ja już 4 razy uaktualniałem oprogramowanie - zawsze coś nowego uzyskujemy w sofcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać zaawansowane technologie są coraz tańsze - to cieszy.

Ja jestem miło zaskoczony Mobiusem. Nie oczekiwałem wiele od chińskiego taniego produktu. Tymczasem świetnie sprawuje się w roli rejestratora samochodowego. Również z racji swoich miniaturowych gabarytów i tak naprawdę bardzo opływowego kształt idealnie nadaje się na kask motocykla.

Miłym zaskoczeniem jest wsparcie techniczne - a raczej zautomatyzowany proces uaktualniania softu urządzenia - dzieje się to automatycznie a co najważniejsze, widać że rzesza oddanych fanów poprawia i tak dopracowany już soft kamerki. Nic się nie wiesza, nic nie zacina. Kilka razy prze moją nieuwagę kamerka odpadła od szyby, uderzając o twarde elementy - żadnych pęknięć, żadnych zniekształceń - wszystko działa wzorowo.

Kamerka używana w codziennej jeździe non stop. Praktycznie nigdzie teraz bez niej się nie ruszam - i nie ważne czy samochodem czy motorkiem. Biorąc pod uwagę jej niewielką i przystępną cenę, oraz akceptowalną jakość mogę ją wszystkim polecić jako uniwersalny rejestrator do samochodu i motocykla.

Nie wykluczam, że kiedyś jak poczuje pewien niedosyt, to może skuszę się na coś innego. Tymczasem zostaję przy mobiusie, który do tej pory ani razu mnie nie zawiódł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze, że na rynku jet tak duża różnorodność oferowanych modeli. Każdy na pewno coś dla siebie wybierze.

Oby tak duża konkurencja wymusiła niskie ceny oferowanych produktów.

Jak widać chińskie wyroby skutecznie konkurują już z markowymi, nie tylko cenowo ale również jakościowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.