Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Rekomendowane odpowiedzi

przeszedłem przez cały temat i powiem szczerze że nie zazdroszczę wyboru, dla mnie to była tragedia ;) od siebie polecam GoPro 2 bądź GoPro 3 silver to jest tańszy wariat bo jest wersja Black, ale silver ma spoko jakość, a jesli chcesz coś co fajnie przylega do kasku to polecam Contour Roam2 bardzo ładnie nagrywa i jest dużo tańszy od reszty, ewentualnie droższy Contour +2. 

 

Myślę ze spokojnie wystarczy Ci model Contour Roam 2 jest bardzo dobra jakość obrazu i wykonania samej kamery. Jeśli chodzi o inne marki to nie testowałem ale dużo o nich czytałem i przewaznie jest problem albo z jakością obrazu, albo ostrością albo jakością obudowy :) nigdy nie jest tak że wszystkie te trzy rzeczy są ok jedynie w kamera GoPro i Contour jest to na odpowiednim poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek dobrze pisze - nie ma dobrych i tanich kamer sportowych. Wszystkie tego typu kamerki jakie widziałem z allegro nie powalają jakością filmów, więc lepiej poszukać używanej go pro 2(na allegro widziałem za 450PLN) albo zainteresowanie się kamerkami pokroju kodaka zx5 czy toshiby camileo(tu masz opinie)- tu jakość obrazu jest przyzwoita, ale niestety będziesz musiał kombinować z uchwytami, a mocowanie na kasku to już wyższa szkoła jazdy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze alternatywą jest Sony HDR AS15 ale u mnie ona przegrała z dwóch powodów, po pierwsze obudowa jest dosyć kiepsko pomyślana i często odpada klapka jak sie wyrobi i traci szczelność a druga sprawa to dostępność akcesoriów - choć teraz podobno wpadło na genialny pomysł i dorzuca do niej przejściówkę z mocowania sony do mocowania GoPro i to też jest najlepszy pomysl zeby przy Contour tez sie zaopatrzyć w takie przejściówki bo obecnie akcesoriów do gopro jest najwiecej i są najtańśze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam GOPRO HERO2, o ile nie będziesz filmował w nocy i nie zależy Ci na 120fps to HERO 2 w zupełności wystarcza.

Używam GOPRO HERO2 na weselach, montuje w samochodach w środku jak i na zewnątrz i efekt jest mega, dopóki jest światło dzienne obraz jest bardzo dobry i nie odbiega jakością od profesjonalnych kamer czy choćby filmów robionych lustrzanką... warunek światło.

W nocy HERO 3 black jest lepsze, wersji silver czy white bym nie kupował, white węższy kąt widzenia, silwer szumi w nocy podobnie jak HERO 2.

Jeżeli masz kasę to bierz Hero 3 black, jeżeli ekonomicznie to HERO 2 a na pewno będziesz zadowolony.

Co do SONY  hdr-as15 w porównaniu z moim HERO 2 to mój HERO2 ma obraz lepiej dosycony i bardzie kontrastowy, obraz z sonego muszę w obróbce podciągać ale w ciemnych senach sony lepszy od HERO2 ale nie od HERO 3 black.

Co do zdjęć podwodą to potrzebna obudowa z płaską soczewką z przodu w innym wypadku zarówno HERo jak i sony dają lekko mętny obraz, po zmianie obudowy w HERO2 obraz o niebo lepszy (poszukaj filmików na YT)

 

Co do obudowy SONY  hdr-as15 to znajomemu odpadła podczas filmowania od auta i przejechał po niej oponą... obudowa cała ale fakt klapka się wyrabia i może to mieć wpływ na szczelność, czy HERO przetrwało by coś takiego... nie wiem, możliwe że nie bo obudowa bardziej kanciata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja oglądałem tego soniacza i mam zamiar go nabyć,najbardziej przypada mi do gustu wifi,przez które łączysz się ze smartfonem i masz obraz z kamery bezpośrednio w telefonie-czy tablecie,działa on również jako pilot do tej kamery.Do gopro wszystko trzeba dokupować z osobna za niemałą kasę.Minus soniacza jest taki,że nie można pstrykać fotek,ale mnie to nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem kamerę ContourHD 1080p, ale mam problem z montażem na sharku s900. kask jest dosc mocno profilowany i ciezko umiescic kamerę w miejscu, w którym nie bedzie widoczna szybka z kasku (przyklejam mocowanie na prawo, ale kamera łapie obiektywem szybke kasku). da sie jakos zmniejszyć ten kat widzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co do używania Wi-Fi dla mnie zbędny gadzet w goPRO 3 black (testowane na nartach) nie działa już po kilku metrach do tego zżera baterię w zastraszającym tempie! pod wodą nie działa po zanurzeniu na ok 0.5m. 

W sonym hdr-as15 nie testowałem ale pod wodę bym nie zanurzył po ok 3-4 miesiącach użytkowania obudowa jest nie szczelna!!!

test wi-fi w go pro

polecam tez inne filmiki tego gościa, pokazuje różnicę pomiędzy obudową z płaską i wypukłą soczewką ( dodam tylko że sony hdr as15 ma wypukłą soczewkę więc pod wodą reweli nie będzie)



http://www.youtube.com/watch?v=hkSRc3IAi50
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos wersji GoPro, z tego co czytałem to: GoPro white to odpowiednik GoPro, Silver to Hero2 a Black to 3. Posiadam Hero 2 i jestem zadowolony, choć z pewnością lepsza jest black + wifi. Mam LCD back packa ale nijak ma się to do samodzielnego ustawiania cam montowanej do helmeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Też od jakiegoś czasu rozglądam się za kamerką, GP 3 odpada ze względu na cenę, może bym się na taki bajer skusił, gdybym walił trasy po alpach, itp. xP 
Zastanawiam się nad:
- GoPro Hero 2
- Drift hd720p
- Contour Roam 2  

Oglądałem już od cholery filmików na YT ale moim zdaniem, nie da się w ten sposób ocenić na 100% która wypada lepiej.. tak więc jeśli ktoś miał styczność z którąś, z wymienionych to byłoby fajnie gdyby podzielił się opinią, a jeszcze lepiej gdyby wrzucił jakiś krótki nieskompresowany kawałek, bo głównie interesuje mnie jak filmy wypadają na domowym sprzęcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam kamerki firmy Contour. Jest to półka na poziomie GoPro. Filmiki są znakomitej jakości (możecie z resztą wstukać zapytanie wujkowi Guglowi) i sam kształt nie jest uciążliwy. Kamerka jest prosta w obsłudze, ma wygodnie osadzony przycisk nagrywania, więc uruchomienie jej w rękawicach nie stanowi problemu. Korzystając z wersji z GPSem mamy możliwość odtworzenia trasy z użyciem Google Maps - podana jest aktualna prędkość i wysokość npm.

 

http://www.contour-polska.pl/ Link do strony producenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam GP3 black i muszę powiedzieć że jest kapitalna. W pogodny dzień nawet materiału nie trzeba obrabiać. Jednak przy słabym świetle (wieczór, pomieszczenia) już tak pięknie nie jest. Do tej pory miałem ją zamontowaną na kasku jak teletubiś i przy większych prędkościach czułem mięśnie karku. Zakupiłem z Chin szelki za kilka dolarów i nie dość że ciekawsza perspektywa, to i pewniej się czuję (mimo że przylepce powyżej 200 km/h trzymają). 

 

Teraz wprowadzili GP 3+ także ceny pozostałych kamer powinny spaść. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.