Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Wypad do Czarnogóry 26.07-07.08


Wymel

Rekomendowane odpowiedzi

Wybieram się ze znajomymi do Czarnogóry. Wyjazd planowany 26.07.2013 popołudniu/wieczorem, trasę powrotną zaczęlibyśmy 06-07.08. Apartamenty w mieście Bar już zarezerwowane, tylko problem dojazdu wciąż jest wertowany. Jako jedyny z dotychczasowej paczki chętnie podjąłbym się trasy na 2oo i jeżeli ktoś z forumowiczów by się pisał, to zapraszam do wspólnej podróży. Reszta mojej ekipy prawdopodobnie będzie sobie wygodnie jechała w kierunku południa VW T5. Większych planów jak na razie brak. Szczegóły do uzgodnienia w rozpoczętym przeze mnie temacie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku, z przyczepą zjeździłem całe Bałkany, w tym Czarnogórę. Tym razem trochę bardziej stacjonarnie, ale też bez przesady. Na dupskach siedzieć nie będziemy na pewno. Trasa do ustalenia. Pewnie standardowa, przebiegająca przez okolice miast: Brno, Wiedeń, Graz, przelot przez Słowenię, Zagrzeb, Zadar, no i wzdłuż wybrzeża do Baru ;) Jednak wszystko do przedyskutowania

 

cathykgb2 - a w jakim terminie planowałeś? Jeżeli pasowałby Ci mój, to moglibyśmy chociaż do Chorwacji dojechać na dwa moto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarnogórę zwiedziłem objazdowo już pięć razy .Często po drodze dalej.np do Grecji czy też odwrotnie z Albanii.Kraj nie wielki i z bazy nad morzem można zwiedzić ciekawe miejsca .Ale samemu to trochę nudno.Zwykle nie zatrzymywałem się dłużej niż na trzy czy cztery dni.Zwiedziłem zatokę Kotorską ,drogę górską z Centije do Kotoru,monastyr Ostrog kanion Pivy i Tary .Oczywiście zaliczony rafting po Tarze.Byłem w stolicy Podgoricy i w większości miast nad wybrzeżem np Św,Stefan.Z Czarnogóry można wyskoczyć do Albanii np do Shkoderu.Parę fotek z wypadów.

https://plus.google.com/photos/105776194622252019594/albums/5495264660789636065?banner=pwa

https://plus.google.com/photos/105776194622252019594/albums/5628194172542517937

https://plus.google.com/photos/105776194622252019594/albums/5874552123983663073

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo w planach był właśnie szybki przelot do Czarnogóry, z dłuższym postojem w połowie drogi, bądź kawałek dalej.

 

piter1600 - to kawałek Bałkanów też zwiedziłeś. Większość z tego, co wymieniłeś objechałem w zeszłym roku, aż po Ateny. Przeklęte Góry w Albanii są niesamowite. Co prawda zjechałem je puszką, ale emocje przy zjazdach i podjazdach na serpentynach, autem obciążonym przyczepą były przednie.

 

cathykgb2 - jakbyś chciała skoczyć w sierpniu do Baru, to zapraszam. Będę tam, jak wspomniałem do 6. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak oldnita pisze chce zaatakować od północnej strony Czarnogórę i po drodze zaliczyć Pive i Tare

nie wiem czy warto rzucać się przez Serbie żeby skoczyć na Uvac? jechał ktoś? może coś na ten temat powiedzieć?

Wymel - jak polecę to raczej po 1 sierpnia

Z Serbią jest tak , że droga jest ciekawa dopiero od Valjewa ( robiłem 2 lata temu ) , a tak to dziury i nuda . W tym roku jechałem przez Bośnię i tam fajnie zaczyna się za Sarajewem , a od Focy to już bomba . Jak chcesz zaliczyć Pive i Tarę to nie pomiń Durmitoru . Najlepiej zaliczyć jakieś noclegi w głębi kraju i pojeździć , bo jak zjedziesz od razu na wybrzeże (ja tak zrobiłem ) to wszędzie kupe kilometrów po tych samych drogach . Na dniach wrzuce relacje z tego roku to zobaczysz co warto , a co nie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.