Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Hamulce przód


richad72

Rekomendowane odpowiedzi

Wyczyściłem ostatnio zaciski i tłoczki w moim Thunderace bo klocki tarły o tarcze powodując opór toczenia przedniego koła ( na podnośniku koło nie chciało zrobić nawet pół obrotu), przy okazji wymieniłem przewody na oplot (HEL), nowy płyn , odpowietrzone itd. Heble działają jak żyleta ale tarcie pozostało , już nie tak mocno ,teraz na podnośniku koło robi ok jednego obrotu może więcej troszkę. Dodam że tył obraca się swobodnie. A jak jest w waszych sprzętach ? jak mocno klocki trą o tarcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj słychać odgłos tarcia, ale koło toczy się lekko.Nie mam pojęcia ile obrotów robi ale toczy się bez wysiłku.Być może tłoczki nie cofają się na skutek korozji lub zabrudzenia.Jeśli tak to wyjmij, przeczyść(tylko część skorodowaną drobnym papierem ściernym by nie narobić rys), posmaruj silikonową pastą do tłoczków i powinno być O.K. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja też na temat hamulców ;) jakieś 2 miesiące temu miałam czyszczone zaciski i tłoczki, hamulce nie były wymieniane bo mechanik stwierdził, że są ok. Wszystko było dobrze do zeszłego tygodnia. Tak mi zaczęły piszczeć hamulce, że nie potrafię tego słuchać  :(  co mogę z tym zrobić??? bo bardzo mnie to irytuje ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm.. tylko tak, na tych klockach moto jezdzi juz 2 lub 3 sezon i nic nie piszczało... aż tak nagle... dlaczego dopiero teraz??? 

Kolego, spróbuj po prostu puścić silny strumień wody ze szlaucha (nie karczer) i wypłukać,może tylko piasku nalazło razem z wodą w czasie deszczu i se piska...Nie zapomnij wysuszyć hamulce przed jazdą aby nie zrobić sobie kuku przy najbliższym hamowaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, spróbuj po prostu puścić silny strumień wody ze szlaucha (nie karczer) i wypłukać,może tylko piasku nalazło razem z wodą w czasie deszczu i se piska...Nie zapomnij wysuszyć hamulce przed jazdą aby nie zrobić sobie kuku przy najbliższym hamowaniu...

żanko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie sa klocki hamulcowe, poprostu gośc Ci wyczyścił i nie pomyslał o nasmarowaniu.
Sporo producentów oferuje nakładki na klocki hamulcowe i one powoduja ze nie ma piszczenia, 
klocki6.jpg
natomiast jezeli nie mamy takowych nakładek to warto czołowe powierzchnie tłoczków
i prowadnic posmarowac smarem miedzianym i po problemie(żaden inny smar nie wchodzi w gre chyba że wysokotemperaturowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprostu jak było wszystko suche lub nasmarowane czyms to nie pszczało, wyschneło i zaczęło piszczec,
wyjmij klocki z zacisków i posmaruj tłoczki i druga strone kopyta.
Przykładowe foty co powinno byc posmarowane smarem miedzianym (tylko oszczednie zeby nie nawalic kilogramów):)

http://img594.imageshack.us/img594/7485/zacisktyl16.jpg

 

http://mx6.greennet.org.pl/zdj/hamulce/hamulce11.JPG
Tą tuleje prowadzaca jezeli masz u siebie tez nalezy nasmarować
 

http://autokacik.pl/files/280978105-15a.jpg

Także wszystko zalezy jaki to rodzaj zacisku czy pływający czy stały
Kazdy element ruchomy  mający stycznosc z klockami hamulcowymi powinien byc przesmarownay czyli:
Prowadnice, czoło tłoczka, czoło kopyta(widac na drugiej stronie klocków co się odbiło, tam powinien byc smar, prowadnice klocków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jejku to co mówisz jest dla mnie czarną magią :D:D ok więc tak, klocki wiem gdzie są wiec jest dobrze:) ale czy możesz mi na tym zdjęciu zaznaczyć w paincie co ma byc dokładnie nasmarowane? czy ten smar miedziany mam kupić jakieś konkretnej firmy czy o jakiś konkretnych parametrach?? a  tą tuleję gdzie znajdę?? mam kawe zx6r 2000r (może to coś pomoże )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okey:) To sa Twoje zaciski przód
28bf59bdaf0b7916.jpg

Obracasz je dogóry nogami aby miec widok na klocki

40782f855341e889.jpg<-----Pomiędzy tłoczkiem a klockiem akurat tu na zdjęciu sa takie nakładki metalowe na klocki, 

U Ciebie w tym miejscu powinien znaleźć sie smar miedziany, czyli pomiędzy tylna scianka klocka(nie ta cierną) a tłoczkiem.
Dla ułatwienia roboty mozesz sobnie wyjąc klocki i zoabczyc jak sa na nich odbite kółeczka z tłoczków i tam zapałka nanieśc smar złozyc i heya.
Dodatkowo te "bolce" które tryzmaja klocki tez mozesz minimalnie smarem maznąć

Poniżej przykładowa fota losowych klockow o jakie "kółeczka mi chodzi"

http://imageshack.us/a/img59/2107/dsc00024.png


 P.s. Dobrze wykonana robota to pierw "wyczyszczone zaciski potem posmarowane";) 

http://allegro.pl/liqui-moly-2695-zmywacz-do-hamulcow-odtluszczacz-i3312606600.html

fajnie czyści zaciski.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie zaciski miałam czyszczone jakieś 2 miesiące temu, Czyli ja musze wyciągnąć te klocki i na te odciśnięte kółka dać ten smar?? czy tylko na to tak jak na Twoim drugim zdjęcie widać te srebrne kółka nanieść ten smar?? Ten smar to musi być jakiś specyficzny, czy jak pójdę to autoczęsci to powiem że chce miedziany smar i tyle?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.