Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Wypadek tychy 28.06.2013 - jana pawła


emuking

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie się dowiedziałem i byłem tam teraz...pełno jego znajomych, trochę podpytałem.

Wypadek na Jana Pawła między rondami, młody motocyklista 21 lat, niestety imienia nie pamiętam...grobowa atmosfera, a sam w szoku byłem że na tym odcinku można zginąć. Jeździł drugi sezon, prawdopodobnie odkręcił na wyjściu z ronda i puszka wyjechała z miejsc parkingowych przy Promilu, co nie zgadza się do końca z przedstawioną wersją przez policję bo wg nich auto zawracało z drugiego pasa (tam są "zatoczki" i jest to możliwe). Wczoraj wypadek, dzisiaj niestety zmarł...nie miałem siły z nimi dłużej siedzieć, zrobiłem odcinke dwa razy i wróciłem do domu [*]

 

PS: Jak na pogodę w tym sezonie to troche tego jednak już jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie na mieście nie ma co odkręcać, ale w Tychach mamy dobre drogi na których jednak jest dużo niewiadomych. Tak jak ktoś pisał na tym konkretnym odcinku są pasy, zatoczki, miejsca parkingowe, wyjazd min z WORD i kolejne rondo...

Ulica Bielska, długa podwójna prosta która przecina tychy jadąc od katowic, droga w świetnym stanie ALE co chwile pasy, kilka wyjazdów z osiedla itd...

Ta dwupasmowa przy osiedlu Cztery Pory Roku prowadząca do Paprocan - chyba najlepszy odcinek w mieście, dwa pasy dobrej drogi, też wielu lubi tam odkręcić ALE napchana pasami, osiedlowymi, światłami itd...Miasto Panowie, miasto niestety.

A uważajcie też na niepodległości, piesi mają tam wyjątkowy zwyczaj pchania się pod koła (zresztą ogólnie w mieście ostrożnie).

 

A kolega jeździł na CBR 1000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moich oczach !!

Jadłem kebaba przy Sasie, kiedy koleś zjechał z ronda i odkręcił prawą. Mocno poszedł.

Na wysokości Kebab Klubu z lewej (miejsce do zawracania przez pas zieleni) wyjechał mu facet w czerwonym Seicento. Moto nie miał szans. Trzasnął w tył Seia.

 

Smutno słyszeć, że taki młody odszedł. Miałem nadzieję, że wyjdzie z tego... [']

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierowca samochodu chyba nie mógł prawidłowo ocenić prędkości nadjeżdżającego motocykla...

Kierowca motocykla mógł się spodziewać w tym miejscu takich manewrów puszek? Mógł przewidzieć, że ktoś mu zajedzie drogę?

Sam manewr zawracania, nie był chyba zbyt dynamiczny (nie tym modelem samochodu) - motocyklista zapewne z daleka widział tą puszkę i wykonywany manewr zawracania... jadąc wolniej mógł wyhamować albo ominąć samochód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierowca samochodu chyba nie mógł prawidłowo ocenić prędkości nadjeżdżającego motocykla...

Kierowca motocykla mógł się spodziewać w tym miejscu takich manewrów puszek? Mógł przewidzieć, że ktoś mu zajedzie drogę?

Sam manewr zawracania, nie był chyba zbyt dynamiczny (nie tym modelem samochodu) - motocyklista zapewne z daleka widział tą puszkę i wykonywany manewr zawracania... jadąc wolniej mógł wyhamować albo ominąć samochód?

Mozesz zachować takie uwagi dla siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe, że w innym równie tragicznym wątku, ktoś się pytał o prędkość motocykla, a nawet o to w co był ubrany - czemu więc tamta wypowiedź tak bardzo Cię nie zbulwersowała? Ciekawe...

Omawiamy ten niepotrzebny i tragiczny wypadek.

Temat działu "ku przestrodze" - więc chyba pytania jak najbardziej na miejscu, prawda? W moim poście, pytałem kolegę, który był świadkiem wypadku o okoliczności zdarzenia.

Nic nie komentowałem, pozwoliłem sobie jedynie zadać kilka pytań. ŻADNYCH NIESTOSOWNYCH UWAG nie było w mojej wypowiedzi.

Ale jak widać kolejny raz, kolega STAWROS nie do końca potrafi rozróżnić ton wypowiedzi innych. W jednych przypadkach wykazuje się niespotykaną wrażliwością, a w innych podobnych jakoś niczego złego w wypowiedziach innych nie dostrzega.

To taka wybiórcza wrażliwość, chciało by się rzec  <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe, że w innym równie tragicznym wątku, ktoś się pytał o prędkość motocykla, a nawet o to w co był ubrany - czemu więc tamta wypowiedź tak bardzo Cię nie zbulwersowała? Ciekawe...

Omawiamy ten niepotrzebny i tragiczny wypadek.

Temat działu "ku przestrodze" - więc chyba pytania jak najbardziej na miejscu, prawda? W moim poście, pytałem kolegę, który był świadkiem wypadku o okoliczności zdarzenia.

Nic nie komentowałem, pozwoliłem sobie jedynie zadać kilka pytań. ŻADNYCH NIESTOSOWNYCH UWAG nie było w mojej wypowiedzi.

Ale jak widać kolejny raz, kolega STAWROS nie do końca potrafi rozróżnić ton wypowiedzi innych. W jednych przypadkach wykazuje się niespotykaną wrażliwością, a w innych podobnych jakoś niczego złego w wypowiedziach innych nie dostrzega.

To taka wybiórcza wrażliwość, chciało by się rzec  <_<

Może z kaczorem zaczniesz smoleńsk rozkminiać a tak swoją drogą na szybko powiedz mi co mogli zrobić lepiej  piloci tu 154 

 

A no skąd w twoich postach barak niestosownych uwag proszę cie chopie lepiej nie pisz nic w każdym wypadku dopatrzysz się winy motocyklisty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mister twister mysle ze masz racje,

do najbliższej mijanki jest patrzac na mape 180 metrów na przeciwko dawnej pizza club.

Więc sadze że musiał dac zdrowo w palnik, kierowca samochodu w momencie jak motocyklista opuszczał rondo miał ok 5 sekundy,

więc w ciągu 5 sekund nie był w stanie zauwazyc ze motocykl zaraz ruszy i osiągnie ponad setke.

Mozna sobie wyobrazic wystrzleony w nasyzm kierunku pocisk i nasża próbe manewru aby uniknąc trafienia.

Po 5 sekundach motocykl mógł miec ok 120 km/h biorac pod uwage że na drodze nie osiagniemy warunków labolatoryjnych(tzw 3 do setki)

hamowanie motocykla z setki to ok 30metrów.. ile musiał miec km/h i jaka potrzebował droge aby zahamowac do 0?

Jak dla mnie kierowca samochodu musiał wyjechac i znaleźć sie na pasie w momencie gdy motocyklista juz sie dobrze rozpedził.

Panowie to nie jest dział współczucia komukolwiek bo to logiczne że komus zginał znajomy kolega brat przyjaciel a nawet syn!

Rozpatrujemy w tym momencie sytuacje zajścia i ew okolicznosci.

STAWROS, może popatrz na Partie Oszustów i otórz oczy bo założe sie że sam dajesz w palnik a dzis sie wybielasz że motocyklisci sa bez winy.

Nie ma co popadac w skrajności bo sami dajemy ku temu powodu ze postrzegaja nas tak czy nie inaczej.

Tak samo zasrane naklejeczki pod tytułem "patrz w lusterka motocykle sa wszedzie"

Przywodza mi na mysl tylko jedno stwierdzenie że kierowca puszki ma sie przyzwyczaić ze motocyklisci zapiedralają!

SKończmy z pieprzeniem że motocyklista jest zawsze niewinny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mister twister mysle ze masz racje,

do najbliższej mijanki jest patrzac na mape 180 metrów na przeciwko dawnej pizza club.

Więc sadze że musiał dac zdrowo w palnik, kierowca samochodu w momencie jak motocyklista opuszczał rondo miał ok 5 sekundy, 

więc w ciągu 5 sekund nie był w stanie zauwazyc ze motocykl zaraz ruszy i osiągnie ponad setke.

Mozna sobie wyobrazic wystrzleony w nasyzm kierunku pocisk i nasża próbe manewru aby uniknąc trafienia.

Po 5 sekundach motocykl mógł miec ok 120 km/h biorac pod uwage że na drodze nie osiagniemy warunków labolatoryjnych(tzw 3 do setki)

hamowanie motocykla z setki to ok 30metrów.. ile musiał miec km/h i jaka potrzebował droge aby zahamowac do 0?

Jak dla mnie kierowca samochodu musiał wyjechac i znaleźć sie na pasie w momencie gdy motocyklista juz sie dobrze rozpedził.

 

 

Panowie to nie jest dział współczucia komukolwiek bo to logiczne że komus zginał znajomy kolega brat przyjaciel a nawet syn!

Rozpatrujemy w tym momencie sytuacje zajścia i ew okolicznosci.

STAWROS, może popatrz na Partie Oszustów i otórz oczy bo założe sie że sam dajesz w palnik a dzis sie wybielasz że motocyklisci sa bez winy.

Nie ma co popadac w skrajności bo sami dajemy ku temu powodu ze postrzegaja nas tak czy nie inaczej.

Tak samo zasrane naklejeczki pod tytułem "patrz w lusterka motocykle sa wszedzie"

Przywodża mi na mysl tylko jendo stwierdzenie ż ekierowca puszki ma sie przyzwyczaić ze motocyklisci zapiedralają!

 

 

Nie powiem że kupiłem sporta i mykam nim max do 110 na autostradach bo nikt w to nie uwierzy każdego z nas czasem poniesie i odkręci manetkę tam gdzie nie powinien Nigdy nie powiedziałem że motocykliści są bez winy tylko po co to wytykać i rozpierdzielać na atomy  tym którzy już odeszli.

 

Sam jestem po wypadku w piątek pościągali mi gips średnio chodzę nie mówiąc o trzymaniu szklanki w prawej ręce a jechałem przepisowo po lewej miałem wysepkę przed sobą samochód  samochód kreci w prawo a z prawej kobieta ciach na drogę i we mnie więc nie mówcie że we wszystkich przypadkach winnym jest kierowca motocykla bo tak na to wychodzi w postach Pana MisterTwistera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MisterTwister stara sie byc objektywny a Tobie gratuluje miałes szczescie tak jak i ja i
może po wypadku otworza Ci sie oczy, bo mi sie otwarły i wiem że to nie predkośc zabija tylko jej nagłe wytracenie.
Trzeba miec oczy szeroko otwarte na drodze i 3cie w dupie ;)

P.s. nie wciągaj w to kaczki i smolenska bo mija sie to z prawda - popatrz na dług publiczny i prywatyzacje a potem pisz kto i co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sami widzicie, że fanatyków na forum nie brakuje. Wszelkie próby merytorycznej rozmowy nie mają najmniejszego sensu.

Kolejny już raz obiecuję sobie, że powstrzymam się od jakichkolwiek komentarzy - bo jak widać jeśli one są NIEWYGODNE i obnażają nieodpowiedzialne (bardzo łagodne określenie...) zachowania niektórych "doświadczonych motocyklistów", spotykają się one z bezpodstawnym atakiem...

Ja Ci STAWROS mimo wszystko życzę, byś pomimo swojej "pewności siebie" nie trafił nigdy do tego działu, jako kolejny przykład brawurowej i głupiej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.