Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Delegacja służbowa motocyklem - kilometrówka


Flavius

Rekomendowane odpowiedzi

Heja Wszystkim :)

 

Wczoraj odbyłem podróż służbową z Katowic do Krakowa motocyklem. 

Mówię sobie: szybciej , taniej... no dobra nie oszukujmy się :D kto by nie chciał móc jeździć moto w czasie pracy :D

Trasa zrobiona, paragony za wydatki złożone i po chwili moje zdziwienie kiedy koleżanka oznajmia mi, że do tej podróży muszę jeszcze dołożyć :o

Zrobiłem niecałe 200km. Zgodnie z taryfikatorem poniżej, na cały wyjazd przysługiwało mi niecałe 45 zł.

Dobrze, że znajoma pomocna i zmieniła wyjazd moto na auto :D

 

Od 14 listopada 2007 r. stawki za 1 kilometr przebiegu pojazdu wykorzystywanego do celów służbowych wynoszą: 

 

Samochód osobowy do 900 cm3 - 0,5214
Samochód osobowy ponad 900 cm3 - 0,8358
Motocykl - 0,2302
Motorower - 0,1382
 

(zaczerpnięte ze strony : http://www.wskazniki.pl/?doc_id=14111 )

 

Niestety stawki te są nie zmienione od 2007 r. a paliwko nam drożeje...

Uważajcie na takie podróże służbowe co byście nie musieli jeszcze dokładać do tego biznesu :D

 

W linku poniżej artykuł w tym temacie i informacje jak wygląda sprawa :

http://pit.wieszjak.pl/dzialalnosc-gospodarcza/292909,Kilometrowka-2013-kiedy-wyzsze-stawki-i-limity.html

 

Miłej lekturki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak to w Polsce będziesz uczciwy to nie zarobisz. swoją drogą kolega z pracy jezdził motorem czasem na słuzbowe wyjazdy a jako srodek lokomocji pisal samochod bo i tak nikt tego w zaden sposob nie weryfikował ważne ze robota zrobiona. to tak jak z jazdą na LPG w delegacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.