Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Przejażdżki Marcepana


Marcepan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Postanowiłem że założę sobie temat w którym będę sobie dokumentował moje wycieczki, jakieś tam przejażdżki.

Plan jest taki żeby zawsze dać mapkę trasy, może jakieś foto i króciutki opis.

Sezon zacząłem dopiero w maju, gdyż sprawy osobiste (ślub) wiadomo były ważniejsze.

Ale już po i mam w planie troszkę pojeździć do jesieni. Zobaczę co z tego wyjdzie, może temat padnie a może go rozwinę. Może komuś coś się przyda.

 

1.

08.05.13

Pierwszy wypad, do babci na obiad i ciasto z moim plecaczkiem. Przy okazji wypad do Szczekocin na lody.

 

https://maps.google.pl/maps?saddr=Bytom&daddr=50.4504014,19.1155882+to:zawiercie+to:irz%C4%85dze+to:szczekociny+to:bytom&hl=pl&ie=UTF8&ll=50.485474,19.359283&spn=0.571459,1.454315&sll=50.488095,19.359283&sspn=0.571428,1.454315&geocode=FV5BAAMdhqEgASlLn_5n7CwRRzGWfKPEkBxEFQ%3BFeHPAQMdRK4jASkRSaaU9SkXRzHQYdlpfHtngA%3BFb9hAgMdMkYoASmJTzTR_yIXRzHFFs_8BKZWjw%3BFQCABAMd_V8sASlTMWllrhUXRzEfelrc2LHGBQ%3BFfyDBAMdXIMuASlPyh8k4hIXRzFEaapqJyuAIA%3BFV5BAAMdhqEgASlLn_5n7CwRRzGWfKPEkBxEFQ&mra=ls&via=1&t=m&z=10

 

qwqwqw_zps54a3c053.jpg

 

 

 

Nakręcone 181 km

2.

Drugi wyjazd, z plecaczkiem. Tym razem zamki  z zestawu Szlaku Orlich Gniazd.

Skład: Kasia i ja

Szczególnie polecam odcinek z E do F (Złoty potok-Żarki) pięknie się jedzie, dobra droga i wkoło małe stawy i las.

http://goo.gl/maps/8O2PO

 

zz_zpsa04bb173.jpg

 

 

Nakręcone 160 km

 

3.

22.06.13

Kolejny wyjazd

Skład:  Kasia i ja

Tym razem plan był taki aby zjeść w restauracji która brała udział w Kuchennych rewolucjach Magdy Gessler a także zobaczyć skocznie w Wiśle bo nigdy jej nie widziałem. Przy okazji zobaczyliśmy kawałek meczu Pilchów z dziennikarzami TVN. Oczywiście Kubalonka obowiązkowo zaliczona. Niestety pogoda była taka sobie.

Restauracja Malinówka, dużo ludu, myślę że nie narzekają na brak klientów. Jedzenie bardzo dobre. Krótka karta kilka dań a nie dwieście i nie wiesz co zamówić.

Jeszcze tylko lody w Ustroniu i fruu do domu.

http://goo.gl/maps/yp5Tk

244km

4.

23.06.13

Samotny niedzielny wypad. Plan był ambitny ale skończyło się na Suchej Beskidzkiej. Wyjechałem późno co później odbiło się na mnie bo musiałem zawrócić. A i w Wadowicach zeszło też dłuższą chwilę. W Suchej mnóstwo ludzi jakiś mini koncert ludowy przy karczmie „Rzym”.

Niestety możliwość zaparkowania  w pobliżu tego miejsca była trudna gdyż straż miejska jak szalona robiła zdjęcia i wkładała kartki za wycieraczki. Bez sensu, organizują imprezę a potem wlepiaja mandaty za parkowanie.

Odpuściłem i pojechałem na zamek. Polecam zwiedzić ogród przy zamku. Zaraz za zamkiem miła niespodzianka bo grała koncert jakaś kapela rockowa. Niestety długo nie pograli bo okazało się że to próba przed głównym który miał być kilka godzin później. Zjadłem kiełbaskę, posłuchałem.

ss_zps3ad86058.jpg

 

Zaczęło się chmurzyć więc postanowiłem wracać. W Bieruniu złapała mnie potworna ulewa i 40minut stałem na przystanku  ale co tam czułem się świetnie !!!

http://goo.gl/maps/NPVSi

 

sss_zpsed4df64a.jpg

 

230km

 

 

 

Póki co na budziku 814km wycieczkowych

Gdy będę miał w planie kolejny wypad będę pisał odpowiednio wcześnie,to może ktoś się przylączy.

Uprzedzam jeżdżę powoli ;)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe trasy i fajne foty. Co tak mniej więcej znaczy "powoli", bo można by się podpiąć :)?

:) w miare zgodnie z przepisami. Nie jeżdzę w taki sposób że ciągle po środkowej linii wyprzedzam samochody. Chyba że się wybitnie wleką :)

 

co do następnego wyjazdu to planuję w sobotę jeśli tylko pogoda pozwoli

Cel: Niedzica, obejrzeć zamek, I zrobić pętlę wokół zbiornika Czorsztyńskiego

 

wtępnie to wygląda tak

http://goo.gl/maps/jnTBM

 

 

Wyjazd około 9 rano, na 99% będę z plecaczkiem

Pogoda ma być ok ale to dzień wcześniej dopiero będziemy wiedzieć bo w tym roku to jest huśtawka jak niewiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to oprócz identycznego motorka (nawet kufer mam taki sam :-), łączy nas podobne podejście do jazdy nim. Też preferuję jazdę turystyczną. 

Nie myślałeś o dokupieniu jakiejś szyby turystycznej do swojego Bandziora? Ja mam małą, ale coraz częściej zastanawiam się nad większą turystyczną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki panowie za wpisy :)

 

oczywiście możemy jechać w kilka motocykli, żaden problem :)

 

Szlak Orlich Gniazd mam w planie objechać. Póki co mam na koncie Olsztyn,Mirów,Bobolice więc dopiero początek :)

W sierpniu mam urlop więc tylko żeby pogoda dopisała a mam jeszcze kilka fajnych opcji.

 

Jeśli ktoś chętny na te sobote pisać na PW w celu potwierdzenia ewentualnego ustawienia się.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja bym się doczepił...ale bardziej w niedzielę i to od rana...sobotę już mi małżonka zaplanowała  :wacko:  - rola tragarza i taksówkarza po okolicznych marketach. Jak znam życie zejdzie mi do wieczora, bo i mamusię (mamusię żony) musimy odwiedzić :(

Więc ja póki co piszę się na niedzielę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

odrazu chce przeprosić że post pod postem ale w jednym poście nie chciały się wszystkie foty załadować.

 

 

5.

17.07.13

Korzystając z okazji że dziś mam zmianę nocną czyli cały dzień wolny postanowiłem zrealizować jeden ze swoich celów na ten sezon.
7.30 pobudka
8.30 garaż
 Po 9 już byłem w drodze
Plan - Szlak Orlich Gniazd ( czyli te gniazda których jeszcze nie widziałem)

Skład - solo

Mapka - http://goo.gl/maps/tZbUE


Zamek w Będzinie,wielkiej uwagi mu nie przywiązywałem bo już go znam. Generalnie jazda od Bytomia do Będzina to nie należy do najprzyjemniejszych.
Duży ruch, policja się kręci i tylko suszą...

17_zps1e899783.jpg

 

Ruszam dalej
Za Dąbrową po przebiciu się przez remonty,robi się całkiem OK.
Dojeżdżam do miejscowości Biały Kościół. Krótka rozmowa z miłą panią i już wiem jak w miare dokładnie dojechać do pierwszego punktu podróży
1_zps0a706169.jpg

 

oczywiście i tak pobładziłem :) jendak miejscowy dziadziuś dokladnie dał mi namiar na zameczek Korzkiew, wcześniej jednak zaliczyłem kościół Korzkiew
2_zpsd63ca41b.jpg

4_zps25eb99fb.jpg

 

Sam zamek przerobiony na hotel. Zagraniczniaków było kilka samochodów. Ale podsumowując nic ciekawego.

 

Dalej śmigam kierunek Ojców.
Tutaj standard, piękne widoki, fane drogi, sporo turystów spacerujących, autokary z dziećmi itd
Jadę sobie spokojnie nie wyprzedzam, nie gonie, generalnie prędkości zgodnie z kodeksem. A to sobie w lewo popatrze a to w prawo, pełen luzik.

 

Trochę się tam pokręciłęm w okolicach Ojcowa.

Zameczki zaliczone :)

 

6_zpsd4b5a865.jpg

 

8_zpsf8b848de.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bułka z kiełbasą na ławce pod zamkiem i dalej jedziemy :)
9_zpsbe512c5d.jpg

 


niestety droga na Rabsztyn 783 jest w remoncie, jeżdżę kombinuje ale wkoło inne wsie też remontują totalna masakra.
Ostatecznie odpuszczam Rabsztyn i lecę odrazu na Bydlin.
W Bydlinie chwile krążę po tej miejscowości ale nie moge trafić na ruiny.
Pomaga mi miejscowa dziewczyna. Do samych ruin mały offik ale Bandzior daje rade :) same ruiny mega zniszczone- jak to ruiny :)

10_zps9c01353f.jpg

 

11_zps1184790f.jpg

 

 

Dalej śmigam na Smoleń.

Parkuje moto i cisne na góre. Oczywiście na skróty gdzie jest dość stromo. Zmachany zdyszany podziwiam średniowieczną architekture.
W zameczku poznaje dziewczynę (Kamila) na rowerze górskim. Po krótkiej rozmowie robi mi dwie fotki w ruinach.

 

12_zpsc21905b4.jpg

 

14_zpsd80e5de0.jpg

 

 

Zyczymy sobie szerokiej drogi jadę na Pilice

Tam mam do obejrzenia zamek rycerski.
Wjeżdżam cykam fote i widząc że za dużo niema do oglądania spadam na Ogrodzieniec.

 

15_zpsbc4ba1b1.jpg

 

 

Tam nie robiłem postoju tylko troche pośmigałem  w okolicach zamku.
Świetna pogoda, piękne widoki. A zamek już bylem wiele razy więc odpuszczam.

Lecę na ostatni punkt dzisiejszego wyjazu Morsko

Troche jazdy w lesie. Spotykam starszego pana który ładnie kieruje mnie na miejsce.
Nie wiedziałem że Morsko jest tak odremontowane. Ktoś tam hotel pobudował, korty tenisowe.Świetne miejsce na wypoczynek i wycieczki rowerowe.
Cykam fote i jadę dalej.

 

16_zpsbedc1bb7.jpg

 

Przez Włodowice na Zawiercie i do samego Bytomia już nuda.


Podsumowując:
Zrobiłem 327km
Pogoda dopisała
Ekstra do Rabsztyna raczej nie będę jechał może kiedyś przy okazji innego wyjazdu.
Generalnie uważam że Orle Gniazda zaliczone mam, można by jeszcze zamek w Krakowie i Częstochowe ale tam byłem wiele razy i szkoda mi na to czasu:)


Teraz planuję powoli  Szczawnice z Niedzicą albo kotline kłodzką
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie do Rabsztyna nie opłaca się jechać. Z pewnościę nic nie rzuci Cię na kolana.

Polecam Ci Kotlinę Kłodzką. Możesz udać się na wycieczkę jednodniową, ale uważam, że poczujesz tylko niedosyt :)

Raz, że dojazdówka fajna, a dwa że na miejscu zabraknie ci czasu na wszystkie ciekawostki.

Pomyśl o całym weekendzie. Chyba, że szukasz tylko pretekstu, żeby tam wrócić znowu, to wiadomo weekend be ;)

 

Może coś wybierzesz ;)

Srebrna Góra

https://picasaweb.google.com/104917459814561784303/SrebrnaGoraKudowa

 

Zamek w Kamieńcu Ząbkowickim i Książu

https://picasaweb.google.com/104917459814561784303/ZamekWKsiazuIKamiencuZabkowickim11062009

 

Kotlina Kłodzka, Czechy, Sudety. Polecam przejście graniczne w Małej Upie. Bardzo przyjemne winkle ;)

https://picasaweb.google.com/104917459814561784303/KotlinaKOdzkaCzechySudety3072006

 

Niedzica Czorsztyn

https://picasaweb.google.com/104917459814561784303/NiedzicaCzorsztyn8062008

 

Pozdrawiam i udanych wypadów życzę :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.