Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

patrzcie w lusterka gamonie!!


Krystian SV650s

Rekomendowane odpowiedzi

:(   gość zatrzymał się? czy wyj*bał? 

 

 

 

Ja wracając z niedzielnego patrolu z "Trasy Tilka"  z Moją na plecach przestrzelił bym pijanego rowerzystę na Brzezince,  widziałem z daleka że sobie kolo jedzie ale 50 m od nas zaczął walić zygzaki i skręcać w lewo , Anioł Stróż dał że minąłem go jakimś cudem.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipa, sam wczoraj miałem podobnie :( Jadę główną, z lewej widziałem już chinto które zastanawia się czy ruszyć, czy stać...oczywiście wyjechał, wszystko miałem pod kontrolą ale jednak dla kogoś mniej spostrzegawczego i jadącego szybciej mogłoby być ciężko. Wyhamowałem, odbiłem na prawy pas i minąłem kolesia z prawej, zrównałem się z nim i zatrąbiłem kilka razy żeby mu zasygnalizować, że wymusił itd...dobrze, że przeprosił, bo ostatnio mam nawyk pukania w okienko takim kierowcą. 

Sytuacja miała miejsce w drodze na paprocany w tychach jadąc od miasta, na tym odcinku gdzie są 3 krzyże i gdzie co roku ginie kilka osób - w zeszłym nawet motocyklista, któremu wyjechała pucha tak jak mi :/ Oczy dookoła i nikomu nie ufać, dystans i zapas miejsca na ewentualną ucieczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłaby jego wina gdybys miał uprawnienia,

teraz juz wiesz dlaczego nalezy je zrobic- bynajmniej  w kwesti odszkodowawczej.

Trzeba miec zawsze jedno oko w dupie bo nigdy nie wiadomo co sie wydazy

Gościu dostał by mandat za nieustąpienie pierszeństwa przy włączeniu się do ruchu 300zł + 200 zł za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 

Krystian dostał by 500 zł za brak uprawnień lub 300zł za inne uprawnienia niż kat A.

Mogły by być problemy z ubezpieczeniem. 

 

Jak wygląda dyskusja z ubezpieczycielem ? Musi być policja na miejscu z protokołem itd? 

Jaką prędkość swoją drogą miałeś ? Nie oceniam, raczej z ciekawości pytam przy jakiej prędkości idzie jeszcze wyjść bez złamań itd :)

 

Przy kolizji jeśli sprawca z ofiarą się dogadają to niekoniecznie. Wystarczy spisać notatkę. 

Krystian dobrze że możesz teraz z nami pisać :) Miałeś sporo szczęścia, że ludzie Ci pomogli ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Co do wypłaty OC podczas wypadku ( nie mając odpowiednich uprawnień ) to sprawa wygląda tak, że jeżeli policja stwierdzi winę kierowcy samochodu to odszkodowanie i tak się należy. Wiem bo przerabiałem to 3 lata temu, nie mając A miałem wypadek, wina była kierowcy samochodu. Ja dostałem 300 zł mandatu a OC normalnie zostało mi wypłacone. A kolejnym " pozytywnym " rezultatem tego wypadku był fakt że jeszcze tego samego sezonu zrobiłem kat A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzm to co koledzy pisza. Nasza polisa dziala w przypadku jesli my jestesmy sprawca. Wtedy zostaje wyplacone odszkodowanie poszkodowanemu przez ubezpieczyciela, ktory pozniej przez sad sciaga kase od nas. (w przypadku nie posiadania odpowiednich uprawnien)

Jezeli natomiast to my jestesmy poszkodowani to nie istotne czy idziemy pieszo czy jedziemy na motocyklu bez uprawnien. Nalezy sie odszkodowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to musiało sie cos zmienic, pamietam kiedys jeden przypadek chłopaka 
i tłumaczenie policji/ ubezpieczyciela - nie posiadając stosownych uprawnien do kierowania pojazdem nie miało prawa Cie tam byc
ew, nie znasz przepisów co nie zostało potwierdzone panstwowym egzaminem na prawo jazdy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krystian SV650

 

Jak wyglądała ogólnie rozmowa ze sprawcą? Sam się przyznał i spisaliście orzeczenie, czy była policja wzywana na miejsce? Wiadomo, tutaj jeszcze sytuacja nie była najgorsza, bo byli świadkowie itd. Zastanawia mnie jak to wygląda bez świadków. Sprawca, zakładając, że w ogóle by się nie zwiatrował z miejsca zdarzenia, mógłby powiedzieć, że sam straciłeś równowagę i się przewróciłeś na prostej drodze a on tylko "bezpiecznie" ruszył z pobocza. Jego auto nietknięte, więc nie ma o czym gadać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem umowiony z rzeczoznawca na wycene w poniedzialek :)

 

co do pytania czy byla policja to nie, nie bylo, spisalismy notatke, oczywiscie przyznal sie.

 

a z jaka predkoscia jechalem? hmm mowiac szczerze ja juz sporo wyhamowalem wiec wystrzelilem majac z 30-40km/h

 

a hamowalem ze 100-120.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.