Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

ZAKRĘTY, WINKLE, ŁUKI, znasz fajne miejsce? Podziel się


Mighty Eagle

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DIGITALPUNK - powiem to szczerze prosto z mostu, ale jakim trzeba być idiotą by wrzucać taki filmik na YT. Raz że widoczna jest tablica rejestracyjna Defrasto, a druga rzecz ograniczenie na zakręcie było 50 km\h (co widać na filmiku) a patrząc na Twój licznik można stwierdzić że jechał on nieprzepisowo. Myślisz że policja nie ogląda takich filmików?? Życzę powodzenia w utracie prawka jazdy przez taką głupotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malinka najwyraźniej nie rozumiesz przepisów ruchu drogowego. Nawet w przypadku znalezienia takiego filmiku w gąszczu internetu jak będąc Policją dowiedziesz kto faktycznie kierował tymi motocyklami? Policja musiałaby być tam i przyłapać motocykliste na "gorącym uczynku". To że jest to moja kamerka to jedno , ale nigdzie otwarcie nie wskazałem kto kieduje tymi dwoma motocyklami... Masz fotkę żeby udowodnić że to byłem ja...?

 

Nie, więc kto tu jest idiotą...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mandat można dostać jeśli na filmiku uwiecznią przejeżdżanie np. przez podwójną ciągła. Za prędkosć (raczej) nie ma szans. Licznik w motocyklu czy w samochodzie nie może być traktowany jako dowód na popełnienie wykroczenia (w tym wypadku przekroczenia prędkosci). Było przy okazji jak FAKT nagrał jakiegoś ministra co pędził drogą i porównali to ze swoim licznikiem w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety za filmik można zostać ukarany MK . Program Fakt to jedno a życie to co innego 

 

 

 

Mandat można dostać jeśli na filmiku uwiecznią przejeżdżanie np. przez podwójną ciągła. Za prędkosć (raczej) nie ma szans. Licznik w motocyklu czy w samochodzie nie może być traktowany jako dowód na popełnienie wykroczenia (w tym wypadku przekroczenia prędkosci). Było przy okazji jak FAKT nagrał jakiegoś ministra co pędził drogą i porównali to ze swoim licznikiem w samochodzie.

Nie zgodzę się z Tobą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że nie da się wtedy jednoznacznie orzec winy. Nie wiadomo o ile prędkość była przekroczona. Licznik nie jest urządzeniem do rejestrowania prędkości innych pojazdów, tak samo jak jego wskazanie nie może być dowodem w sądzie jeśli jestes oskarżony o przekroczenie prędkości które zostało uwiecznione np. na fotoradarze.

Nawet gdyby tak było to o ile prędkość została przekroczona? O 20 Km/h to 200 i 4 pkt. O 30 Km/h? Nie można tego jednoznacznie stwierdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Twoja teoria była słuszna wówczas można by podważyć zasadność każdego mandatu gdyż kierowca obligatoryjnie zasłaniał się złymi wskazaniami prędkościomierza . 

Upraszczając temat :

 

"1. Konstrukcja prawa jest taka, że karą objęte nie jest przekroczenie prędkości lecz niezastosowanie się do konkretnego ograniczenia prędkości.

2. Prędkościomierze w pojazdach nie mogą zaniżać prędkości - to wynika z praw
3. Prędkościomierz w aucie nie może być użyty jako urządzenie pomiarowe - to wynika z Ustawy Prawo o Miarach.
"

 

Nie pamiętam skąd ten cytat  :P

Znając jednak nasz kraj ostateczna decyzję i tak podejmuje sędzia zatwierdzając lub odrzucając dowód w sprawie o ukaranie 

Kiedyś bardzo interesował mnie ten temat ale niestety obiekt zainteresowania zapłaciła mandat 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inną sprawą jest to że mandat jest nakładany na kierowcę a nie motocykl. W tym przypadku kierowca ma do wyboru albo wskazanie osoby, której udostepnil motocykl albo przyznanie się do winy.

 

Co do zasłaniania blachy na YT to mocno polecam. Wtedy spokój ducha jest :) Wszyscy zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inną sprawą jest to że mandat jest nakładany na kierowcę a nie motocykl. W tym przypadku kierowca ma do wyboru albo wskazanie osoby, której udostepnil motocykl albo przyznanie się do winy.

 

Co do zasłaniania blachy na YT to mocno polecam. Wtedy spokój ducha jest :) Wszyscy zadowoleni.

Zgadzam się z przedmówcą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację , lepiej być przezornym. Filmiki usunięte z neta.

 

Ja tą swoją uwagę napisałam, bo kiedyś czytałam artykuł akurat nie te co wrzucono do tematu, ale z takim samym finałem (mandat). Filmik może być ale mogłeś go przerobić. W wielu programach szłoby wymazać numery tablicy i po krzyku i bez stresu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DIGITALPUNK - powiem to szczerze prosto z mostu, ale jakim trzeba być idiotą by wrzucać taki filmik na YT. Raz że widoczna jest tablica rejestracyjna Defrasto, a druga rzecz ograniczenie na zakręcie było 50 km\h (co widać na filmiku) a patrząc na Twój licznik można stwierdzić że jechał on nieprzepisowo. Myślisz że policja nie ogląda takich filmików?? Życzę powodzenia w utracie prawka jazdy przez taką głupotę.

 

 

http://www.motocykle.slask.pl/index.php?app=forums&module=forums&section=rules&f=461

 

Czego nie powinniśmy robić?

Nie

należy obrażać ludzi, nawet jeżeli reprezentują skrajnie odmienne

poglądy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja trasa z łukami wiedzie przez Szczyrk, Salmopol, następnie wzdłuż Jeziora Czerniańskiego, w kierunku zamka prezydenckiego na Kubalonkę, w dół, do Istebnej i z powrotem do Wisły. Na koniec nerka DK81/S1 i do Katowic przez Żory. Zalety? Umiarkowanie daleko.

 

https://maps.google.com/maps/ms?msa=0&msid=214540036288518957782.0004e1f86e643ac927741

 

Potem jest jeszcze Kocierz.

 

https://maps.google.com/maps/ms?msa=0&msid=214540036288518957782.0004e1fad7a89e2026447

 

I droga z Bielska w kierunku Międzybrodzia, tylko tutaj miejscami asfalt woła o pomstę do nieba.

 

https://maps.google.com/maps/ms?msa=0&msid=214540036288518957782.0004e1facf2cd03e03a80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

gdzies to juz wstawiałem :) śmigam tam bardzo bardzo czesto puszką - moto rzadko ale droga zacna:)

na ten fragment drogi wybieram sie tylko przy dobrej pogodzie i w godzinach popołudniowych, z rana jest tam przeważnie mokro.

Winkli tam do pozygania a i sa takie po 180 stopni.

Nawierzchnia do przyjecia, jednak na poboczach blisko kraweznika duzo syfu, żwirek sku..synek:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inną sprawą jest to że mandat jest nakładany na kierowcę a nie motocykl. W tym przypadku kierowca ma do wyboru albo wskazanie osoby, której udostepnil motocykl albo przyznanie się do winy.

 

Co do zasłaniania blachy na YT to mocno polecam. Wtedy spokój ducha jest :) Wszyscy zadowoleni.

no więc kierowca wskazuje trzech kolegów (za ich zgodą), który jeździli jego motocyklem w tym dniu mniej więcej o tej porze jeden po drugim tą trasą. Przyznają się do tego ale żaden nie potwierdzi, że przekroczył prędkość. Wskazałeś kierowców. Wypełniłeś obywatelski obowiązek a winnych nadal nie ma. Mandatu tez nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc kierowca wskazuje trzech kolegów (za ich zgodą), który jeździli jego motocyklem w tym dniu mniej więcej o tej porze jeden po drugim tą trasą. Przyznają się do tego ale żaden nie potwierdzi, że przekroczył prędkość. Wskazałeś kierowców. Wypełniłeś obywatelski obowiązek a winnych nadal nie ma. Mandatu tez nie :)

Jest inna metoda, po co fatygować kolegów, podajesz dane obcokrajowca, imię, nazwisko, adres... póki nie mamy w UE wspólnego systemu, to jest najktuteczniejszy sposób, również na SM i nieprawidłowe parkowanie. W żadnym wypadku nie namawiam do łamania prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.motocykle...ion=rules&f=461

 

Quote

Czego nie powinniśmy robić?

Nie

należy obrażać ludzi, nawet jeżeli reprezentują skrajnie odmienne

poglądy.

 

 

 

 

Może poczytaj w całym temacie moje wypowiedzi a nie odnoś sie tylko do jednego postu. Jestem osobą impulsywną i mówię co myślę, a że wielu się to nie podoba co cóż trudno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest inna metoda, po co fatygować kolegów, podajesz dane obcokrajowca, imię, nazwisko, adres... póki nie mamy w UE wspólnego systemu, to jest najktuteczniejszy sposób, również na SM i nieprawidłowe parkowanie. W żadnym wypadku nie namawiam do łamania prawa.

 Jeszcze prostsza metoda na fotoradary oraz Policję to aplikacja Yanosik  . Telefon z androidem lub Windą słuchawka w uchu lub Bluetooth i po sprawie .  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.