Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Jaki motocykl do turystyki z plecaczkiem??


Artur Gruca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Obecnie jestem szczęśliwym posiadaczem małego Fazera. Planuję zimą wydać ok 10tys na nowe moto. Pytanie jak w temacie jakie moto do turystyki we 2. Dodam że nie będę robił wyjazdów po 2, 3 tys.km, góra tysiąc rozłożone na 2 -3 dni. Dwie osoby wzrost ok 176 waga wspólna ok 160kg. moto powinno być wygodne dla dwóch osób i dysponować przynajmniej zbliżonymi osiągami do małego Fazera. Jeżeli ktoś może podpowiedzieć do czego się przymierzać to z góry dziękuję

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fz1 oraz hornet 900 przynajmniej na wygląd nie oferują pasażerce większej wygody a głównie o to chodzi. pewnie zabawa na tych moto jest niezła ale i tak małego fazera planuję zamienić na cbr :) (więc wyszaleć się będzie na czym) a 2 moto ma być dla dwojga. do tej dychy pewnie dorzucę ze 2 tysie jak będzie trzeba. Może bulldog?? coś w tym kierunku ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vfr?? Dość ładnie wygląda:) Moja przygoda z motocyklami dopiero się zaczyna, tak że jeżeli można prosić o trochę szczegółów co do proponowanych moto. a ja już poprzymierzam się do nich gdzieś w komisach. chciałbym mieć jakiś zarys plusy minusy może podpowiedź od ludzi którzy mają - mieli podobny dylemat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje ci prawdziwy krążownik czyli Hondę ST1100 lub 1300 Pan europa. Świetny moto, ale do turystyki na codzień też nim pojeździsz no ale wiadomo że z racji swoich gabaretów ma swoje ograniczenia. EW. może yamacha TDM, nie wiem tylko jak mocowo będzie odstawać, no i wiadomo oczywiście VFR też jest dobrym pomysłem

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do turystyki dla dwojga to nie jakieś tam VFRy gdzie jest pochylona pozycja!! Panowie litości!!

Chyba to mówi ktoś kto nigdy nie jechał z pasażerka na podróżnym enduro :)

np.R1200GS,Suzuki V-Strom, Honda Varadero itp.

tymbardziej, że autor tematu ma lub będzie miał drugie moto do dziczenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam uniwersalna Yamahe XJ 900 s Diversion  :) 

Mocna niezawodna dziewiecsetka na (kardanie) , wygodna pozycja siedzaca dla kierownika i plecaczka.No ale to jest tylko moje takie skromne zdanie  :)

Pare ciekawostek na temat tego moto  ;)

http://chudzikj.republika.pl/XJ900Diversion.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nurtu turystycznych enduro mogę ze swojej strony polecić:

 

V-Stroma 650 - ale do spokojnej turystyki - tu mała recenzja: Suzuki DL-650 V-Strom - Recenzja motocykla.

 

Do troszkę szybszej - Varadero 1000 - opinia jest na forum i na PBC: [Motocykl] Honda Varadero 1000, Rocznik 2000

 

Miałem też BMW R1100GS - też bym polecił, ale zbyt krótka była przygoda z tym motocyklem. 

 

Wszystkie trzy są bardzo wygodne dla pasażera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xx-a z czystym sumieniem mogę polecić. Ja przy 170 wzrostu mialem problemy z podparciem nogami. Poza tym moto jak dlamnie cacy. Jak do tego moto dolozysz kufry + akcesoryjna wysoka szyba + dystans na kierownicę robi się z iksa szybki turysta. Mocy pod dostatkiem, dual-cbs rozleniwia przy hamowaniu, prowadzi się jak motocykl a nie jakiś kredens, przy przelotowych do 160 w miarę rozsądnie się z paliwem obchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że będę miał trudny orzech do zgryzienia. mój plecaczek po przejechaniu 400 km w jeden dzień na małym fazerze stwierdził ze nie czuje kolan. dla mnie było spoko tak że temat rozbija się jak zawsze o kobiety. Mnie najbardziej do gustu przypada VFR. Dzięki wszystkim za pomoc. teraz tylko wybrać............................ dobrze ze zima daleko ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W połowie września będę sprzedawał Bandita 1200 S.

Może taki sprzęt przypadnie ci do gustu. Może jeszcze dozbierasz grosza.

Motocykl będzie miał w miarę świeże opony i stelaże pod kufry givi/kappa.

Jakbyś był zainteresowany, to zapisz sobie numer telefonu z ogłoszenia.

http://www.motocykle.slask.pl/topic/130549-suzuki-gsf-1200-s-bandit/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.