Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Inwigilacja!


DANVIELD

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem członkiem żadnego portalu społecznościowego, a z forów i kompa staram się korzystać ostrożnie. Licho nie śpi i nigdy nie wiadomo co z tego może wyniknąć. Nie od dziś wiadomo że internet nie tylko jest inwigilowany przez różne instytucje od wywiadu po policję ale również stanowi źródło informacji dla różnego rodzaju firm reklamowych a nawet złodziei. Im mniej o nas wiadomo tym lepiej.W czasach powszechnego monitoringu i inwigilacji nie powinniśmy tak łatwo rezygnować z naszej prywatności. Wiem że moja ostatnia ciągła obecność na Forum przeczy temu co zaraz napiszę, ale zbieram kasę na malowanie drugiego motorka i jeżdżę z konieczności. Niemniej (tak sądzę) żaden komp czy tel. komórkowy nie zastąpi rozmowy wprost np przy piwku z kolegą czy koleżanką.Tylko bezpośrednie spotkania czy rozmowy sprzyjają nawiązywaniu znajomości i przyjaźni i pozwalają czuć się między ludźmi człowiekiem... :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba oczywista oczywistość. To co piszemy i ściągamy z internetu odkłada się u tych czy innych obserwatorów. Nasze IP jest jak nasz odcisk palca, i czy podajesz się za xxx czy yyy i tak ci co chcą wiedzą o tobie wszystko. Począwszy od tego jakie zapytania wpisujesz w przeglądarce po reklamy jakie powinny wyświetlać się na stronach które przeglądasz. Już dawno rozpocząłem rozważania nad rzuceniem tego wszystkiego i przeniesienie się np. w Bieszczady. Ale to chyba i tak  niewiele da, bo jak tylko ujawnisz swoje nazwisko i nowe namiary to i tak "Wielki Brat" będzie wiedział co robiłeś wcześniej, jakiego nika używałeś i na jakich fotkach (np. z Chudowa) jesteś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak swoją drogą, pieprzyć Wielkiego Brata i tak się nie dowie z jaką szybkością jeżdżę :D . Ale wnerwiają mnie różne g..ne firmy które nie wiadomo skąd mają moje namiary i zasyfiają moją skrzynkę mailową a nawet wydzwaniają na telefony z różnymi ofertami i reklamami a nawet straszą sądem (pobieraczek) pisząc do osoby o innym nazwisku i adresie na mojego maila.Niedługo jeszcze na podstawie zdjęć z odcinkowego pomiaru szybkości czy fotoradaru będą mi reklamować atrakcje(oby tylko TIRówki :D ) przy drodze którą jechałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To "gruby" temat i będzie tylko gorzej :ph34r:.

Już jesteśmy na liście tych co ośmielają się to krytykować  ;)

Czas rozpocząć budowę twierdzy z 5-cio metrową fosą i drutem kolczastym, tak jak w jakimś filmie z Sylwestrem Stalone  :blink: 

 

PS: k...wa, najgorsze jest to, że to raczej nie jest śmieszne :(    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A mnie szczerze mówiąc to lata. Nie mam nic na sumieniu więc nie mam się czego obawiać. Jeszcze za niewinność nikt nie zostal ukarany, a przynajmniej nie powinien być. Mają chlopaki trochę roboty, szkoda, że robią to za naszą kasę. Są ważniejsze sprawy niz inwigilacja. A tak na marginesie : inwigilacja byla jest i będzie. Kiedyś to byli kapusie teraz systemy kompuretowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez nie mam nic na sumieniu i wiele osób nie ma nic, ale warto poczytac wywiady ze Snowdenem, problem jest w tym ze te systemy są nadużywane i on sam wypowiadał się, że wielokrotnie jako dowody zostawały dostarczane niepełne materiały, tylko w tych fragmentach które orzekały o winie, powiedział też że w takim razie bardzo prosto mozna manipulować tym itp itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.