Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Wypadek Gliwice za radiostacją


adam-panczyszyn

Rekomendowane odpowiedzi

hej ,

 

u mnie wszystko ok . Intruz troszkę pokiereszowany ... jutro mam rzeczoznawcę z PZU i po Intruzowni odstawiam do serwisu ...

Fizycznie tez nie najgorzej , ogólne potłuczenia i skręcenia ( biodro , kolano , staw skokowy , lędźwie ) było podejrzenie wstrząsu mózgu ale wszystko dobrze się skończyło . Tego samego dnia po serii przeswietleń wypisałem sie na własna prośbe ze szpitala bo zdrowieć wole w domu :)

 

Pojechałem na miejsce zdarzenia odtworzyć moment dzwona i zdałem sobie sprawę , że gdybym nie wyskoczył z Intruza w momencie kontaktu ze starszą panią w zielonym seicento mogło skończyc sie gorzej :) a tak poszybowałem te kilka metrów i padłem na asfalt :) Niestety kask , buty i spodnie do kasacji ...

 

Pozdrawiam

Intruz manitou :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super ze wszystko ok. ale bylo trzeba zostac w szpitalu tyle ile kazali. Starty za L4 odkuł byś sobie z ubezpieczenia sprawcy. a w razie gdyby wyszly po czasie jakies urazy, byłbys w czarnej d*** bo wypisujac sie na wlasne zyczenie trudniej by ci bylo dochodzic swoich praw. Wiem z autopsji... pierwszy dzien czulam sie super a potem przez tydzien bolacy kark, wyszly jakies naderwania miesni w karku i tygodnie rehabilitacji - na moj koszt.

Grunt ze wszystko ok i oby jak najszybciej udalo sie zalatwic sprawy ubezpieczeniowe. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym powyżej 7 dni L4 następuje postepowanie z urzedu, a to może pomóc w uzyskaniu dodatkowego odszkodowania za utrate zdrowia.

Naruszenie czynności ciała powyżej 7 dni, nie ma nic wspólnego z ilością dni L4. Na ten temat wypowiada się biegły lekarz sądowy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdupiłes sprawe z tym wypisem kolego - co nagle to po diable. Dostaniesz mniejsze odszkodowanie
a ubezpieczyciel sprawcy juz zaciera rece i umniejszy Ci stwierdzając że pokrzywdzony nie byłes skoro sie wypisałes.
Jak zasada stara każdy ubezpieczyciel wymaga przy rozszczeniach (najlepiej) wszelakich dokumentów podjętego i ukończonego leczenia
wtedy mozna mówic o odszkodowaniu.
W Innym przypadku beda stosowac kruczki prawne i dostaniesz grosze. LBG świete słowa.
Aspdar, ma natomiast szalenie wielkie znaczenie przy wszczęciu postepowania z urzedu - to wiele ułatwia,
chyba ze kolege stac na postepowanie cywilne na własną reke(tak bywa poniżej 7 dni zwykle) :)

P.s. na motocyklu nie daj sie oszwabic, warto odrzucic pierwszy kosztorys i zlecic wykonanie kosztorysu w aso na nowych czesciach.
Złodzieje z ubezpeiczalni w cwany sposób licza amortyzacje i zuzycie czesci.. a powinni robic kosztorys wg nowych czesci nie zamienników i uzywek.

Zdrówka zycze :excl:  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdupiłes sprawe z tym wypisem kolego - co nagle to po diable. Dostaniesz mniejsze odszkodowanie

a ubezpieczyciel sprawcy juz zaciera rece i umniejszy Ci stwierdzając że pokrzywdzony nie byłes skoro sie wypisałes.

Jak zasada stara każdy ubezpieczyciel wymaga przy rozszczeniach (najlepiej) wszelakich dokumentów podjętego i ukończonego leczenia

wtedy mozna mówic o odszkodowaniu.

W Innym przypadku beda stosowac kruczki prawne i dostaniesz grosze. LBG świete słowa.

Aspdar, ma natomiast szalenie wielkie znaczenie przy wszczęciu postepowania z urzedu - to wiele ułatwia,

chyba ze kolege stac na postepowanie cywilne na własną reke(tak bywa poniżej 7 dni zwykle) :)

P.s. na motocyklu nie daj sie oszwabic, warto odrzucic pierwszy kosztorys i zlecic wykonanie kosztorysu w aso na nowych czesciach.

Złodzieje z ubezpeiczalni w cwany sposób licza amortyzacje i zuzycie czesci.. a powinni robic kosztorys wg nowych czesci nie zamienników i uzywek.

Zdrówka zycze :excl:  :)

Z uporem maniaka ;) . Powtarzam. Postępowanie wszczyna się z urzędu jeżeli w wyniku zdarzenia pokrzywdzony odniósł obrażenia które naruszyły czynności jego ciała powyżej 7 dniu. Bierzemy dokumentację lekarską którą przekazuje się biegłemu a ten wydaje opinię. Liczba dni jakie pokrzywdzony przebywał na L4 nie ma znaczenia. W zależności od obrażeń, może być 3 dni i opinia pozytywna a może być dwa tygodnie a biegły stwierdzi że obrażenia nie naruszyły czynności jego ciała na okras powyżej 7 dni. To dziwne określenie naruszenia czynności ciała to zwrot lekarsko-prawniczy i nijak się nie ma do ilości dni L4 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wszystkim za życzenia :) Historia z leczeniem , szpitalem i odszkodowaniem ... NIc mi sie nie stało , nie uważam żeby kilka siniaków dla faceta na Intruzie było zauwazalne :) Nie korzystam z chorobowego poniewaz jestem kontraktowcem obecnie na urlopie :) Nie zamierzam też za te kilka stłuczeń domagać sie odszkodowania ... Inna sprawa to motocykl :) Jestem po wstępnej wycenie rzeczoznawcy , wartośc szacunkowa motonga to 31.100 a kwota wstepnej szkody to 56% .

To kwota wg tabelki PZU jednak sprawe załatwiam w ASO Suzuki bezgotówkowo i juz wiem po pierwszym telefonie ze wartość szkody wzrosnie jeszcze o dobre kilkanascie procent . Najwazniejsze , to nie przekroczyć 100% wartosci i uniknąć szkody całkowitej :) 

 

Ciuchy ... nawet nie potrzebowałem rachunków , fotki + linki do sklepów firmowych i roszczenie przyjete bez problemu .

A ja ... jutro pakuję sakwy i w czwartek lecę na Intruzownie :) 

 

Dzięki za dobre słowo 

Pozdrawiam Manitou

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.