Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Sprzedalem


Rekomendowane odpowiedzi

Chwila, chwila... W jakiej kolejności to zrobiłeś?

1. Sprzedałeś motocykl.

2. Zarejestrowałeś go?

Jak mogłeś zarejestrować sprzedany motocykl? Na jakiej podstawie?

Nie kumam...Ja zawsze rejestrowałem nowo kupione motocykle...Sprzedane zawsze wyrejestrowywałem... Chyba jestem za głupi by to ogarnąć...

Obowiązek opłaty skarbowej spoczywa chyba na kupującym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zarejstrowałem a po 2 miesiącach sprzedałem !

 

Chwila, chwila... W jakiej kolejności to zrobiłeś?
1. Sprzedałeś motocykl.
2. Zarejestrowałeś go?

Jak mogłeś zarejestrować sprzedany motocykl? Na jakiej podstawie?
Nie kumam...Ja zawsze rejestrowałem nowo kupione motocykle...Sprzedane zawsze wyrejestrowywałem... Chyba jestem za głupi by to ogarnąć...
Obowiązek opłaty skarbowej spoczywa chyba na kupującym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczyło napisac nizsza kwote od zakupu i po problemie kupiłes 6600 sprzedałeś 6500 zreszta niewiem czy to wogule jest weryfikowane bo sam kiedys pytałem o ta sprawe i nie dostałem konkrtnej odpowiedzi czesto zmieniałem samochody i nikt nigdy sie o nic nie upomniał ale kto wie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo się nigdy nikt o nic nie upomni to jest urząd skarbowy jak cie dorwą to za dwa 3 lata i walną taką karę że szkoda gadać. Sprawa wygląda tak jak sprzedałeś przed upływem pół roku  ruchomość którą nabyłeś za większą kwotę niż kupiłeś powienieneś zapłacić podatego od zysku, nie wiem tylko czy w ciągu 14 dni czy dopiero w zeznaniu podatkowym rocznym, ale jeśli kupiłeś motocykl za 6600 zł i np. dokupiłeś coś do niego wymieniłeś olej lub tps. i masz na to rachunki to trzymaj je bo może jesteś wstanie wykazać że nie zarobiłeś na nim wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

144zł dopłacasz ,uwzgledniasz to w picie na koniec roku.Możesz nie zaplacić ale uwowę się rejestruje ile takie cos jak wyjdzie się płaci nie wiem.Ale ja jestem z tych co płacą za niewiedzę i kary sa bardzo duże.Możesz potem pisac pisma z odwołaniem ale nic to nie da .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.