Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Vstorm 650 czy 1000?? Albo VFR 800 vtec, Fi??


MichaelloEs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wtajemniczonych.
Obecnie posiadam motocykl GSR 600 ale chce go wymienić na coś z zajawką turystyki ale z zacięciem sportowym:)
Ogólnie GSR super ale wiaterek mnie wkurza no i raczej kuferki na dalsze wyprawy wypadaja z gry no bo jak to sie bedzie prezentowac:P

Na wstepie chciałem zaznaczyć, że moto bedzie słuzyc do większych wypadów przez weekend ale w tygodniu takze do pogonienia po okolicach. Mam zamiar takze kufer chociaz centralny zamontowaćsmile.png Mój wzrost to ok. 172cm i waga ok. 76 kg:]

Do rzeczy: podobają mi sie Vstormy ale pytanie, którego wybrać?? Na 650-tce mialem okazje jechać przez chwile i było dość ciekawie choć chyba ta moc jakoś mnie nie przekonała, może tylko takie odczucie...
Wyczytałem, że bardziej polecają wlasnie mniejszą pojemność od litra: mniej pali, lzejszy, zwrotniejszy itp.

Niestety "dosiąść" tego większego nie mialem okazji ale jakoś tak ciągnie mnie w większą moc i moment:)

Jak w praktyce to wszystko wygląda?? Oczywiscie utrzymanie motocykla, spalanie itp. sprawy tez maja jakies znaczenie.

Innymi jeszcze modelami, które mnie na dzien dzisiejszy interesuja to VFR 800vtec (bardziej mi sie podoba od starszej) no i VFR 800 Fi. W tej pierwszej ludzie niby narzekaja na jakieś szarpniecia podczas włączania tego systemu. W sumie siedzialem tylko na VFR-ce 2004 rok i powiem, że pozycja i wygoda fajnie się zapowiadały no ale nie jeżdziłem:(
Tutaj także pytanie do Was: który z modeli, jakie koszty utrzymania, spalanie itp??

Na koniec chcialem zaznaczyć: jeżeli macie inne propozycje co do moto proszę pisać, jestem otwarty:)
Pozdrawiam!
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo z tego co wymieniłeś to może pasowała by jeszcze Honda CBF np 600 oczywiscie w wersji "zabudowanej" :) a jesli chodzi o v-storma to przeczytałem chyba wszystkie mozliwe fora i artykuły bo kiedys byłem takim (650) zainteresowany ale koniecznie po 2008 ( mają wtrysk zamiast gaźników) ale wyszlo inaczej ( ale z tego co pamietam na forum v-storma jeden koles tez nie umiał się zdecydować bo siedział na jednym i na drugim i wkoncu za poradami forumowiczow kupił litra.. bo niby 650 we dwoje po gorach z kuframi srednio daje radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, no wiecie z tym plecakiem to raczej tylko weekendowe wypady a osobiscie lubie jak moto ma kopa a nie muli. Tak jak wczesniej pisałem jedzilem troche na 650 i moja GSR lepiej sie zbiera:P
Chociaz nie kreciłem go pod same czerwone kreski:P
Pisza, ze liter duzy itd, ze wadliwe sprzeglo czy kosz sprzegłowy...
Moze znacie kogos kto takie cacko posiada, chetnie bym sie spotkał i usiadł, zobaczył co sie z czym je:)
Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.