Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Przepisy dotyczące skuterów.


abra1711

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chciałem się logować na forum skuterowym dla zadania jednego pytania więc robię to tutaj.

Na forum jest wiele osób tyle co po kursie albo w trakcie i liczę że będą lepiej zorientowani niż którzy nie posiadają prawka tylko dowód osobisty.

Ja robiłem prawko dawno więc wiele się zmieniło a interesuje mnie pojazd którym mogę wjechać legalnie nad wodę.

 

Czy skuterem można podjechać nad wodę?

Jak wygląd to z zakazami wjazdu czy pod zakaz mogę wjechać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli motorower? To jest pojazd silnikowy i obowiązują go takie same przepisy ruchu drogowego jak pozostałe pojazdy silnikowe. Motorower może rozwijać maksymalną dopuszczalną prędkość 45km/h. Są skutery które jeżą 200km/h :-)

Chodzi o taki z ograniczoną prędkością do 45km/h.

 

Z tego co się orientuje to w przepisach nastąpiły zmiany.

Cytat z praw o ruchu drogowym

 

Pojazd silnikowy - pojazd wyposażony w silnik, z wyjątkiem motoroweru i pojazdu szynowego.

 

A to wiele zmienia nie dotyczy ich zakaz wjazdu i wiele innych rzeczy które w kodeksie dotyczą pojazdów silnikowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Masz na myśli motorower? To jest pojazd silnikowy i obowiązują go takie same przepisy ruchu drogowego jak pozostałe pojazdy silnikowe. Motorower może rozwijać maksymalną dopuszczalną prędkość 45km/h. Są skutery które jeżą 200km/h :-)

Nie do końca

32) pojazd silnikowy — pojazd wyposażony w silnik, z wyjątkiem motoroweru i pojazdu szynowego

po czym za chwilę czytamy:

46) motorower — pojazd dwu- lub trójkołowy zaopatrzony w silnik spalinowy o pojemności skokowej nieprzekraczającej 50 cm3 lub w silnik elektryczny o mocy nie większej niż 4 kW, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h;

Następnie ustawa stanowi:

7. Zabrania się wyprzedzania pojazdu silnikowego jadącego po jezdni:

1) przy dojeżdżaniu do wierzchołka wzniesienia;

2) na zakręcie oznaczonym znakami ostrzegawczymi;

3) na skrzyżowaniu, z wyjątkiem skrzyżowania o ruchu okrężnym lub na którym ruch jest kierowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.