Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Witam Potrzebuje pomocy Cylider 90


luki_btm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam  A więc mam taki mały Probłem , Raczej mały to nie wiem dlamnie doży  Posiadam skuter Chinski  miałem tam 80 cylider  smigał mi nawet fajnie te 80 jechał  ale przeskoczył rozrząd  i przemieliło mi wszystko kupiłem wszystkie czesc i zamiast 80 Cylidra kupiłem 90 cylider załozyłem i  nie jedze cos , jedzie 60  wiecej nie chce  Wie moze ktos dlaczego ?  na 80 cyldrze mi smigał jak Głupi  :(  Prosze o pomoc plisss 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sprawdzić ustawienie rozrządu, wyprzedzenie zapłonu. Czy wał korbowy wytrzymał? nie skręcił sie? sprawdzenie osiowości. Czy ten skuter od poczatku był 80? Bo jezeli 50, a nie wymieniono gaźnika, to moga być problemy z mocą.

Poza tym sprawdzić stopień sprężania; możliwe, ze zmiana konstrukcyjna spowodowała zmniejszenie i stąd utrata mocy.

Jezeli ten skuter fabrycznie był 80, a teraz 90 to raczej gaźnik, układ dolotowy i wydechowy nie bedzie miał decydującego wpływu na spadek mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc  Rozrzad jest okej,   nie wał korbowy tez został kupiony na nowy , nie to była 50 wczesniej  włożyłem 80 i smigał z pare ładnych lat to jest z 2009 skuter w tamtym roku  i sie własnie rozwalił,  wymieniłem wszystko smigał  ale słabo w tym roku  roskreciłem go  zeby zobaczyć co to może być i nic  nie zauważyłem , blokady  są po sciagene  , a nie trzeba czasem do 90 nowych  dyszy dać  ?:( , i moze gazinik nowy kupic moze cos tam jest nie tak ?  dawałęm mu wieksza dawke paliwa cos lepiej troche jechał ale to tez nie to co miało byc ,   Naprawde Głupi jestem jak chodzi o chinskie skuterki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

szczerze wymieniajac  z 50ccm na wiekszy  tlok  nie regulowalem gaznika i wszystko jechalo jak nalezy pozniej  regulacja i bylo ok  dobrze skreciles  glowice   bo tu wydaje mi sie jakby kompresja uciekala. robilem z 50ccm na 110ccm  oczywiscie kompletny kit do tego i  wszystko smiga . dobrze poskrecales??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.