Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Słowackie winkle


Krzysiek@Z

Rekomendowane odpowiedzi

Pogoda coraz ładniejsza i robi się coraz cieplej, powoli więc planuję wycieczkę.

Trasa jaką chcę pojechać:

https://maps.google.pl/maps?saddr=Centralna&daddr=49.622624,18.877559+to:Trasa+520A+to:Trasa+78+to:Pszczy%C5%84ska&hl=pl&ie=UTF8&ll=49.692508,19.228821&spn=0.970102,2.469177&sll=50.039502,19.039993&sspn=0.240789,0.617294&geocode=FcLI_AIdVBIfAQ%3BFWAu9QIddwwgASlj1AC4ihcURzEclgUnRBVUeA%3BFXVU8QId5FAjAQ%3BFWlm8wIdN_coAQ%3BFSDD_AIdMBkfAQ&t=h&mra=dme&mrsp=4&sz=11&via=1&z=9

Start i meta na Lotosie w Orzeszu.

Co do terminu to pasuje mi 18 maj, o ile pogoda dopisze :P

Jeśli komuś odpowiada termin i moje (być może i kolegi) towarzystwo, serdecznie zapraszam.

Uprzedzam jednak, że "wariacje" nam nie w głowie, raczej czerpanie radości z jazdy :)

Chętnie również zapoznam się z alternatywnymi trasami bardziej od doświadczonych osób :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem przyjemna droga o małym natężeniu ruchu przez weekend na przemian z szybkimi i ciasnymi winklami jest na drodze nr 56 w Czechach od Frydlant nad Ostravice w strone Słowacji Klokocov. Co do drogi nr 78 w Słowacji od Korbielowa do Oravska Jasenica, to byłem tam w lutym na nartach i miejscami droga strasznie dziurawa - raczej nie polecam ją jechać.

Osobiście to lubię jeździć trasą nr 11 w Czechach, czyli Bruntal, Rymarov, Rapotin, Jesenik. Najlepsza odcinek, to Rapotin - Jesenik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem przyjemna droga o małym natężeniu ruchu przez weekend na przemian z szybkimi i ciasnymi winklami jest na drodze nr 56 w Czechach od Frydlant nad Ostravice w strone Słowacji Klokocov. Co do drogi nr 78 w Słowacji od Korbielowa do Oravska Jasenica, to byłem tam w lutym na nartach i miejscami droga strasznie dziurawa - raczej nie polecam ją jechać.

Osobiście to lubię jeździć trasą nr 11 w Czechach, czyli Bruntal, Rymarov, Rapotin, Jesenik. Najlepsza odcinek, to Rapotin - Jesenik.

Na google maps trasa wygląda pięknie :D

Tam chyba na drugi raz się wybiorę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza trasa jaka jechałem   na słowaku to  "

Harmanecká cesta/Trasa 14 w strone Tircianske Teplice" zakretow od  groma i to dość ostrych :) szkoda ze blizej nie ma takich tras 20km samych winkli praktycznie bez prostych odcinkow:)

Możesz wrzucić mapkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wrzucić mapkę?

 

 

Mam jakiś problem z wstawieniem mapy :/

 

Jednak wpisz w mapy google 

 

 

Háj, Słowacja i 

Dolný Harmanec, Słowacja no i wyznacz trase 

 

 

Nie wiem co jest nie tak ze zalinkowac mapy  nie umiem:/  ale tak tez wyskakuje owa trasa.

Jezdze tam samochodem służbowo i  zakretow aż sie zygać chce :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

trasę zaproponowaną przez Krzysiek@Z zrobiłem w długi weekend tylko, że z Rajczy.

Najlepsze winkle na tej trasie to...

przejazd z Istebnej do Wisły :-) bo jest nowy asfalt

Pozostałe jak jest dobry asfalt to trasa widokowa, a nie winklowa.

 

Przejazd Kobielów i dalej dziurawy, okolice Rajczy to też same dziury ale już nad tym pracują :-)

 

Jak będziecie lecieć w któryś weekend w te tereny to mimo wszystko chętnie się podepnę.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po Słowacji się fajnie jeździło dopóki ich nie posrało z fotoradarami zakamuflowanymi w Skodickach stojących na końcach wioski i patrolu stojącego 500m dalej. Trzeba się bardzo pilnować jeżdżąc teraz po Słowacji.

Kilka lat temu zjeździłem z kumplami wszerz i wzdłuż, w Harmancu byłem kilka(naście) razy, ekstra winkle. W zeszłym roku już zauważyłem, że stan nawierzchni się u nich trochę pogorszył. Nie mówię o Harmancu, ale ogólnie. Jak ktoś szuka pomysłu na weekend, a lubi okolice gór i jeziorko, to mogę polecić Słowacki Raj, od strony Dedinek. Można przy okazji wyskoczyć na pobliskie winkle ;)
W zeszłym roku tam byłem przejazdem, właśnie zmontowałem filmik: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

trasę zaproponowaną przez Krzysiek@Z zrobiłem w długi weekend tylko, że z Rajczy.

Najlepsze winkle na tej trasie to...

przejazd z Istebnej do Wisły :-) bo jest nowy asfalt

Pozostałe jak jest dobry asfalt to trasa widokowa, a nie winklowa.

 

Przejazd Kobielów i dalej dziurawy, okolice Rajczy to też same dziury ale już nad tym pracują :-)

 

Jak będziecie lecieć w któryś weekend w te tereny to mimo wszystko chętnie się podepnę.  

Sporo racji w tym co napisałeś.

Dojazd do 520 po naszej, Czeskiej i Słowackiej stronie to dziura na dziurze. Ale dramatu nie ma ;)

Sam odcinek na 520 coś wspaniałego. Mimo moich słabych umiejętności, zakręty kusiły i starałem się moje możliwości wykorzystać na max.

Później kawusia w Namestovo, w knajpie nad jeziorem. Na marginesie zainteresowanym podpowiem, że do obsługi zatrudnili anioła :D

 

Na powrocie w Bielsku przy wjeździe na obwodnicę kolega nie utrzymał motonga i chuknął na glebe :unsure:

Na szczęście tylko trochę rys i skrzywiony hamulec nożny. Do tego pewny wkurw :angry:

Mi udało się utrzymać. Jest coś wylane na tej krzyżówce, przy skręcie w lewo.

Chyba olej, także kierujących motongami ostrzegam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.