Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Zmiana biegów


tudu

Rekomendowane odpowiedzi

wiesz co, nie niszczy to skrzyni jeżeli potrafi się to robić dobrze, trzeba na odpowiednim obrocie wrzucać bieg, żeby nie było żadnych trzasków. (z drugiej strony ja nie rozumiem, czy używanie sprzęgła to taka męcząca sprawa?)

Jeżeli jesteś świeżak to naucz się najpierw dobrze jeździć, dopiero później ucz się takich dodatkowych możliwości :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zależy ci na cennych ułamkach sekund na torze to możesz bez sprzęgła- ale wtedy to już inwestuje się w quickshiftera albo innego bazazza. Na normalnej drodze, moim zdaniem w ogóle nie ma sensu bawić się w zmienianie bez sprzęgła. Lepiej już poćwiczyć sobie szybką zmianę ze sprzęgłem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia biegów ze sprzęgłem w motocyklu jest tak zrobiona, że nie jest wymagane używanie sprzęgła ale bardzo ułatwia to jazdę, bo masz czas na międzygaz, zresztą jeżeli będziesz wbijał ze sprzęgłem a obroty będą złe to i tak będą trzaski. Tu używa się międzygazu.  Bez sprzęgła też biegi leciutko się wbija jeżeli obroty silnika są  odpowiednie. Ja jak chce szybko rozpędzić to nie używam sprzęgła i żadnych trzasków niema itp. tak samo z redukcją. Opanujesz to też w mig.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia biegów ze sprzęgłem w motocyklu jest tak zrobiona, że nie jest wymagane używanie sprzęgła ale bardzo ułatwia to jazdę, bo masz czas na międzygaz, zresztą jeżeli będziesz wbijał ze sprzęgłem a obroty będą złe to i tak będą trzaski. Tu używa się międzygazu.  Bez sprzęgła też biegi leciutko się wbija jeżeli obroty silnika są  odpowiednie. Ja jak chce szybko rozpędzić to nie używam sprzęgła i żadnych trzasków niema itp. tak samo z redukcją. Opanujesz to też w mig.

Hm Zastanawia mnie argument za nie uzywaniem sprzegla jesli chcesz sie szybko rozpedzic, czy na drodze widac ta roznice miedzy szyba zmiana przelozenia bez  uzycia sprzegla a zmiana ze sprzeglem o sekunde dluzsza ? : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak robisz to wolno to wiadomo,że widać różnice,bo odpuszczasz gaz,więc już zwalniasz,naciskasz sprzęgło,dalej zwalniasz,wbijasz bieg,dalej zwalniasz,puszczasz sprzęgło i dodajesz gazu i dopiero teraz przyśpieszasz. A bez sprzęgła dodajesz gazu,masz odpowiednie obroty,utrzymujesz gaz,wbijasz bieg i dalej odkręcasz gaz.Nie zwalniasz tyle.Ale na drodze raczej te kilka sekund różnicy Ci nie zrobi,więc ja używam sprzęgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Międzygaz - mieszkam koło ronda i słyszę często jak sa biegi redukowane. Łup, Łup, Łup po skrzyni :( ach jak to boli.

Chyba się przeprowadzę.

Zwroc uwage ze lupniecie w skrzyni nie zawsze jest spowodowane nie uzyciem sprzegla. Motocyklowe skrzynie biegow nie posiadaja synchronizatorow dzieki czemu zazebiane elemety maja rozna predkosc obrotowa i moze sobie stuknac czasem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm Zastanawia mnie argument za nie uzywaniem sprzegla jesli chcesz sie szybko rozpedzic, czy na drodze widac ta roznice miedzy szyba zmiana przelozenia bez  uzycia sprzegla a zmiana ze sprzeglem o sekunde dluzsza ? : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwroc uwage ze lupniecie w skrzyni nie zawsze jest spowodowane nie uzyciem sprzegla. Motocyklowe skrzynie biegow nie posiadaja synchronizatorow dzieki czemu zazebiane elemety maja rozna predkosc obrotowa i moze sobie stuknac czasem ;)

 

Wiem, wiem miałem na myśli brak międzygazu przy redukowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie,bo nawet "wachlując" w górę jest według mnie potrzebne. masz powiedzmy 7tys na 3 odpuszczasz gaz,wciskasz sprzęgło i w tym czasie obroty ci trochę spadną.A wbijesz 4 i powiedzmy masz 3-4tys obrotów.To używając sprzęgła w górę dostosowywyjesz także bardziej obroty,co jest lepsze dla skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.