Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

wypadek Miasteczko Sl.


diter_

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 151
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nika, dlaczego mielibyśmy przemilczeć wszystkie aspekty tej sprawy? Nie rozumiem Twojego toku rozumowania. Myślisz, że pogrążonej w żałobie rodzinie przyjdzie na myśl, by czytać wpisy na forach o tym strasznym zdarzeniu? To ma nas powstrzymać od komentarzy w tym temacie? To jest forum, na którym ludzie się wypowiadają, nawet w tak tragicznych okolicznościach. "Ku przestrodze" wielce wymowny tytuł działu.

Zastanawiałaś się, komu i dla czego mają służyć wpisy w wątkach tego działu? Może załóż temat "Ku pamięci" - wówczas zapewne wszyscy będziemy składać bliskim kondolencje... "Ku przestrodze" omawiamy każdy aspekt tego wypadku, by był przestrogą dla innych, by zmusił czytających do refleksji, by każdy z nas wyciągnął z tych wpisów własne wnioski. 

Takie są realia for internetowych, że piszemy co myślimy...Nie zawsze spotyka się to z aprobatom innych...

 

STAWROS - nie musisz czytać wpisów w tym wątku. Jest tyle ciekawych innych tematów, zapewne w innych bardziej się odnajdziesz, może nawet coś mądrego w końcu napiszesz? Kto wie?.... Może dzisiaj odpuść sobie złośliwe komentarze, bo póki co to Twoje "wypowiedzi" robią z tematu śmietnik...

Tutaj muszę się z Tobą zgodzić, aczkolwiek czytanie wątków o tego typu wypadkach, niosących śmierć jest przykre.

 

Mnie nikt nie zmusza do wchodzenia na forum i czytania, również tego działu.

Padają tutaj analizy i wymiana doświadczeń, które mają coś wnieść w nasze (chyba już tak moge powiedzieć :P ) motocyklowe życie.

Czy ktoś coś z tego wyniesie? Ja tak.

Czy ktoś jeszcze? Nie wiem.

Bo każdy jest kowalem swego losu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LUDZIE NIE BÓJCE SIĘ UDZIELAĆ POMOCY!

 

 

Mam pytanko, moze troche off. Ale jak udzielić pomocy rannemu motocykliscie, jak zrobić sztuczne oddychanie? Bo zastanawia mnie jak, gdy ma wciaz kask dostac się do jego ust? trochę ciężko będzie. Ryzykować zdejmowanie kasku i większe uszkodzenie kręgów szyjnych jeśli ucierpialy w wypadku? Czekać na słuzby ktore rozetną kask lub umiejętnie go zdejmą usztywniając  wpierw kark? delikwent może nie doczekac :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, moze troche off. Ale jak udzielić pomocy rannemu motocykliscie, jak zrobić sztuczne oddychanie? Bo zastanawia mnie jak, gdy ma wciaz kask dostac się do jego ust? trochę ciężko będzie. Ryzykować zdejmowanie kasku i większe uszkodzenie kręgów szyjnych jeśli ucierpialy w wypadku? Czekać na słuzby ktore rozetną kask lub umiejętnie go zdejmą usztywniając  wpierw kark? delikwent może nie doczekac :/

najpierw sprawdz czy oddycha, jesli nie to i tak mu nie zrobisz wiekszego kuku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, moze troche off. Ale jak udzielić pomocy rannemu motocykliscie, jak zrobić sztuczne oddychanie? Bo zastanawia mnie jak, gdy ma wciaz kask dostac się do jego ust? trochę ciężko będzie. Ryzykować zdejmowanie kasku i większe uszkodzenie kręgów szyjnych jeśli ucierpialy w wypadku? Czekać na słuzby ktore rozetną kask lub umiejętnie go zdejmą usztywniając  wpierw kark? delikwent może nie doczekac :/

 

Akcje pomcy motocykliście często pokazywane są na imprezach motocyklowych. Do tego niezbędne są dwie osoby. Jedna wkłada dłnie pod kask (do kasku) starając się zrobić coś w rodzaju kołnieza ortopedycznego. sztywno trzyma głwęę motocyklisty, a duga powoli ostrażnie zdejmuje kask z głowy. 

zerknij tutaj ;)

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info jak najbardziej sprawdzone. Cytować w tym momencie powinnaś użytkownika "Wagabunda". I bardzo prosze o nie podawanie błędnych informacji bo taką słysze już od kilku osób. Jest tutaj kilka osób które w miare możliwości dowiadują się o jego stanie na bierząco więc wstrzymajcie się ze zbędnymi komentarzami i czekajcie na informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie jednoznaczną, pewną informację?

Bo najpierw ktoś pisze, że chłopak zmarł, a później inna osoba, że się wybudził.

Mariusz się wybudził i wszystko z nim ok, z dnia na dzień coraz lepiej :) a nie rozumiem ludzi, którzy piszą, że Mariusz zmarł. Nie mam pojęcia, kto sieje coś takiego ;/ ludzie, proszę, nie żartujcie sobie z takich rzeczy, nie rozsyłajcie plotek. Jeśli macie gadać głupoty, to lepiej nie mówcie nic, bo aż ciśnienie się podnosi, kiedy ktoś pisze coś takiego. Potwierdzone informacje są od użytkownika ZNAJOMY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku jak przeczytałem,że zmarł to myślę "Kur** nie.Dlaczego?" Choć  sam dopiero zaczynam i nie znam jeszcze tu nikogo,to przejąłem się tą sytuacją,bo tu jedziesz poświęcić moto na dobry sezon,a tu już nie wracasz z tej wyprawy cało :/ No,ale jak się wybudził to chociaż tyle dobrego w tym całym nieszczęściu.Życzę powrotu do zdrowia (fizycznego jak i psychicznego)  A jak przeczytałem kilka stron wątku to nasunęła mi się tylko taka myśl.Nie ma co dobijać chłopaka tekstami "gdyby nie zapierdalał itp." Sam pewnie wie co zrobił,sam to przemyśli i rozważy,a teraz potrzebne mu jest wsparcie,bliscy i znajomi,żeby się chłopak całkiem nie załamał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku jak przeczytałem,że zmarł to myślę "Kur** nie.Dlaczego?" Choć  sam dopiero zaczynam i nie znam jeszcze tu nikogo,to przejąłem się tą sytuacją,bo tu jedziesz poświęcić moto na dobry sezon,a tu już nie wracasz z tej wyprawy cało :/ No,ale jak się wybudził to chociaż tyle dobrego w tym całym nieszczęściu.Życzę powrotu do zdrowia (fizycznego jak i psychicznego)  A jak przeczytałem kilka stron wątku to nasunęła mi się tylko taka myśl.Nie ma co dobijać chłopaka tekstami "gdyby nie zapierdalał itp." Sam pewnie wie co zrobił,sam to przemyśli i rozważy,a teraz potrzebne mu jest wsparcie,bliscy i znajomi,żeby się chłopak całkiem nie załamał.

 

Chopaka strasznie szkoda, to bedzie dla niego trauma gdy dotrze do niego co sie stalo, odpowiedzialnosc za czyjes zycie i wyrzuty sumienia o konca zycia... to prawda ze napewno bedzie mial swiadomosc ze "gdyby nie zapier****". Ale po to jest ten dzial - ku przestrodze, aby kazy znas wiedzial zeby nie zapier**** gdy nie ma na to warunków, zanim stanie sie jakas tragedia, bo co nam z tej swiadomosci po fakcie... wiec slowa "gdyby nie zapier****"musza pasc, aby kazdy z nas wbil to sobie do glowy zanim zrobi cos glupiego. Analizowanie wydarzen, moze czasem przybiera niezbyt fajna forme, ale moze naszym smigaczom forumowym wbije cos do glowy. Ja dzieki filmikowi wstawionemu przez jenego z uzytkownikow uniknelam wczoraj podobnej sytuacji, mimo ze jechałam przepisowo, udalo mi się w porę zareagować bo wiedziałam co moze zrobic osobówka... Nie chodzi o dobijanie chlopaka, tylko o nas, o nasze bezpieczesntwo, o przestroge dla nas, o nasza edukacje, bysmy nauczyli sie na cudzych bledach abysmy w komplecie jak zaczynalismy sezon, tak go skonczyli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejeżdzaliśmy koło tego wypadku akurat, skrzyżowanie jest tam wyjątkowo wredne, z wielu przyczyn choćby tej, że z obu stron jest odcinek dość długiej prostej, niestety stało się co się stało dziewczyny strasznie szkoda (wyrazy współczucia dla rodziny, znajomych), myślę, że nie ma co w tej chwili rozstrząsać tego czy jechał za szybko czy nie, znaczenia to nie ma totalnie żadnego, wymuszenie to wymuszenie, myślę, że lekko nie będzie obu kierowcom zarówno Mariuszowi jak i temu z Kangoo'ra. Uważam, że nie pozostaje nam nic innego jak tylko życzyć i trzymać kciuki za szybko powrót do zdrowia chłopaka. A to skrzyżowanie powinno być zdecydowanie lepiej oznaczone czy coś bo generalnie jeżdzę tamtędy bardzo często raz nawet byłem świadkiem jak gościu jadąc od strony Tarnowskich na Częstochowę włączył kierunkowskaz w prawo ale nie po to aby skręcić na Miasteczko Śląskie ale na tą stację Shell'a która jest zaraz obok tego skrzyżowania, dobrze że człowiek miał trochę rozumu i pomyślał, że coś jest nie tak i zaczekał na wyjeździe od strony Miasteczka i go puścił bo mogło dojść do kolejnej stłuczki, niestety kierowcy w puszkach jeszcze nie bardzo wiedzą o co chodzi z motocyklistami i często mają nas w dupie, chociaż i tak już kultura trochę się poprawiła na plus, miejmy nadzieję, że już więcej tego typu tematów na tym forum nie przeczytamy!!! LWG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.