Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Potrzebuję Waszej porady w sprawie kupna KASKU :) !


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ! 

W wielkim skrócie o mnie: nie posiadam motocykla, przygodę z motocyklami dopiero zaczynam, chcę skompletować powoli ubiór, zaczynając od najważniejszego, czyli kasku :) i tutaj proszę Was o pomoc.

 

Interesuje mnie kask integralny z kompozytu, cenowo max 1300 zł. 

 

Mierzyłam Scorpiona exo 500 i exo 1000, i jakoś tak skłaniam się w ich stronę najbardziej.

Kaski Sharka odpadają bo rozmiar XS jest za duzy, a z tego co pytałam, XXS nie ma w ogóle. 

Mierzyłam również HJC FG 15, tyle że odstrasza mnie trochę fakt, iż nie posiada blendy.

Również jakiś Nolan lub Caberg, ale szczerze nie pamiętam który, bo Pan sprzedawca usiłował mi wcisnąć SHOEI (też mierzyłam) na którego mnie nie stać, a o innych kaskach zbytnio niewiele potrafił powiedzieć.

 

Podsumowując, w każdym kasku jaki przymierzam i jest to mój rozmiar jest mi wygodnie, niektóre bardziej robią mi chomika z buzi, inne są trochę luźniejsze. Stąd moje pytanie, który będzie lepszy? Ciaśniejszy, czy bardziej luźny? Dodam, że to taka subtelna różnica, żaden z kasków nie latał mi na głowie, to nie kwestia rozmiaru a jakiejś ich tam budowy.

Powiedzcie mi, jak to jest z tą wyściółką? Bardzo dużo się ubija? i po jakim czasie? Czy trzeba wymieniać wyściółkę? Myślę poważnie nad Scorpionem z racji pompki, bo gdy mi się ubije troszkę wyściółka, pompką sobie dopomuję i git majonez :) Nie wiem właśnie czy z racji tej pompki nie napaliłam się niewłaściwie na Scorpiona... Jakie jest Wasze zdanie? Dobry kask na początki ? Jeśli macie jakieś lepsze wg Was propozycje, to proszę o podanie modelu kasku i ewentualnego miejsca gdzie go znajdę, bo też za kaskiem nie będę jeździć po całej Polsce :D (chociaż może warto, a ja tylko głupio gadam :D )

 

Jestem wdzięczna za każdą odpowiedź.

 

Pozdrawiam Was :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że jesteś bardzo napalona na tą pompke ;) W takim razie możesz jeszcze spojrzeć w stronę HJC FS-11

 

Co do ubijania wyściółki, to zależy od samego kasku - nie ma reguły.  Najlepiej wziąć troszke ciaśniejszy, ważne żeby głowa w środku nie latała i żebyś nie mogła obrócić głowy w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kwestii chomika... :)

napiszę ci tylko tyle, że tez jestem początkującym jeźdźcem i postawiłem wyżej komfort (niestety) przy wyborze... i teraz jak się za bardzo rozpędzam to kask zaczyna mi ściągać minimalnie do tyłu... także miej to na względzie :)

lepiej niech może trochę pociśnie na początku :)

 

a co do wyboru - nie wiem ile jest w tym prawdy - ale możesz się tez posiłkować http://sharp.direct.gov.uk/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompkę na pewno ma też naxa i nitro tyle jestem pewien ale podejrzewam że ten wynalazek jest już mocno rozpowszechniony i wiele firm też to stosuje nie tylko skorpion.Ja akurat już hjc nie kupię bo po sezonie się strasznie rozbił.Airoh ma takie małe kaski dosyć dobrze wyciszone no i kbc.

W jakimś tam chyba model caberga blenda potrafiła nieoczekiwanie sama opadać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 sezony jazdy w HJC FG 15 nie spowodowały konieczności wymiany wyściółki a uważam , że ma jedno z przyjemniejszych wnętrz :) Przy okazji jego skorupa z wyższej półki tak więc ja mogę polecić właśnie ten kask. Co do blendy to jednak wtedy kask jest głośniejszy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Kochani za porady :D

Mr. Drzewo - chyba masz rację z tą pompką, po prostu się na nią uparłam xD

 

Wie ktoś może czy w Zabrzu ściągają w ogóle HJC? Bo była propozycja że mogą Nolana ściągnąć do przymiarki, ale co do HJC to nie wiem... 

 

Właaaaśnie, co z tą blendą? Jak pytałam znajomego, to mi odpowiedział że jazda z blendą to wiocha i że lepiej szybkę wymienić na przyciemnianą... Mnie jakoś argument "wiocha" nie przekonuje, słoneczko świeci niemiłosiernie - bach blenda na dół i nie razi, przyjdą chmurki, blenda do góry i lecimy dalej :D Przerażałby mnie chyba trochę moment, gdy zrobiłoby się ciemno przez chmury, a ja z ciemną szybką pomykam i średnio widzę wszystko... :/ jak Wy jeździcie ? Blenda? Czy wymieniacie szybkę na ciemną ? Kask z blendą jest dużo głośniejszy czy tylko trochę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojego doswiadczenia polecam kask z blenda i pinlockiem. Tych dwoch rzeczy mi brakuje. Scorpion exo 1000 e11 to dobr wybor. Masz blende, pinlock, kask jest lekki i cichy. Ma pomke na policzki.

Ja mam dwa wizjery. Jak wiem ze bede wracal wieczorem to zapinam przezroczysty. A tak w ciagu dnia to lustrzany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właaaaśnie, co z tą blendą? Jak pytałam znajomego, to mi odpowiedział że jazda z blendą to wiocha i że lepiej szybkę wymienić na przyciemnianą... 

 

Jakie to wygodne wozić dwie szybki ze sobą :) No chyba że jazde na moto rozumie się jako lanserka po mieście jak jest dobra pogoda to wtedy jak najbardziej przyciemniana szyba wygrywa z wiejskimi blendami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są centra , gdzie można testować HJC http://www.motorismo.pl/articles/startuja-centra-testowe-hjc

O co chodzi z tym testowaniem? Z tego co zrozumiałam to wypożycza się kask i można w nim na moto pośmigać żeby wytestować... ? Ja mam ten problem że nie mam motocykla xD wsadzę sobie na łeb HJC wsiądę do samochodu i opuszczę szyby :D hihi

a tak serio to chciałabym najlepiej w jednym sklepie przymierzyć tego exo 1000 i fs 11 żeby mieć porównanie dobre... ehh jak sobie baba coś wymyśli to zawsze z tym problemy są :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka,

ja mam Nolana N86 jest z pinlockiem i blendą. Jeżdżę z nim dopiero od tygodnia. Ale jest moim zdaniem godny polecenia.

Jakość wykonania jest bardzo dobra. Dodatkowe miejsce na interkom.

Wcześniej miałem kask hjc (słaby model) i miałem na głowie przez kilka dni Caberg v2r. Moim zdaniem jakość samego wykonania obydwu kasków jest gorsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Jak już napisał Taurus61, wskazane by nowy kask ściskał policzki. Nie może ugniatać czaszki a policzki po jakimś czasie się ułożą i będzie git. Niektóre modele mają wymienne policzki (wkładki) więc można dopasować. Zmierz obwód głowy i sugeruj się przy wyborze.

Ja jeżdżę w kasku z lustrzaną szybą w dzień i wieczorem. W nocy jak się czasami trafi powrót też możne być, choć nie jest zalecane przez producenta. Zależy kto gdzie jeździ. Po mieście przy oświetleniu nie ma problemu.

Powodzenia w zakupie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odwiedzilam w Warszawie sklep i po rozmowie z milym panem sprzedawca powaznie zastanawiam sie nad odczekaniem, dozbieraniem pieniazkow i kupnem najtanszego Shoei. Tam mieli najtańszy model Qwest. Co myślicie o tym? Tak troszkę dał mi do myslenia mówiąc ze skoro mam już tyle kasy to czy nie lepiej dodać 350 zł i nie kupić Shoei. Nie wiem czy to chwyt sprzedawcy czy serio to jest dobry pomysł...? W sumie to pierwszy kask moj ale z drugiej strony bezpieczeństwo najważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scorpion EXO 1000 czy 500 to tez jest bardzo dobry kask, tak samo powinien Cie ochronić przy upadku jak np Schuberth czy Shoei. Wg mnie w tych najdrozszych kaskach doplaca się za np. kompozyty, systemy, uzyte materialy, technologię, wykonanie itp czyli wszystko co przeważnie ma wpływ na ergonomię, komfort czy wygląd ale już mniej na bezpieczeństwo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę i ja nadal nic nie wiem xD nie jestem ani trochę bliżej podjęcia decyzji który kupić...

Niby Shoei to jedna z najlepszych marek, ręczne składanie kasków, użyte materiały, dobra wentylacja, gwarancja oraz serwis są kuszące...

Jedyne co mnie trochę przeraża to brak blendy :P najgorsze jest to że tak naprawdę to nie wiem czy będę jej używać, czy nie, czy wymieniać szybkę, bo to pierwszy kask...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Scorpiona 1000 i go absolutnie nie polecam.

Po roku użytkowania przetarł się materiał w okolicy karku,

popekały uszczelki przy zamknięciu szyby,

w grubszych rękawicach nie ma szansy regulacji mikro otwarcia kasku i blokady.

Po za tym moim zdaniem ten kask wcale nie jest cichy.

Natomiast blenda dla mnie jest the best, zawsze kupuje kaski z blendą.

A tak na marginesie - ilu użytkowników tyle opini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę i ja nadal nic nie wiem xD nie jestem ani trochę bliżej podjęcia decyzji który kupić...

Niby Shoei to jedna z najlepszych marek, ręczne składanie kasków, użyte materiały, dobra wentylacja, gwarancja oraz serwis są kuszące...

Jedyne co mnie trochę przeraża to brak blendy :P najgorsze jest to że tak naprawdę to nie wiem czy będę jej używać, czy nie, czy wymieniać szybkę, bo to pierwszy kask...

Jezeli Tobie zalezy na solidnem kasku z solidnych materialow ktory ma blenda to bierz schubertha R1.

Ja latalem juz w roznych kaskach integralnych i szczekowych  moge powiedziec ze

jestem w 100% z shubertha zadowolony pod kazdym wzgledem , mimo ze nie w

niektorych testach schuberth nie najlepiej stoi no ale w niektorych testach to i

Mercedes nie najlepiej stoi  ;):P

http://www.emotos.pl/p1056,kask-schuberth-r1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Airoha z blendą, dobra rzecz. Ale ma wady - rysuje się i trochę zaburza mi optykę. Noszę okulary i mam dziwne wrażenie że po opuszczeniu blendy robi mi się dodatkowa soczewka. Nie ma to wpływu na ostrość wzroku ale jest mały dyskomfort patrzenia, trzeba się przyzwyczaić. Następny kask też kupię z blendą, jak dla mnie plusy przeważają nad minusami  :)  Nie wiem jak z głośnością bo mam szczękowca które generalnie są głośniejsze od integrali a w tych nigdy nie jeździłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wszystkie szczękowe sa glosniejsze od integrala  np. mam jeszcze C3 ktory jest
cichsza od S1  .Podobno  Shoei  Multitec jest cichy , ale znowu nie ma blendy , albo 

nowszy modell  Neotec ma blende . Jeden  forumowy znajomek pare dni  po zakupie Neo

nie byl zadowolony i zamienil  go na C3 , co jemu w nim nie pasowalo nie mowil.

Sam w Multitec i  Neotec nie latalem bo nie moglem nopasowac dlatego nie moge

nic wiecej dodac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.