Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Sprawa odnosnie poziomu oleju, plynow


MichaelloEs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wymienialem w swojej maszynie olej i troche dolozylem przez przypadeknod siebie. Rozchodzi sie o to, ze w ks serw pisze aby poziom oleju w silniku byl pomiedzy dwoma kreskami w okienku (bodajze L i F).

Co w przypadku, gdy dolalem troche wiecej oliwy i mam na poziomie Full lub minimalnie wiecej?? Zlac go troche czy nie powinno sie nic stac??

Podobna sytuacja jest przy plynie chlodniczym;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W GSR jak dobrze patrzyłem nie ma bagnetu ale za to okienko do kontroli:)
Spuściłem troche oleju i jest ok, w sumie nie było tego duzo no ale... :)
Mam zamiar rowniez wziac sie za płyn chlodniczy tylko nie chce mi sie pół moto rozkrecac aby dostać sie do zbiorniczka:(
Może wezyk jeden odpiac, troche niech zleci, potem przegazować moto i sprawdzić stan?? Nie bedzie szybciej:P ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom....czego?Jesli oleju to na zimnym jak i rozgrzanym tylko musisz odczekac 5-10min az caly scieknie.A płyn chlodzacy TYLKO na zimnym.

 

 

sorki nie napisałem konkretnie o co mi chodzi. Posiadam BMW F650CS olej jest wlewany do ramy. Do sprawdzania poziomu oleju jest bagnet. Przy rozgrzanym silniku poziom mam powyżej max (nawet kilka milimetrów) tak że po odkręceniu korka da się dostrzec pozim oleju w ramie a przy zimnym jest poniżej minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BMW F650 Sprawdzasz olej na zagrzanym silniku  i w wiekszosci motocykli z sucha miska olejową.
Jeżeli po zagrzaniu silnika motocykl stoi dłuższa chwile i nagle ubywa oleju ze zbiorniczka może to świadczyc o zuzyciu pomp oleju(w Twoim motocyklu sa 2) i przepuszczają olej spowrotem do silnika.
Pompa na powrocie ma przewaznie 2x wieksza wydajnośc i zwraca szybko olej do zbiornika.
Zawsze jak motocykl z sucha miska olejowa postoi troche tego oleju ubedzie do silnika dlatego sprawdza sie na ciepłym po pracy pomp gdzie olej wraca do miski olejowej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.