Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Szkoła w Katowicach z Gladiusem w stajni


gawdziak

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie w obecnej sytuacji to trochę dziwne zachowanie, posiadanie Gladiusa wcześniej niż konkurencja daje niezłą przewagę marketingową.   

 

Nie do końca.

Dzwonię do OSK do Rybnika. Pytam: ile kosztuje szkolenie i na jakim motocyklu szkolicie?

- Kurs kosztuje 850zł i szkolimy na CBF 250.

- No dobrze, a Gladiusa nie macie? Bo w WORD są.

- Nie, w WORD nie ma jeszcze motocykli, a ja nie będę kupował, skoro nic jeszcze nie wiadomo.

- Ale proszę pana widziałem na stronie WORD, że przetarg rozstrzygnięty i Gladiusy kupili.

- Aaaa, noooo, tooooo my mamy jeszcze taką Hondę 650tkę i się można poszkolić.

 

Zwróć uwagę, że dzwoni ktoś kto nie zna nowych realiów, powiedzą mu, że WORD nie zmienił motocykli i uradowany pójdzie robić kurs za 850zł. Bo przecież po co będzie przepłacał ;)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca.

Dzwonię do OSK do Rybnika. Pytam: ile kosztuje szkolenie i na jakim motocyklu szkolicie?

- Kurs kosztuje 850zł i szkolimy na CBF 250.

- No dobrze, a Gladiusa nie macie? Bo w WORD są.

- Nie, w WORD nie ma jeszcze motocykli, a ja nie będę kupował, skoro nic jeszcze nie wiadomo.

- Ale proszę pana widziałem na stronie WORD, że przetarg rozstrzygnięty i Gladiusy kupili.

- Aaaa, noooo, tooooo my mamy jeszcze taką Hondę 650tkę i się można poszkolić.

 

Zwróć uwagę, że dzwoni ktoś kto nie zna nowych realiów, powiedzą mu, że WORD nie zmienił motocykli i uradowany pójdzie robić kurs za 850zł. Bo przecież po co będzie przepłacał ;)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gladiusow coraz więcej :) Leś Ruda śl

http://www.osk-les.pl/

Jeśli chodzi o v-max sosnowiec to widzę na stronie że mają gladiusa ale czy tylko do doszkalania ? to najlepiej dowiedzieć się u zródła poniżej cytat z oferty http://www.oskvmax.pl/oferta.html

Na czym uczymy jeździć

Szkolenie jazdy motocyklem odbywa się na motocyklach takich samych jak w Wojewódzkim Ośrodku Egzaminowania Romet Zetaka 125, Honda CBF 250, Honda CB 250, i Honda 500.

Oraz Motocykle do doskonalenia Techniki Jazdy takie jak: Suzuki Gladius i Honda Hornet 600, Honda CB 500. Motocykle na jakich szkolą nasi instruktorzy, to : Yamaha DragStar 1100, Honda CB 600, Yamaha XJ 600, Kawasaki ZX-6R, oraz Honda CBR 1000RR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym kolego postawić raczej na szkołę, która nauczy Cię prawidłowych zachowań i podstaw jazdy na MOTOCYKLU (a nie na GLADIUSIE), motocyklu oczywiście spełniającym wymagania ustawowe. Pamiętaj, że dostajesz prawo jazdy na motocykl, a nie na Gladiusa :wacko:  A Gladius ma to do siebie, że ma dwa kółka kierownicę i silnik :blink:  jak każdy motocykl :D

 

Ciekawe ile z Was będzie później jeździć Gladiusem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak laska nie dostaje nogami do ziemi albo wazy 40 kilo i sie boi to po cholere sie cisnie na A? To niech Keewayem jezdzi!

 

Wyglebi na pierwszej jeździe 10 razy i się skończą marzenia o A. Nawet Gladius nie pomoże :D

Motocykl waży ok 190kg - zadanie egzaminacyjne "przeprowadzenie motocykla" będzie sprawiało spore problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym kolego postawić raczej na szkołę, która nauczy Cię prawidłowych zachowań i podstaw jazdy na MOTOCYKLU (a nie na GLADIUSIE), motocyklu oczywiście spełniającym wymagania ustawowe. Pamiętaj, że dostajesz prawo jazdy na motocykl, a nie na Gladiusa :wacko:  A Gladius ma to do siebie, że ma dwa kółka kierownicę i silnik :blink:  jak każdy motocykl :D

 

Ciekawe ile z Was będzie później jeździć Gladiusem???

 

To, że szkoła ma nauczac prawidłowych zachowań i podstaw jazdy na MOTOCYKLU to chyba normalne. Tylko chciałbym widziec osobę, która szkolenie przeszła na motocyklu z R4, a później dostaje na egzaminie V2. Poza tym kat. A ma to do siebie, że ustawowy sprzęt to od 40kW, górnej granicy nie podali co rodzi takie kwiatki jak "lyter" na egzaminie w Gdańsku.  Egzamin jest wystarczająco stresujący, żeby sobie fundowac dodatkowe atrakcje w związku ze sprzętem, którego się dosiada pierwszy raz.        

A co do samej kat. A to w Katowicach nie ma sensu robic innej, bo A2 masz ten sam motocykl, tylko że zdławiony, więc masa do przepchania taka sama.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że szkoła ma nauczac prawidłowych zachowań i podstaw jazdy na MOTOCYKLU to chyba normalne. Tylko chciałbym widziec osobę, która szkolenie przeszła na motocyklu z R4, a później dostaje na egzaminie V2. Poza tym kat. A ma to do siebie, że ustawowy sprzęt to od 40kW, górnej granicy nie podali co rodzi takie kwiatki jak "lyter" na egzaminie w Gdańsku.  Egzamin jest wystarczająco stresujący, żeby sobie fundowac dodatkowe atrakcje w związku ze sprzętem, którego się dosiada pierwszy raz.        

A co do samej kat. A to w Katowicach nie ma sensu robic innej, bo A2 masz ten sam motocykl, tylko że zdławiony, więc masa do przepchania taka sama.    

 

Dobra szkoła, nauczy Cię więcej niż "dobra szkoła" nie czarujmy się jest multum ośrodków gdzie instruktorzy posiadają tylko bardzo okrojone podstawy i nie sa zdyt chetni do przyswajania nowej wiedzy.

 

Dobra szkoła tak Cię nauczy jeździć, że nie bedzie ważnie czy uczyłeś się na R4, R2 czy V2, masz potrafić panować nad motocykle, nad dozowaniem gazu i balansem motocykla. Zadania są do przejścia, kwestia dobrego przygotowania kursantów ze zrozumieniem i wszystko bedzie dobrze :)

 

Gladius moze byc tylko dopełnieniem jazd na szkoleniu bo która szkołe stać na to zeby szkolić pod egzamin tylko na gladiusie który kosztuje 25 tyś zł a o wywrotkę nie trudno.

 

Jak dzwonią osoby o jazdy przed egzaminacyjne na Gladiusie, które szkoliły się u Pana Tadka na Romecie w zeszłym roku, to są wielce zdziwieni że im mowie za na pierwszych jazdach napewno Gladiusa nie dostaną a co najwyżej 500 do zapoznania sie z czym co jest Motocyklem a nie było pseudo Motocyklem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak dzwonią osoby o jazdy przed egzaminacyjne na Gladiusie, które szkoliły się u Pana Tadka na Romecie w zeszłym roku, to są wielce zdziwieni że im mowie za na pierwszych jazdach napewno Gladiusa nie dostaną a co najwyżej 500 do zapoznania sie z czym co jest Motocyklem a nie było pseudo Motocyklem. 

Ooo właśnie. Też mi się dzisiaj typ oburzył mocno: "Panie w WORDach Gladiusy dają, co mi Pan będzie GSa jakiegoś dawał". Chłopa nie znam, a ten myśli, że przyjdzie i od razu dostanie wyrwirączkę.

PS. Wczoraj był egzamin na motocykle w Rybniku. Na 10 osób dziesięć oblało ósemkę, a gdzie tam szybki slalom czy omijanie przeszkody. Nie, jedna pani oblała na przeprowadzaniu motocykla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra szkoła tak Cię nauczy jeździć, że nie bedzie ważnie czy uczyłeś się na R4, R2 czy V2, masz potrafić panować nad motocykle, nad dozowaniem gazu i balansem motocykla. Zadania są do przejścia, kwestia dobrego przygotowania kursantów ze zrozumieniem i wszystko bedzie dobrze :)

 

I pod tym to ja się mogę podpisać.

Co z tego, że na egzaminie są Gladiusy, jak po zdaniu prawka niejeden delikwent wsiądzie na sprzęt dużo mocniejszy i bardziej porywczy.

Ktoś kto zdał prawko powinien umieć opanować każdy rodzaj motocykla, którego tyczy zaliczona kategoria.

Tak samo było kiedyś z autami, były maluchy albo duże fiaty lub polonezy. Ludzie wybierali maluchy bo mniejsze i łatwiej zaparkować itp. Potem wsiadali do większej fury i pod sklepem parkowali na 5 razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy i koleżanki bądzcie pewni że zdając egzamin na gladiusie nie jeżdząc wcześniej na nim jest trudno go zdać przesiadając się na niego z rometa lub cbf 250. Motocykl specyficznie szarpie na łańcuchu dwa cylindry V tempo jazdy bez gazu jest dość dynamiczne. Sam jeżdzę na bardzo dużym motocyklu i musiałem parę kułek na nim zrobić i po placu się pogimnastykować żeby go poznać, a kilometrów najechanych na motocyklu już trochę mam i nie tylko wokół komina. Każdy motocykl się od siebie różni i to tylko dwa koła. Jedna osoba będzie potrzebował 15 minut żeby gladiusa poznać a inny więcej godzin. To ważne żeby uczyć się jeździć od motocyklistów a nie tylko od teoretyków. Jeżeli możemy wam w czymś pomóc to zapraszam. Jako nieliczni w naszym wojewóctwie robimy wszystkie kategorie motocyklowe jak motorowerową na sprzętach jak na egzaminie. Nie wiem czy wiecie ale WORD Katowice ma już rozbitego Gladius po sobotnim egzaminie zdający odkręcił manetkę gazu na maksa i wjechał nowiutkim Gladiusem pod zaparkowaną ciężarówkę .Pozdrawiam Adam Leśnik OSK LEŚ Ruda Śląska www.osk-les.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Widzę że tu panuje wyścig ośrodków szkolenia a nie obiektywne doradztwo :D

Ja osobiście polecam OSK SOREK MOTOCYKLE strony nie podam bo coś tam zmieniają i mają nieaktualną .Sam uczyłem się w tej szkole u Pana Piotra i jako dość stary i wymagający człowiek mam bardzo miłe wspomnienia .

Idąc do niego na kurs uczysz się stopniowo zaczynając od 250 a kończąc na Gladiusie . Ostatnio widziałem taką malutką dziewczynkę , która tak się bała 250 że instruktor dał jej 125 aby ogólnie obyła się z moto .

Osobiście odradzam szkoły gdzie instruktor teoretyk jedzie za Tobą samochodem i doradza jak zdać egzamin . Mój kolega uczący się w tej pseudo "szkole"  zdał za pierwszym razem bo trasę egzaminacyjną miał ocykaną a gdy wybraliśmy się na zlot nie potrafił międzygazu a nie wspomnę o przeciwskręcie . Sorek sam za Tobą pomyka motocyklem i wie co i jak z własnego doświadczenia .

W razie czego służę pomocą bo sam jestem świeżo po kursie .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.