Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Opony i ich wiek


Wikson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem na etapie zakupu i wymiany opon w moim skuterze (satelis 125K). Jestem raczej zdecydowany na opony Pirelli Diablo Scooter. W internecie znalazłem dużo informacji na temat  zakupu opon m.in żeby nie kupować opon starych-leżakowanych jednak nigdzie nie ma dokładnej informacji na temat ich wieku. Wiadomo że im nowsze tym lepsze ale czy roczne opony nie nadają się do zakupu, a może 2-3 letnie też będą dobre. Proszę o informacje jakie mniej więcej warto kupować. Opinie na temat tych jak i innych opon oraz sklepy godne polecenia też mile widziane :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 3 miesiące temu kupiłem nowe opony do moto. Jedna miała rok, druga pół roku. W sklepie, którym kupowałem to o ile mnie pamięć nie myli to jako "nowe" opony traktowali te nie starsze niż 2 lata. Ja jestem zadowolony z tych co dostałem. Kupowałem na: motogumy.pl i polecam ten serwis. Oponki dostałem szybko i przesyłka gratis, przy zamówieniu kompletu opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dostałem odpowiedź z motogumy i sprzedają oni opony nowe czyli są to dla nich opony do 24 miesięcy od daty produkcji i nie są w stanie przybliżyć ich daty produkcji gdyż ściągają je z Niemiec. Czyli rozumiem że opony które mają ~2 lata nie ustępują niczym takim np. 6 miesięcznym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba w ten sposób powinno się to rozumieć, skoro równo traktują te 2 letnie jak i te kilku miesięczne. Żadnym specjalistą do spraw opon nie jestem, ale z tego co wiem to idzie jeździć na oponach przecież kilka lat.. dajmy na to 4 lata i bieżnik wciąż będzie dobry, to chyba nie wyrzucimy opony dlatego bo jest rok czy 2 lata starsza ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba w ten sposób powinno się to rozumieć, skoro równo traktują te 2 letnie jak i te kilku miesięczne. Żadnym specjalistą do spraw opon nie jestem, ale z tego co wiem to idzie jeździć na oponach przecież kilka lat.. dajmy na to 4 lata i bieżnik wciąż będzie dobry, to chyba nie wyrzucimy opony dlatego bo jest rok czy 2 lata starsza ^^

zalezy, jesli musialaby trzymac na winklach, to chyba balbym sie zakladac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy dystrybutorzy traktują opony z data produkcji nie starszą niż  24 miesięce jako nowe.  Obecnie opony z DOT 2011 objęte są promocjami i obniżkami cenowymi, ze wzgledu na rok produkcji. Opony sa przechowywane w pomieszczeniach  zamknietych zadaszonych bez bezpośredniego dostepu promieni słonecznych. To gwarantuje że opona nie traci swoich parametrów. Inaczej jest z oponą którą użytkujemy w swoich 2oo na codzień .  

 U niektórych dostawców można dokładnie sprawdzić DOT opony.  Polecam .  Szczegóły na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli jest nówka i nigdy nie była zakładana to sezon półtorej objeździsz, zależy co się z nią będzie działo, ogólnie to jestem przeciw motowaniu takich opon jeśli masz motocykl >250 ccm. Ja teraz sam się wydatkuję i kupuję nowe opony, po pierwsze na dłużej wystarczą, bo drugie z pewnego źródła. Teraz mam gumy na których kupiłem moto przód ma 5 lat czy 6 lat i widać na nim na bieżniku w zagłębieniach takie pęknięcia tzn. że opona wiekowo ma dość( przynajmniej ja tak twierdzę), ale to zobaczysz dopiero jak oponę założysz i napompujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.