Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

"Lewa w górę"


Maciekk1

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, Mam na imię Maciek i mam 16 lat i posidam Simsona S51

Nie wiem czy to dobry dział jak nie to przepraszam.

Mam takie pytanie, czy jadąc swoim Simsonem, podniosnę 'Lewą' do innego motocyklisty to, to będzie złe? 

 

Będzie złe jak masz zielonego simsonka, dobrze jak czerwonego.

 

Jak się zastanowisz nad swoim pytaniem to sobie sam na nie odpowiesz.

Idąc chodnikiem i widząc inną osobę - co się stanie jak powiesz jej "dzień dobry"

1. odpowie również pozdrowieniem

2. nie odpowie nic

3. zbluzga cię

 

punkt 2 świadczy o poziomie drugiej osoby

punkt 3 ci "ryra" bo i tak jedziesz w przeciwnym kierunku - a na moto nikt się nie wróci aby cię zbluzgać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe xD
kilka razy przez pomyłkę wyciągnąłem łapę do ludzi na skuterach - bez reakcji z drugiej strony ( poczułem się urażony ;) ...a tak serio, dobra rada, nie machajcie do kosiarkowców, 1 gość zjechał z drogi i prawie się rozpierdzielił, taki był przerażony jak wyciągnąłem rękę w jego stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

hahaha hłopar ma zapędy na motocykle. 

 

Jak się zastanowisz nad swoim pytaniem to sobie sam na nie odpowiesz.

Idąc chodnikiem i widząc inną osobę - co się stanie jak powiesz jej "dzień dobry"

1. odpowie również pozdrowieniem

2. nie odpowie nic

3. zbluzga cię



punkt 2 świadczy o poziomie drugiej osoby

punkt 3 ci "ryra" bo i tak jedziesz w przeciwnym kierunku - a na moto nikt się nie wróci aby cię zbluzgać

 

Dokładnie tak jest. Każdy normalny człowiek stara się odpowiedzieć na pozdrowienie chyba że ma zajętą lewą łapę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dotyczy buraków i ludzi, którzy z różnych względów, jak napisał DANVIELD - nie wiedzą o istnieniu takiego zwyczaju.

 

Widziałem takich na na HD, Intruzach i całej gamie szlifierek, armatury i turystyków. Chyba nie ma reguły :)

 

Za to ostatnio coraz częściej mijam, co bardzo cieszy - pozdrawiających przechodniów na chodniku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pozdrawiaj!chyba każdy z nas zaczynał od czegoś z mniejszą pojemnością.Nie ważne jakim motocyklem jezdzisz ważne że czujesz się motocyklistą,to się ma we krwi.A jeżeli trafiasz na ignorantów to się tym nieprzejmuj poprostu brakuje im kultury.W końcu jesteśmy bracią motocyklową a w rodzinie zdażają się czarne owce.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiaj!chyba każdy z nas zaczynał od czegoś z mniejszą pojemnością.Nie ważne jakim motocyklem jezdzisz ważne że czujesz się motocyklistą,to się ma we krwi.A jeżeli trafiasz na ignorantów to się tym nieprzejmuj poprostu brakuje im kultury.W końcu jesteśmy bracią motocyklową a w rodzinie zdażają się czarne owce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze odmachne obojetnie czy HD inny choper szlifiera turystyk czy psełdo motocykl z 50ccm z chin:)

 

Pamietam za "młodych" lat jak sie jakimś PRL-em jechało i ktoś odmachnoł łapa jaka była satysfakcja ze jadac na WSK ktos nie ma uprzedzen i tez łape chciało mu sie podniesc.

 

Jak ktoś macha a nie moge podnieść lewej (Sprzegło na skrzyzowaniu czy cos w ten deseń ) to zawsze skinienie głowa albo nawet noga:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko mogę to podnoszę lewą w górę, czasem bywa że mam zajęte ręce to kiwam głową i nie ważne jest dla mnie czy to motocykl, czy skuter. Z tymi drugimi bywa różnie, bo zauważyłem że starsi posiadacze skuterów marki np. router rzadko odpowiadają na moje pozdrowienia, za to jak jedzie ktoś młodszy zawsze odpowie, a jak nie to i tak macham  kolejnym osobom, które spotkam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Machanie jest niebezpieczne - ostatnio latając w okolicach południowych naszego kraju pięknego, czyli po górach, tyle moto było, że własciwie 90% czasu musiałem jechać na jednym biegu, bo za cholerę nie było kiedy sprzęgła wdusić lewą ręką. Bo jak to tak nie odmachać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macha się zazwyczaj motocyklistą. Innym jadącym na 125-250 lub mniej się nie macha. Nie wiem czemu ale tak po prostu zauważyłem, że ja robie i moi znajomi. Pewnie dlatego, że czujemy się lepsi muahaha. 

 

natomiast jest to po prostu pozdrowienie i kogo chcemy to pozdrawiamy. Ci skuterowcy i inni z tego przedziału co wyżej nie machają wiec co ja się będę wysilał. 

 

Jeszcze jedna sprawa! Zauważyłem, że ludzie z clubów mc itp nie zawsze odmachują. Nawet zdarzyło mi sie, że goście po prostu nie chcieli ze mna jeździć tylko i wyłącznie dlatego, że nie miałem żadnej kamizelki z oznakami mojego klubu którego tak naprawdę nie mam. Wiedzcie Ci którzy odpier..... takie coś jesteście żałośni, nie o to chodzi w "motocykliźmie" 

 

Pozdarwiam! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stempas

 

Widać zależy od klubu. Ostatnio na CPN-ie przy A4, koleś w kamizelce od DRAKO MC, sam podszedł i zagadał skąd jedziemy, jak trasa itp.

 

Ogólnie bardzo pozytywny człowiek a że jeżdżę na wiekowej cebuli, to zgaduję, że to raczej nie przez respekt i podziw dla mojej maszyny. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.