Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Baba o moto;)


rudaMiętka

Rekomendowane odpowiedzi

problem istnieje;) bo umiejętności udzielania pierwszej pomocy dalej są w powijakach, niestety;( a apteczka - jej posiadanie i znajomość tego co w niej mamy - jest pierwszym krokiem do bezpiecznego zachowania;)

bezpieczeństwo to szeroki temat, nawet bardzo szeroki ( kamizelki, kaski, ubrania, odpowiedzialne zachowanie i.t.p) dlatego będzie się pojawiał i w programie i w pojedynczych spotach na naszym profilu;)

jakieś sugestię...;)

Koleżanko przyznaje Ci racje, bo pierwsza pomoc w trakcie nieprzewidzianego zdażenia jest trudna i niejeden z nas obawia się jej podjąć przez stres czy niewiedze. A co do apteczek to sam się nad tym zastanawiałem aby upchną coś pod zadupek, napewno coś tam wcisne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 115
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

boimy się udzielać pierwszej pomocy bo nie umiemy! i nie chce żeby to zabrzmiało jak oskarżenie, choć może wywarło by to większy efekt;) większość z nas uważa że udzielił pomocy bo zadzwonił po pogotowie, i z jednej strony fajnie i jest to godne pochwały a z drugiej to trochę mało, bo pierwsza pomoc , której mamy obowiązek udzielić , obejmuje znacznie ZNACZNIE więcej! 

dlaczego się tak uparłam na apteczki? bo w apteczkach mamy rękawiczki, bez których nie zadbamy o własne bezpieczeństwo, a które to jest na miejscu zdarzenia najważniejsze;)

nie pisze tego jako laik, bo jestem i motocyklistką i ratownikiem, więc i z teorii i z praktyki wiem, ze powinniśmy się uczyć udzielać pierwszej pomocy, a żeby nie było to stresujące polecam ĆWICZENIA, ĆWICZENIA I JESZCZE RAZ ĆWICZENIA:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahahahaah apteczka....bezpieczeństwo;))) te tematy będę powielać do bólu, bo niestety wstyd mi za kolegów- motocyklistów, którzy nie mają chęci wepchać apteczki pod siedzenie;PPP 

:( u mnie się nie zmieści... ale mam ze szkolenia z Twym bossem zestaw: rękawiczki i maska do usta-usta :) czyli chociaż takie minimum, no i plastrów trochę bo mało miejsca zajmują ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Accordzik chciałeś fotkę apteczki upchać na moto i nawet na to nie ma miejsca ? :D

 

Tak na poważnie temat jest szerszy niż brak tej nieszczęsnej apteczki.. Prewencja nie zaszkodzi w postaci apteczki, ale i tak podstawą powinna być podstawowa wiedza o udzielaniu pierwszej pomocy, gdzie bez bicia przynzaje się że u mnie z tym różnie bywa.

 

Ale zgodzę się z tobą, że ćwiczenia to podstawa. Więc jak będziesz oragnizowała szkolenia z metody usta-usta to chętnie się podszkolę ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boimy się udzielać pierwszej pomocy bo nie umiemy! i nie chce żeby to zabrzmiało jak oskarżenie, choć może wywarło by to większy efekt;) większość z nas uważa że udzielił pomocy bo zadzwonił po pogotowie, i z jednej strony fajnie i jest to godne pochwały a z drugiej to trochę mało, bo pierwsza pomoc , której mamy obowiązek udzielić , obejmuje znacznie ZNACZNIE więcej! 

dlaczego się tak uparłam na apteczki? bo w apteczkach mamy rękawiczki, bez których nie zadbamy o własne bezpieczeństwo, a które to jest na miejscu zdarzenia najważniejsze;)

nie pisze tego jako laik, bo jestem i motocyklistką i ratownikiem, więc i z teorii i z praktyki wiem, ze powinniśmy się uczyć udzielać pierwszej pomocy, a żeby nie było to stresujące polecam ĆWICZENIA, ĆWICZENIA I JESZCZE RAZ ĆWICZENIA:)

Zgadzam się w 200% z Anką !!

Jak zginął nasz kolega Przemek to wiedziałem tylko żeby odpiąć kask i nic więcej.

Na szczęście był wśród nas ratownik medyczny czy nawet dwie ratowniczki i one zajęły się reanimacją.

Potem byli następni ratownicy, lekarz, helikopter, szpital.

Na niewiele się zdało. 

 

Potem byłem na szkoleniu u Darka.

Tak się złożyło że dwa tygodnie później przyjechałem

na miejsce wypadku 2 może 3 minuty po zderzeniu skutermena z puszką.

Nie było lekarza, policji tylko dwóch kolesi którzy próbowali coś robić

ale nie mieli pojęcia co.

Nie wiecie jaki to komfort psychiczny jak podchodzisz do gościa i wiesz co trzeba zrobić.

Wiesz jak się zachować i nie zastanawiać się co dalej.

Mam świadomość że dzisiaj zapomniałem już połowę z tego szkolenia

dlatego jak tylko będzie możliwość to znowu będę się szkolił

i będę to robił za każdym razem jak tylko będzie okazja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię o apteczce, to jest ważna kwestia odnośnie tego tematu. Najważniejsze jest co tam masz za sprzęt  :D Ja w swojej mam nawet skalpel i nici chirurgiczne z igłą.  :P

Ps. a twoje wnętrze jest na pewno cudowne :P to nie podlega nawet dyskusji. 

Już Cię lubię :D  

Apteczka wyposażona jest mizernie, ze względu na objętość.

Jest folia termiczna, nożyczki, rękawice, plaster z gazą, plaster bez gazy, chusta, jałowe opatrunki

i chyba to wszystko. Tyle widzę w starej apteczce a jest rozkompletowana, nowej nie chcę ruszać

bo potem tego wszystkiego tam nie wcisnę.

 

Podstawowe rzeczy ale myślę że do przyjazdu karetki wystarczą.

Igła i nici raczej są niepotrzebne, ja szyć nikogo nie mam zamiaru

bo potem miałby pretensje że ścieg jest nierówny :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego jak tylko będzie możliwość to znowu będę się szkolił

i będę to robił za każdym razem jak tylko będzie okazja.

Chętnie sam skorzystałbym z takiego szkolenia , w którym prócz podstawowych czynności podczas udzielania pierwszej pomocy, przedstawiono by czynności podczas ratowania motocyklisty ( np ściaganie kasku itp )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że jak się czegoś ciągle nie powtarza to się to potem zapomina. Tak samo jest z udzielaniem pierwszej pomocy. Po kilku miesiącach po szkoleniu dużo rzeczy się zapomina i zostaje tylko strach co będzie jak coś się stanie a ja będę świadkiem i nie będę mieć pewności co zrobić i najważniejsze czy zrobię to dobrze. Dlatego jestem zdania, żę szkolenia z pierwszej pomocy powinne być często powtarzane przypominane. Są zloty motocyklowe jest ich dużo więc takie szkolenia na nich mogą być atrakcją ale jakże ważną  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak miło rozmowa się rozkręciła;))) niestety czasem żeby ludzie się czymś zainteresowali musi stać się albo modne albo musi zdarzyć się nieszczęście;)) Brawo, Accord za wyposażenie apteczki;) i za ogromne chęci;) wkrótce będziemy organizować takie szkolenie;))) mamy już salę i potrzeba jeszcze trochę organizacji i będzie gitarka;) 

poza tym drugi odcinek programu będzie właśnie o pierwszej pomocy;) i to takiej zupełnie serio ale z jajem;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak miło rozmowa się rozkręciła;))) niestety czasem żeby ludzie się czymś zainteresowali musi stać się albo modne albo musi zdarzyć się nieszczęście;)) Brawo, Accord za wyposażenie apteczki;) i za ogromne chęci;) wkrótce będziemy organizować takie szkolenie;))) mamy już salę i potrzeba jeszcze trochę organizacji i będzie gitarka;)

poza tym drugi odcinek programu będzie właśnie o pierwszej pomocy;) i to takiej zupełnie serio ale z jajem;)))

Myśle ze chętmi się znajdą i ja też zawitam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rudamiętka Nie obrax sie ale wg mnie ejżeli w tym programie mają tez byc auta to program na G .. skończy jak reszta tympodobnych..
W TV wiele razy były programy samochodowe w których dodatkiem miał byc motocykl i spaliły na patelni.

A tak ogólnie musisz znac sie na jajach:) tak 3maj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie pierwszej pomocy nie zmienisz mentalności ludzkiej .Świadkowie takich sytuacji zamierają ze strachu i myślą przeważnie o tym co będzie jeśli podejmą sie pomocy a ta osoba umrze i z tego względu nie podejmują działań uwierz jeśli chcesz o tym bardziej pogadać zapraszam na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być może marzycielka ze mnie...nie chcę osiągnąć wiele, ale wierzę że kropla drąży skałę;)a im więcej wierzących w to ludzi tym lepiej;)  

 

a teraz wracając do programu ;) kto nas nie szuka na fb, wrzucam linki do kilku  zajawek:

 

 

 

https://www.facebook.com/photo.php?v=122064307997476&set=vb.376911759088464&type=2&theater

 

 

 

https://www.facebook.com/photo.php?v=122488804621693&set=vb.376911759088464&type=2&theater

 

 

 

wskakujcie, linkujcie, lajkujcie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.