Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

tumik wydech fz6


TT_86

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie mam takie pytaneczko zmieniliście może przypadkiem lub celowo brzmienie swoich fz6? jesli tak to na co? a może ktoś majstrował z orginałem? bo po krótkim czasie tzn odkąd kolega ma w swojej cb1000r ixil-la to moja fazusia :)  jakaś taka cichutka jakby jej nie było :huh: , pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

jakiś czas temu miałem na oku Leo Vince było SBK, Evo II obecnie jest Two Brothers ale niestety nie są to jakieś bliskie plany. Nigdy nie patrzałem pod względem zwiększenia głośności jeśli nie na żywo to chyba jedynie pozostają filmiki z yt + specyfikacje techniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem oryginalny, ale troche był za cichy dla mnie. Niestety jakieś dedykowane sportowe są drogie, więc zdecydowałem się na przeróbkę seryjnego. Pojechałem do firmy MGmotorsport z siemianowic i za niewielkie pieniądze przerobili mi go na tyle że dzwięk mi się podoba, a i nie werczy niepotrzebnie, policja na ulicy dowodu też nie zabierze. Chłopaki się znają na robocie. Robią już  długi czas przy tym. Naprawde polecam. Link od strony: http://mgmotorsport.pl/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jezdze z Akrapovic i zdecydowanie polecam. Jednego dnia porownywallismy z dzwiekiem Leo Vince i dzwiek mojego okazal sie   w opinii kilku osob PIEKNIEJSZY :)

 

witaj. możesz mi podać model akropovica ? i czy masz do niego db-killera? powiem szczerze zastanawiam się nad ixil lub akropovic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

napewno nie polecam żadnych wynalazków tzw naszych rodzimych konstruktorów np dominator i tym podobne uwierz mi prubowałem strata kasy i nerwów. seryjnego wydechu też bym nie ruszał bo po pierwsze to wiejski tuning a po drugie gdy bedziesz sprzedawał sprzęta i kupujący nie będzie chciał dać troche wiecej kasy z racji zamontowanych lepszych kominów to wsadzisz mu seryjne a wydechy gwarantuje ci że sprzedasz od ręki i w sumie jeszcze na tym zarobisz więcej. ja mam obecnie leo vince sbk carbonowe i gorąco ci je polecam. słyszałem inne wydechy w fz6 wszystkie brzmią podobnie basowo jak to przelotówki jednak leo nie wiem z czego to wynika może że z włókna węglowego mają basowy i jakby to ująć chrapliwy ryk. trudno opisywać dźwięk ale jeśli słyszałeś amerykańskie v8 lub bmw m3 to coś w tym kierunku. ceny jak to ceny ja dałem 2 tyś za zestaw używany 5 miesięcy prawie nówka z rurą w miejsce katalizatora (nie kupuj wydechów bez tej rury zostawanie katalizatora przy takim wydechu mija sie z celem) w orginalnym pudle z instrukcją itd. ale widziałem też tańsze pogrzeb na allegro od czasu do czasu zdarzają się okazje. są różne rzeczy na których kupno szkoda kasy ale powiem ci jedno za kazdym razem jak odkeęcam gaz to mam uśmiech od ucha do ucha i nie żałuje ani jednej złotówki którą dałem za wydechy. a cha jeszcze jedna rzecz- napewno słyszałeś że ktoś w fz6 zmienił wydech i obroty mu falują na niskich obrotach. bąć spokojny nic z tym sie nie da zrobić poprostu ten typ tak ma. przy dobrej regulacji falowanie masz w zakresie 1000 do 1200 obr.min i to tylko na luzie a po ruszeniu tylko ryk i lecisz. jeśli włożysz db kilery zacznie pracować równo jednak już nie będzie tak głośny. życzę udanych zakupów i mam nadzieje że trochę ci pomogłem. szerokości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

tutaj mamy fotorelację jak ktoś dokonał modyfikacji na seryjnym wydechu :

 

http://edzio35.wrzuta.pl/katalog/obrazy/aKWBweZAcej/yamaha_fz6_fazer_przerobka_edhaust_-fotostory

 

Edzio przerabia wydechy tak jak klient sobie zażyczy, foki mogą posłużyć do stworzenia własnego moda. Przeróbka dużo tańsza niż zakup nowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Dziwna sprawa z tymi wydechami...Mnie chałas raczej przeszkadza w fazerku, wystarczy że ścig wyje jak wściekły. Niestety poprzedni właściciel fazera wsadził do niego przelotowy komin z firmy Fuel (czy tak jakoś) :angry: . Motong dla miłośników gada fajnym basem i słychać go z daleka...Jak się nadarzy okazja to chętnie zamienię ustrojstwo na oryginał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

@marian dobrze prawisz, aczkolwiek kto co lubi. Ja dopiero miesiąc z groszem śmigam na FZ6 i wydech może i jak odkurzacz idzie, ale nie męczy ucha. Zrobiłem dopiero trochę ponad tysiąc kilometrów. Nie powiem dźwięk z customów jest fajowy, ale nie do jazdy. Byłem z kumplem w Żywcu (tam zrobiłem swój rekord 220 :) strach na razie mnie ogranicza, ale to i dobrze myślę) on ma FZ1N z powrotem dał mi się przejechać i mimo, że ma stockowy wydech w uchu ciągle słyszałem to mruczenie i po 10 km buczało nawet na postoju :) Kasku nie mam jakiegoś super hiper, ale jest to Scorpion EXO500 i głowy nie urywa, a i 50 zł nie kosztuje. Nosiło mnie na inny wydech, ale jednak sobie darowałem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.