Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Ciuchy Held-a lub coś podobnego??


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mysle nad zakupem na nowy sezon kurtki Held black 8, czytałem zapowiedzi i wyglada to całkiem fajnie tylko ta cena ok. 900 złotych mnie przeraza.
Pytanie czy opłaca sie to kupowac czy moze szukac cos z Modeki czy innych firm specjalizujacych sie w ubiorze dla motocyklistów??
Zalezało by mi, aby kurteczka miała wypinaną membrane no i wstawki z "wywietrznikami" na ciepleszje dni:)
Chciałbym takze nadmienić, że nie interesuje mnie ubiór w którym po paru wyjazdach będę naprawiał zamki itp:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ta kurtka wypinaną membrane?? Nie umie znalezc na necie takiej info??

Protektory sa knox-a miekkie??

Przymierzam sie takze do zakupu spodni, dobrze aby była mozliwosc spiecia razem:)

Ogólnie marka Held jest dobra?? Majac od nich kurtke jak oceniasz??

mam z helda ubranie "letnie" kurtka i spodnie materialne, nie pamietam jakie modele

ale wykonanie fajne, dobrze leza i nie mozna narzekac

no i sa dosc mocne, w tym zestawie jezdze tez latem na quadzie po krzakach i blocie i jest ok, zadnych przetarc czy innych problemow

mam tez z helda buty - merlin - ale akurat one mi nie leza

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, rozumiem.

Ktos może spotkał sie juz w sklepie z ta black 8??
W sumie fajnie sie to zapowiada ale nie do konca wiem czy ta cena jest adekwatna do tego;)

Tak jak pisałem wyzej, najlepiej zeby membrana była wypinana, wstawki z wywietrznikami na cieplejsze dni, nie za krotka i nie za długa;)
Prosze o dalsze przemyslenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Aby nie otwierać nowego tematu chciałem zapytać, gdzie najlepiej w okolicy podjechać poogladać ciuchy Held i Modeka? Rozchodzi mi sie o to, aby na miejscu było tego dostatecznie:)
Zastanawiam sie takze, czy w podobnej cenie co chce wyskoczyc za komplet textylny (ok. 1200zł) moze kupic kombika Tschul-a??
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby nie otwierać nowego tematu chciałem zapytać, gdzie najlepiej w okolicy podjechać poogladać ciuchy Held i Modeka? Rozchodzi mi sie o to, aby na miejscu było tego dostatecznie:)

Zastanawiam sie takze, czy w podobnej cenie co chce wyskoczyc za komplet textylny (ok. 1200zł) moze kupic kombika Tschul-a??

 

Sporo produktów held mieli w Ratka motocykle w Mikołowie. Sprawdź, czy jeszcze je oferują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze no mam dylemat. Jeżeli chodzi o firmy text to miedzy Modeka a Held, raczej innych nie bede rozpatrywał chyba ze coś jeszcze mi sie spodoba. Jezeli chodzi o skore takze myslałem, ale nie taka typowo sportowa ze sliderami itp tylko spokojna jak np. Modeka Hawking jak dobrze pamiętam:) W takich m.in. modelach są dołaczane chyba jakies ocieplenia itp, dobrze mysle, roznia sie od topowych spotyowych Alpine czy chocby Arlen??
Jezeli chodzi o ciuchy i ich wykorzystanie, dlatego zastanawiam sie na początku nad tekstylią, poniewaz uwazam, że gdzies jadac a na miejscu spacerujac czy równoznacznie przesiadujac bedzie taki komplet nie dojz, ze lzejszy to wygodniejszy. Choc skóra prezentuje sie powazniej:P
Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A co myślicie o OZONE? Przymierzałem kilka kurtek tekstylnych i wszystkie jakoś mi nie leżały. Były mega krótkie. Nie chciałem kurtki za dupę ale taka do pasa, ale na prawdę do pasa a nie do pępka :D Mierzyłem Held Maddox jakieś Seca i kilka innych modeli. Wszystko jakieś takie krótkie. Ku mojemu zdziwieniu najbardziej odpowiadała mi chyba najtańsza kurtka OZONE DELTA :o Myślę czy to wziąć. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam rękawice z firmy Held już piąty rok. Co prawda nie jeżdżę w nich ciągle ale jak do tej pory trzymają się znakomicie, są miękkie i doskonale wyntylowane. Były dosyć drogie ale ceny nie pamiętam.Wysępiłem wraz z innymi gratami w sklepie jako upust z ceny moto ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam Helda kurtkę i spodnie. Pierwszy tydzień czerwca wybrałem się w Bieszczady. Łącznie pokonałem 810km, jakieś 12 godzin jazdy. Jadąc "do" lało przez 300 km 100km było pogodnie, wracając lało przez cały czas. Kurtka delikatnie puściła na łokciach, spodnie przy kolanach. Buty trzymały 2 godziny - ale to już inna firma.

 

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony szczelnością ubrania. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

oprócz motohybryda w zabrzu i ratki na mikołowie może ktoś jeszcze polecić jakiś fajnie wyposażony sklep z odzieżą w okolicy? (Mikołów, Tychy, Katowice)..? 

interesuja mnie marki held, tschul(widzialam powyzej, ze kolega do krakowa az musial zapylac, ale moze juz cos otwarli blizej), FLM, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z marką Held jest tak że albo chwalą albo ganią

Mam buty kupione w niemczech i trzeci sezon i prawie jak nowe, normalne zużycie, rzepy trzymają, używane codziennie również w zimie

Mam też rękawice o nazwie season kupione u Ratka za ponad 500PLN i co prawda nieprzemakalne ale szwy puszczają ręka się poci jak nie wiem, a jak jest spocona to do ręki przylega wyściółka że aż te szwy puszczają poniżej 10`C ręce marzną a przy ogrzewanych manetkach to 0 stopni to granica ich używalności (miały być całoroczne).

Osobiście podoba mi się ich krój i też myślę o skórze właśnie od nich (gdyby nie te rękawice :( )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam skóre z Helda kupina na bazarze nówka rok temu ale nie polecam, szwy na rękawach pusciły gdzie nei gdzie po obu stronach tak samo na spodniach , ogolnie bardzo słabo poszyte... może kombiki helda z wyzszej półki sa cos wiecej warte no ale moj 1400zł i zawiedziony jestem po roku uzytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem spodnie tekstylne Held. Model chyba Gavia. Szytę jakby nia miarę. Leżały idealnie. Bardzo wygodne. Bardzo cieniutka podpinka, ale bardzo skuteczna w chłodniejsze dni. Latem idealne do jazdy, do dreptania na wycieczkach średnio(trochę za gorąco, ale do przeżycia). Śmigałem w nich pełne trzy sezony. Przemakały, ale i tak uważam, że to był dobry zakup.

 

Została mi kurtka model chyba Katana, szyta na Tajwanie bodajże(krótka o sportowym kroju) Zakupiłem do niej zestaw twardych protektorów. Leży idealnie do dnia dzisiejszego. Początkowo wszystko było w porządku, ale po 3 miesiącach zaczęły puszczać szwy na rękawach i tylko tam. Podpinka również cieniutka i skuteczna.

Bardzo dużo kieszonek i innych wodotrysków przydatnych w codziennym użytkowaniu.

Na lato kurtka jest zdecydowanie za ciepła nawet do jazdy ;) Ma ogromne wywietrzniki z przodu i z tyłu na suwaki, ale skuteczność jakaś wątpliwa. Żaden zamek czy rzep nie został nadgryziony zębem czasu. Wszystko działa, ale kurtała przemaka niemiłosiernie. Z tego zakupu nie jestem zbyt zadowolony.

 

Miałem rękawiczki na chłodniejsze dni również Held, ale modelu nie pamiętam. Bardzo dobra jakość wykonania. Materiał, szwy, rzepy itp. bardzo wysoki poziom. Po trzech sezonach intensywnego użytkowania wyglądały jak nowe. Nic nie uwierało, nic nie drapało, wyściółka miód.

Bardzo ciepłe i nie przemakały :) To był najlepszy produkt Helda jaki miałem ;)

 

Wydaje mi się, że jeżelli chodzi o produkty tekstylne Helda w skali od 1 do 5 można dać im bardzo naciągane 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie jeżeli szukacie Helda zapraszam do Sosnowca na ul. Kukułek 41 do Motorismo Sosnowiec. Cała rozmiarówka wszystkie możliwe dostępne modele kurtek spodni i rękawic, a oprócz tgego to jeszcze asistans na ciuchy, buty, kaski i inne akcesoria.

Jestem zaskoczona, że również "panie" gdziekolwiek jade, gdziekolwiek dzwonie albo brak rozmiarow albo jedna kurteczka , zero kombinezonow. 

Jestem mega zaskoczona. Mysle, ze zawitam;)

Przejezdzilam cale Katowice i powiem szczerze, że sklepy motocyklowe powinny dostac niezle 'lanie' za to, ze nie uwzgledniaja kobiet, ktore jezdza na moto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.