Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Nowe przepisy i kolejny przykład na zamieszanie


NIKI_1

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bartekER6N

Jak ja nienawidze wladzy w tym kraju. Sam bede sie meczyl teraz z egzaminem. Urzedy skarbowe, zus, system leczenia i prawny nie dzialaja w ogole. Przepisy za wszelka cene utrudniaja zycie a nie ulatwiaja. Krew zalewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

mam takie pytanie, dowiedziałam się z pewnych zródeł iż można obejść przepisy na zdawani kat. A. Tzn. osoba w wieku 21lat zdaje sobie na A1..po zdanym egaminie czeka kilka dni , czy tam tydzień i może zdawać na czyste A. hmm..?? czy to prawda??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie, dowiedziałam się z pewnych zródeł iż można obejść przepisy na zdawani kat. A. Tzn. osoba w wieku 21lat zdaje sobie na A1..po zdanym egaminie czeka kilka dni , czy tam tydzień i może zdawać na czyste A. hmm..?? czy to prawda??

nie?

 

 

Art. 8.

1. Wymagany minimalny wiek do kierowania wynosi:

1) 14 lat – dla pojazdów określonych w prawie jazdy kategorii AM;

2) 16 lat – dla pojazdów określonych w prawie jazdy kategorii A1, B1 i T;

3) 18 lat – dla pojazdów określonych w prawie jazdy kategorii A2, B, B+E, C1 i C1+E;

4) 20 lat – dla pojazdów określonych w prawie jazdy kategorii A, jeżeli osoba co najmniej od 2 lat posiada prawo jazdy kategorii A2;

5) 21 lat – dla motocykli trójkołowych o mocy przekraczającej 15 kW, jeżeli osoba posiada prawo jazdy kategorii A;

[…]

7) 24 lata – dla pojazdów określonych w prawie jazdy kategorii:

a) A – jeżeli osoba nie posiadała co najmniej przez 2 lata prawa jazdy kategorii A2,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kategoria A1 nie ma nic do kat. A. Czyli mając kategorię A1 nawet i dziesięć lat, nie można ot tak sobie podejść do egzaminu na kat. A.

 

Ale jak kolega Twister pisał, może lepiej dla niektórych zrobić A1 i zdać sobie na 125ccm, nauczyć się jeździć i za rok, dwa zdawać na A2/A.

Dziś w Rybniku 8 na 8 oblało plac.
Większość pada na wolnym slalomie/ósemce. Ale nie dziwota, skoro kursant nie posiada wiedzy o dosiadzie, a gdzie reszta....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastepnym razem jak beda wybory to się idzie i głosuje TYLKO na ludzi wykształconych a nie na tego bo fajny okrągły a ten to ładnie wyglada w telewizji.

A jak nie ma na kogo to się siada na motor i idzie pojeździć mając to w d...czyli tak jak ja to robie od lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba w sobotę nie. W tygodniu.

W maliny mnie wpuścił jeden egzaminator, co pracuje w J-biu, bo wmawiał mi, że miały być weekendy i to w Jastrzębiu. A tak, jest na wyłączonej z ruchu części drogi obok budynku WORD.

Ogólnie nie ma na co patrzeć, bo od początku trwania nowych egzaminów zdała do tej pory jedna osoba - takie krążą słuchy. Ja byłem dziś z kursantem o 11:00 to było już po imprezie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Do kolegów i instruktorów i nie tylko.

 

Ostatnio zagłębiałem się w nowe przepisy i chyba znalazłem kolejny bubel prawny.

 

Wcześniej było tak, że mając A1 kursant chcący zrobić A był zwolniony z teorii i wykupywał tylko kurs uzupełniający 10h jazd. Teraz nie ma nigdzie napisane, że kursant mając A1 może zrobić poszerzenie na A2 na tych zasadach (tylko 10h jazd bez teorii)! Musi wykupić cały kurs na A2 i cały egzamin (łącznie z teorią). Czyli nie ma przejścia z A1 na A2 tylko od razu na A. Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieprzyc ustawodawce jak wymysla takie krzaki. 

Polecam Ukraine! Zrobicie tam taniej i szybciej prawko a w urzedzie wymieniaja od reki.

Wniosek? Lepiej po rosyjsku jak wg norm unijnych.

Może pora pomysleć nad tym żeby ta bande gamoni przegonić przy okazji wyborów?

 

Mówisz o Ukrainie, jakieś namiary, gdzie szukać etc.? Przepisy uziemiły mnie z Kat. A, a przydało by się, na razie bez prawka muszę się wozić... Kurs zrobiony ale egzamin dopiero za ~5 lat to powodzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyły się bezterminowe prawa jazdy, motocykle i samochody osobowe na 15 lat maksymalnie, ciężarówki i autobusy na 5 lat o dalszym przedłużeniu decyduje lekarz. Wszyscy którzy mają bezterminowe też będą wymieniać, wymiana przewidziana jest na lata 2028-2033.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyły się bezterminowe prawa jazdy, motocykle i samochody osobowe na 15 lat maksymalnie, ciężarówki i autobusy na 5 lat o dalszym przedłużeniu decyduje lekarz. Wszyscy którzy mają bezterminowe też będą wymieniać, wymiana przewidziana jest na lata 2028-2033.

 

Wymiana co piętnaście lat, bo tak wymaga ustawa, nie lekarz. Kto ma bezterminowe badanie lekarskie, wymieni sam plastik, nie musi iść do lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana co piętnaście lat, bo tak wymaga ustawa, nie lekarz. Kto ma bezterminowe badanie lekarskie, wymieni sam plastik, nie musi iść do lekarza.

Ja dzisiaj miałem badanie i dostałem bezterminowe na kat. A1 bo lekarz powiedział że na auta wypisuje terminowe 15-latki, a na motocykle nie wie więc mi wpisał bezterminowe. Powiedział że zmienią w razie czego na urzędzie, na terminowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana co piętnaście lat, bo tak wymaga ustawa, nie lekarz. Kto ma bezterminowe badanie lekarskie, wymieni sam plastik, nie musi iść do lekarza.

Tylko mało który lekarz dziś pisze bezterminowo, ja też kiedyś miałem bezterminowe prawko ale wystarczy zawodowo za kółko i plastik nie wymienią bez lekarza :).

Z drugiej strony tak powinno być jak zdrowie pozwala to za kółko jak nie to dlaczego ma stwarzać zagrożenie dla innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.