Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

PLANUJE PODRÓŻ PO EUROPIE - Austra-Włochy-Francja-Szwajcaria


majkimoto

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. W maju planuję podróż po europie. Dwa lub trzy tygodnie. Mam dokładnie zaplanowaną trasę . Najciekawsze miejsca w Austri. Włochy i wybrzeże wschodie i zachodnie. Sycylia. Lazurowe wybrzeże we Francji. Szwajcaria. Dużo by wymieniać co jest do zobaczenia. Ale w sumie nigdy nie wiadomo jak ułożą sie plany :) Noclegi na najfajnieszych polach namiotowych lub w niedrogich motelach. Ogólnie podróż pod znakiem wyluzowania. Przygotowywujemy się razem z kolega do tej drogi od jakiegoś czasu. Chetnie powiekszymy grono o nowe osoby. Zapraszam do kontaktu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Wyprawa na Sycylię, z moją ukochaną, jednym motocyklem, to jedno z tych pragnień, które w genach kiełkowały od lat. Aby doszło do jego realizacji, musiało zostać spełnionych tyle warunków, co w chwili trafienia szóstki w totka.

 

_Trasa_Sycylia.jpg

 

Mamy również nadzieję, że uda się uniknąć przygody z poprzednich wakacji, kiedy na starcie wyprawy po przejechaniu porządnej ulewy. 

 

7.jpg

 

2783730737_1c3b7ddb4b_m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Dziwię się koledze, że mówi o Sycylii "mało ciekawe miejsce"! Byłem tak w 2002 kilkanaście dni i proszę mi wierzyć nie było dnia bym nie rozdziawiał gemby oglądając zabytki i krajobrazy. Wtedy podróżowałem jachtem BONA TERRA. Teraz jestem o parę lat mądrzejszy i motocyklem zapewne też odwiedzę Sycylię i na pewno będzie jeszcze ciekawsza! Na ten rok zaplanowałem jednak Elbę, Korsykę, i środkowe Włochy! Co do planowania to jedynie trzeba mieć tablet lub smartfon z WIFI by podglądnąć następne noclegi! Ale i to niekoniecznie bo spontan jest jeszcze ciekawszy. Moja zasada to - żadnych rezerwacji! Zawsze mogę zechcieć zobaczyć coś nieco "z boku" mojej trasy. Poza tym w przypadku motocykla ścisły plan może być dość dyskusyjny - ale jak ktoś lubi ......! Wyruszam 28.04. br. Jeśli ktoś ma ochotę na taki spontan - to zawsze weselej pić piwko na kempingu w towarzystwie Polaka a nie na ten przykład Rosjanina czy też nie daj Bóg Niemca!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. W maju planuję podróż po europie. Dwa lub trzy tygodnie. Mam dokładnie zaplanowaną trasę . Najciekawsze miejsca w Austri. Włochy i wybrzeże wschodie i zachodnie. Sycylia. Lazurowe wybrzeże we Francji. Szwajcaria. Dużo by wymieniać co jest do zobaczenia. Ale w sumie nigdy nie wiadomo jak ułożą sie plany :) Noclegi na najfajnieszych polach namiotowych lub w niedrogich motelach. Ogólnie podróż pod znakiem wyluzowania. Przygotowywujemy się razem z kolega do tej drogi od jakiegoś czasu. Chetnie powiekszymy grono o nowe osoby. Zapraszam do kontaktu

 

Czym jechaliście (chodzi mi o pojemności motocykli i jak wygląda sprawa z bagażem, spakowaliście się w sakwy czy coś więcej)? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kupiłem przewodnik ,a w nim są zaznaczone trasy widokowe ,a jakie będą w realu ,to dopiero będę wiedział jak ... zobaczę :unsure: . Jadę tam przede wszystkim dla widoków ,bo zabytki są spoko ,ale... wolę jechać.

https://lh5.googleusercontent.com/-dDUP-w6yxPA/U6Hc0BF42PI/AAAAAAAABnY/i6e3twwxPhk/w958-h539-no/DSC04598.JPG

https://lh3.googleusercontent.com/XaLb0cL0UphB59rY5_76UNTsZve-iN65TseN9oAjoR8=w367-h206-p-no

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wczoraj wróciłem  :D ,odwiedzone oba wybrzeża,Toskania do Sieny ,Dolomity przez Cortinę D.P.i jezioro Garda i zaliczony wschód słońca wczoraj nad Alpami

https://lh3.googleusercontent.com/1h7y1bblBKW4Niru8UBaSzV317JPxqfDJk7pYd4C0nM=w1218-h685-no

i zachód u siebie przed domem

https://lh3.googleusercontent.com/e2pCSlLWExASLWKTBgBX04fYvDnQpJcbq03L-dHjFhY=w1218-h685-no

Zet4 ,miałeś rację jeszcze nigdy nie widziałem tylu pięknych tras .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.