Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Piątek-Sobota-Niedziela


Snowman

Rekomendowane odpowiedzi

siemanko z racji ze zbliza sie sezon planuje zrobic sobie rundke 3 dniowa i mam do was pytanie-moze macie do zaproponowania jakas fajna trase z 2 noclegami zeby nie bylo nudno ? :) pytam bo jeszcze nie mialem okazji zorganizowac sobie takiego wyjazdu i tak naprawde nie wiem gdzie by mozna bylo pojechac. z gory dzieki za propozycje tras z wrzutkami na maps.google :)

 

 

moze byc rowniez propozycja 2 dniowa.,"sobota-niedziela" bo sam jeszcze nie wiem czy uda sie wyrwac z domu na 2 czy 3 dni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma inne oczekiwania od trasy, każdy preferuje inny charakter jazdy. Sam powinieneś sobie odpowiedzieć, jakimi drogami wolisz jeździć - autobana, drogi ekspresowe, czy raczej drogi z mniejszym natężeniem ruchu. Fajna trasa to pojęcie względne - dla jednego super trasa to trzypasmówka ciągnąca się setkami kilometrów, dla innego to spokojna mało uczęszczana droga, z której można podziwiać otaczający krajobraz. Ilu motocyklistów - tyle opinii na ten temat. Czy zamierzasz coś po drodze zwiedzać, a jeśli tak to co cię interesuje? 

Jakie są Twoje możliwości, jaki dystans chciałbyś dziennie pokonać? Będziesz sam jechał czy w grupie?

Jedni potrafią w 2 dni zaliczyć Wybrzeże i wrócić na Śląsk...

Sprecyzuj swoje oczekiwania od trasy.

 

Może to Ci w wyborze pomoże:

 

http://moto-nawigator.pl/

 

Wybrane trasy z tej witryny można wgrać od razu do GPS-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy jechac na kilka motongow ale nie zalezy nam na autostradach tylko na fajnym asfalcie,winklach i krajobrazach. myslelismy nad mazurami ale w 2-3 dni bedzie ciezko to obrobic bez wariactwa. nigdy nie robilismy takiej trasy wiec nie wiem ile km dziennie chce zrobic a ze zwiedzaniem to moze byc roznie. chodzi o to ze ktos moze smigal ze slaska jaklas fajna trase tyypowo weekendowa i moze powiedziec czy bylo fajnie czy tez nie. jak by kikla osob zarzucilo swoje propozycje to wtedy latwiej bylo by cos wybrac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja planując trasę na kilkudniowy wypad, określam punkt docelowy który mnie interesuje - potencjalne miejsce noclegu. Na trasie szukam ciekawych miejsc, gdzie można coś ciekawego zobaczyć, zwiedzić. Posiłkuje się oczywiście internetem, przewodnikami turystycznymi. Mając już sprecyzowane punkty docelowe, można dostosować do nich drogi, czasami warto nadłożyć kilka kilometrów, by przejechać się malowniczymi, mało uczęszczanymi drogami.

Na na taki 2 dniowy wypad wybieram trasę 200-300km w jedną stronę. Oczywiście trasa powrotna koniecznie powinna być nie mniej atrakcyjna.

W naszej śląskiej lokalizacji, mamy wiele możliwości. Wschód, zachód, północ, południe - wszędzie tam w promieniu do 300km znajdziesz mnóstwo ciekawych miejsc, które warto zwiedzić, jadąc malowniczymi drogami.

Ja ze swej strony proponuję wypad w Karkonosze, po drodze zahaczając o Kotlinę Kłodzką. Ogrom miejsc wartych zobaczenia, niepowtarzalne widoki. Po drodze wjazd na Górę św. Anny,  jezioro Nyskie, Otmuchowskie, przepiękna Kotlina Kłodzka no i same niezapomniane Karkonosze a w nich koniecznie zaliczyć trzeba Przełęcz Okraj (droga nr 368) - porównywalna z alpejskimi przełęczami.

Jednym na taki wyjazd wystarczą 2 dni, dla innych tydzień będzie mało.

Polska kryje mnóstwo malowniczych, mało znanych miejsc. Jazda motocyklem, sprzyja poznawaniu takich miejsc. Czasami zbaczając z wcześniej zaplanowanej trasy, nagle można odkryć przepiękne miejsca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wiesz gdzie, to jedź w bieszczady.

Powinklujesz zdrowo i zobaczysz coś przy okazji.

Mała Pętla Bieszczadzka, to niemal 114km samych winkli i agrafek na dobrym asfalcie.

Duża Pętla dłuższa, gorsza asfaltowo, deczo lepsza pod względem widoków :)

Jak chcesz wyrównać głębokość bieżnika to droga Przemyśl-Sanok chyba numer 28 :)

Nie masz daleko, ale jak 300-350km jednym rzutem to dla ciebie problem, to jedź w beskid śląski np :lol:

P1040446.JPG

P1040453.JPG

P1040454.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za ta opone ktora wzialem u ciebie bys sie podzielil chociaz jedna trasa :D

Mogą być dwie opcje chcesz trasę aby dać linkami,czy chcesz kawałek ze mną zobaczyć?Wszystko jest co wam potrzeba zakręty,fajne widoki,spanie.Dostaniesz moją ulubioną :)

Możesz też zagadać do naszej forumowej kierowniczki to ta Cie zasypie linkami.

Do chodzenia też kilka fajnych miejsc wodospady,jaskinie,jakaś góra.

https://www.google.pl/search?q=pradied&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&hl=pl&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=FcoWUfaJEMXh4QSL_ICwCw&biw=1280&bih=610&sei=GsoWUajnEKn-4QTPg4CQBg#um=1&hl=pl&client=firefox-a&tbo=d&rls=org.mozilla:pl%3Aofficial&tbm=isch&sa=1&q=bialej+opawy&oq=bialej+opawy&gs_l=img.3...5313.11221.0.13410.18.16.0.0.0.1.110.1242.9j5.14.0...0.0...1c.1.2.img.NOVeUwuXiqU&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&bvm=bv.42080656,d.bGE&fp=58d32f162236da46&biw=1280&bih=610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam taką wstępną trasę, oczywiście  jeszcze do dopracowania :)     http://goo.gl/maps/lNTOI

Twoja trasa na wypad 2 dniowy chyba się nie nadaje  ;)  A o taki właśnie wypad chodziło autorowi wątku  :P

 

Ja w tym roku mam ambitne plany. Zobaczymy jak będzie z realizacją. Póki co, przeglądam zasoby internetu, wyszukując ciekawe miejsca do zwiedzenia. Nasza stała grupa motomaniaków w tym roku powiększy się o jedno moto - więc zapowiada się ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za ruch w temacie ale mnie a raczej nas srednio interesuja dlugie spacery pieszo :) ale to ewentualnie potwierdze po uzgodnieniu z reszta :D

1. Chatovy Tabor Zdonov i Ardspaske skaly do zwiedzania, lub wypad na PL strone.

2. Nocleg m. in. w kopalni złota w Złotym Stoku, a dookoła mnóstwo ciekawostek :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet niezła trasa jest na Kazimierz Dolny nad Wisłą,droga przez Radom.Jednak ten kawałek jest dla osób lubiących ostro gonić.Prędkości w niektórych momentach można rozwinąć kosmiczne bo drogi porobione,szeroko bezpiecznie.Po drodze jaskinia raj(ale tam piździ) i Chęciny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet niezła trasa jest na Kazimierz Dolny nad Wisłą,droga przez Radom.Jednak ten kawałek jest dla osób lubiących ostro gonić.Prędkości w niektórych momentach można rozwinąć kosmiczne bo drogi porobione,szeroko bezpiecznie.Po drodze jaskinia raj(ale tam piździ) i Chęciny.

Zamek Krzyżtopór - :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.