Skocz do zawartości
Grzesinek

Gdzie ubezpieczacie swoje motory?

Rekomendowane odpowiedzi

Zdziwiło mnie PZU - nie podnieśli cen. Tak jak rok temu chcą 90 zł za OC przy 60% zniżek, a jak ktoś chce dopłacić za NNW, to kolejne 99 zeta przy sumie ubezpieczenia na 15000

Nie podnieśli? Ja słyszałem,ze właśnie sporo poleciało w górę. Przynajmniej mam takie doświadczenie w przypadku samochodu bo jednak rok temu za auto płaciłem o wiele mniej to myślałem,ze jest tak samo w przypadku jednośladu.

Teraz nie opłaca się brać tam gdzie jest najtaniej bo były zmiany w przepisach. OBecnie kasę za szkodę bierzesz od swojego ubezpieczyciela a nie od ubezpieczyciela sprawcy. Tak wiec jeśli masz ubezpieczenie w firmie krzak to kiepsko. Tutaj masz poradnik na co zwrócić uwagę kupując oc: http://superpolisa.pl/kategorie-pytan/komunikacyjne/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie podnieśli? Ja słyszałem,ze właśnie sporo poleciało w górę. Przynajmniej mam takie doświadczenie w przypadku samochodu bo jednak rok temu za auto płaciłem o wiele mniej to myślałem,ze jest tak samo w przypadku jednośladu.

Teraz nie opłaca się brać tam gdzie jest najtaniej bo były zmiany w przepisach. OBecnie kasę za szkodę bierzesz od swojego ubezpieczyciela a nie od ubezpieczyciela sprawcy. Tak wiec jeśli masz ubezpieczenie w firmie krzak to kiepsko. Tutaj masz poradnik na co zwrócić uwagę kupując oc: http://superpolisa.pl/kategorie-pytan/komunikacyjne/

dzięki mader za linka, przyda się. a co do kosztów to mogę Ci zeskanować świstek jak nie wierzysz, bo już zapłaciłem :) i masz rację, wrzucili do koperty kartkę z info, że jeśli cokolwiek się stanie, to walić do nich, a oni załatwianie biorą na siebie. szczerze mówiąc nie szukałem kto by miał tam 10 czy 15 złotych taniej OC, 3 piwa w ta czy w tamtą mnie nie zbawią. zostałem u nich póki co

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ZX9R w Polsce w  PZU ok 130zł na rok

Daytona 955i w Kanadzie 150$ miesięcznie :) wiec nie narzekajcie na wysokie OC :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja z PZU też dostałem kwitek do zapłaty 90 zł/ rok przy 60% zniżek, ale bracik płacił za samochód i podnieśli mu 200zł

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja, w tym roku oplacilem swoje pierwsze oc za motocykl, bandit 400 rok 91 w kwocie 152 zl przy 60%. Majac 22 lata i prawko na moto od 4 lat. Oplacalem w pzu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Teraz nie opłaca się brać tam gdzie jest najtaniej bo były zmiany w przepisach. OBecnie kasę za szkodę bierzesz od swojego ubezpieczyciela a nie od ubezpieczyciela sprawcy. Tak wiec jeśli masz ubezpieczenie w firmie krzak to kiepsko. Tutaj masz poradnik na co zwrócić uwagę kupując oc: http://superpolisa.pl/kategorie-pytan/komunikacyjne/

mader, w kwietniu gość przywalił mi w puszkę i całą sprawę załatwiałem w jego ubezpieczalni, zero info do mojej taniej ubezpieczalni.Może jakimś linkiem rzucisz od kiedy te nowe przepisy i na jakich zasadach obowiązują .

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Hm, ciekawa sprawa. Dostałem z PZU do zapłaty OC za moto. Ale coś mi podpowiedziało i zapytałem naszego agenta PZU w firmie - zapłaciłem o 16 PLN mniej niż na kwitku z PZU!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta