Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Gdzie ubezpieczacie swoje motory?


Grzesinek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie podnieśli? Ja słyszałem,ze właśnie sporo poleciało w górę. Przynajmniej mam takie doświadczenie w przypadku samochodu bo jednak rok temu za auto płaciłem o wiele mniej to myślałem,ze jest tak samo w przypadku jednośladu.

Teraz nie opłaca się brać tam gdzie jest najtaniej bo były zmiany w przepisach. OBecnie kasę za szkodę bierzesz od swojego ubezpieczyciela a nie od ubezpieczyciela sprawcy. Tak wiec jeśli masz ubezpieczenie w firmie krzak to kiepsko. Tutaj masz poradnik na co zwrócić uwagę kupując oc: http://superpolisa.pl/kategorie-pytan/komunikacyjne/

dzięki mader za linka, przyda się. a co do kosztów to mogę Ci zeskanować świstek jak nie wierzysz, bo już zapłaciłem :) i masz rację, wrzucili do koperty kartkę z info, że jeśli cokolwiek się stanie, to walić do nich, a oni załatwianie biorą na siebie. szczerze mówiąc nie szukałem kto by miał tam 10 czy 15 złotych taniej OC, 3 piwa w ta czy w tamtą mnie nie zbawią. zostałem u nich póki co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Nie podnieśli? Ja słyszałem,ze właśnie sporo poleciało w górę. Przynajmniej mam takie doświadczenie w przypadku samochodu bo jednak rok temu za auto płaciłem o wiele mniej to myślałem,ze jest tak samo w przypadku jednośladu.

Teraz nie opłaca się brać tam gdzie jest najtaniej bo były zmiany w przepisach. OBecnie kasę za szkodę bierzesz od swojego ubezpieczyciela a nie od ubezpieczyciela sprawcy. Tak wiec jeśli masz ubezpieczenie w firmie krzak to kiepsko. Tutaj masz poradnik na co zwrócić uwagę kupując oc: http://superpolisa.pl/kategorie-pytan/komunikacyjne/

mader, w kwietniu gość przywalił mi w puszkę i całą sprawę załatwiałem w jego ubezpieczalni, zero info do mojej taniej ubezpieczalni.Może jakimś linkiem rzucisz od kiedy te nowe przepisy i na jakich zasadach obowiązują .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 9.11.2017 o 22:17, LBG napisał:

Hm, ciekawa sprawa. Dostałem z PZU do zapłaty OC za moto. Ale coś mi podpowiedziało i zapytałem naszego agenta PZU w firmie - zapłaciłem o 16 PLN mniej niż na kwitku z PZU!

To jest norma... i to nie tylko w PZU.

Zawsze dzwonię negocjować.:) (wszystkie polisy)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OC - zwykle tam gdzie najtaniej. Ubezpieczenie OC jest prawnie zdefiniowane w ustawie o OC. Krótko mówiąc, ubezpieczyciel nie może nam zaproponować czegoś mniej korzystnego niż to co zostalo zapisane w ustawie o obowiązkowym ubezpieczeniu.

W związku z tym, skoro wszędzie jest podobnie cenowo, to po co przepłacać?

No chyba warto tylko i wyłącznie w przypadku ochrony zniżek, a więc to co posiada w swojej ofercie np PZU - link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.