Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Jak walczyć z fotoradarami :)


NIKI_1

Rekomendowane odpowiedzi

będą ale satysfakcja bezcenna

 

Aż spróbuję...kiedyś na pewno tak samo jak przysięgłam sobie odpowiedź na tekst:

-proszę dmuchnąć

-a co oparzył się pan?

 

Raz się żyje, za to nic nie mogą zrobić, a może prawie trafi się na policjanta z poczuciem humoru :)

 

Raz mi się udało z innym tekstem, ale to inna historia i niepotrzebne OT :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może, idąc tokiem rozumowania autorki wątku, zróbmy porządek z kamerami monitoringu - obrzućmy je jakami, by uniemożliwić obserwację ulic naszych miast... Jadącemu na sygnale radiowozowi nie ustępujmy drogi. 

Kobieto, zadaj sobie fundamentalne pytanie - komu zaszkodzą takie działania, a komu pomogą. Jesteś młoda i gniewna? Ustrój naszego państwa i sposób rządzenia Ci się nie podoba? Nie musisz emanować swoich poglądów na publicznym forum. Miałaś przykre doświadczenia z fotoradarami, Twój problem.

Skąd pewność, że umiejscowienie fotoradaru na umieszczonym filmie, nie miało zapobiegać przekraczaniu dozwolonej prędkości na drodze często uczęszczanej przez dzieci? Może w tym miejscu często dochodziło do wypadków, będących wynikiem nadmiernej prędkości? Można nie zgadzać się z ustawodawcą w różnych sprawach. Masz potężne narzędzie jakim jest Twój głos wyborczy. Wykorzystaj je dobrze, zgodnie ze swymi poglądami - konstytucja tego kraju to Ci gwarantuje. Są ugrupowania, które głośno deklarują zniesienie fotoradarów, zalegalizowanie narkotyków... Ale taka totalna ignorancja jest niedopuszczalna, w dodatku wyrażana publicznie.

Nie wydaje się Wam, ze najlepszym sposobem walki z fotoradarami, jest jazda zgodna z przepisami? Ale Polak kierowca do tego prędko nie dorośnie. No chyba, że mu przyjdzie wyjechać za granicę, to tak łatwo ściąga nogę z gazu. Hipokryzja moi drodzy kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie musisz emanować swoich poglądów na publicznym forum"

od tego chyba jest by wyrażać swoje opinie czyż nie ?

 

Poza tym Panowie zluzujcie trochę poślady bo w każdym temacie macie do czegoś pretensje, patrz dwaj Panowie powyżej....

 

Odnośnie ustawiania fotoradarów i ich słuszności - to gdy dostałem zdjęcie w wiosce liczącej raptem 2 tyś mieszkańców i podjechałem do straży miejskiej uiścić opłatę za me jakże straszne wykroczenie, nie omieszkałem zapytać "jaki jest cel ustawienia  fotoradaru 20 metrów za białą tabliczką (teren zabudowany) skoro to sam środek pól jest - odp. bo na tym można zarobić, co pan chyba poznał na własnej skórze, prawda?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Futrzak, szkoda że nie przeczytałeś komentarza pod filmem, autor wyraźnie zaznaczył dlaczego tak zrobił:

"Standardem jest na tej trasie maskowanie tego typu urządzeń, chowanie ich w przeróżnych miejscach oraz oklejanie różnymi śmiesznymi foliami śmietnikowymi - czarnymi i stawianie obok worków tak by nie było ich widać."

 

Filmik umieszczony w FUN-JOKE jako żart, a nie "mój tok rozumowania" , bo nie jestem jak napisałeś "młoda-gniewna" Swoje lata mam i ten czas mam już dawno za sobą. "Przykrych doświadczeń" też nie mam pomimo, że samochodem jeżdżę 16 lat i i km robię naprawdę sporo. Owszem mandatów kilka zapłaciłam, pomimo to przeciwnikiem fotoradarów i ograniczeń prędkości nie jestem w miejscach gdzie rzeczywiście jest to uzasadnione...

 

To tyle ode mnie. Szanuję to co napisałeś, ale naprawdę "wyluzuj" bo i filmik i moje posty to nie była żadna prowokacja, tylko trochę humoru :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej luzu =>> FUN-JOKE-ETC <<= dział nie podpowiada Ci jak traktować tego rodzaju film?

 

 

Nie wydaje się Wam, ze najlepszym sposobem walki z fotoradarami, jest jazda zgodna z przepisami? Ale Polak kierowca do tego prędko nie dorośnie. No chyba, że mu przyjdzie wyjechać za granicę, to tak łatwo ściąga nogę z gazu. Hipokryzja moi drodzy kierowcy.

 

A co do jazdy przepisowo to bardzo słuszna uwaga. Jednak mam do niej kilka zastrzeżeń, a najważniejsze to takie, że skoro ktoś wymaga od nas jazdy zgodnej z przepisami to niech wymaga też czegoś od siebie (odpowiedniego stanu dróg), a po drugie często spotykane absurdalne ograniczenia prędkości (przy których stoją fotoradary) powodują zagrożenie na drodze większe niż by ich tam nie było.

 

Byle do wiosny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może, idąc tokiem rozumowania autorki wątku, zróbmy porządek z kamerami monitoringu - obrzućmy je jakami, by uniemożliwić obserwację ulic naszych miast... Jadącemu na sygnale radiowozowi nie ustępujmy drogi. 

Kobieto, zadaj sobie fundamentalne pytanie - komu zaszkodzą takie działania, a komu pomogą. Jesteś młoda i gniewna? Ustrój naszego państwa i sposób rządzenia Ci się nie podoba? Nie musisz emanować swoich poglądów na publicznym forum. Miałaś przykre doświadczenia z fotoradarami, Twój problem.

Skąd pewność, że umiejscowienie fotoradaru na umieszczonym filmie, nie miało zapobiegać przekraczaniu dozwolonej prędkości na drodze często uczęszczanej przez dzieci? Może w tym miejscu często dochodziło do wypadków, będących wynikiem nadmiernej prędkości? Można nie zgadzać się z ustawodawcą w różnych sprawach. Masz potężne narzędzie jakim jest Twój głos wyborczy. Wykorzystaj je dobrze, zgodnie ze swymi poglądami - konstytucja tego kraju to Ci gwarantuje. Są ugrupowania, które głośno deklarują zniesienie fotoradarów, zalegalizowanie narkotyków... Ale taka totalna ignorancja jest niedopuszczalna, w dodatku wyrażana publicznie.

Nie wydaje się Wam, ze najlepszym sposobem walki z fotoradarami, jest jazda zgodna z przepisami? Ale Polak kierowca do tego prędko nie dorośnie. No chyba, że mu przyjdzie wyjechać za granicę, to tak łatwo ściąga nogę z gazu. Hipokryzja moi drodzy kierowcy.

Trudno się z Toba nie zgodzić tylko jest jedno OGROMNE ALE

Ten fotoradar nie jest oznakowany, nie jest widoczny co za tym idzie? wcale nie pomaga zwiększyć bezpieczeństwa bo ludzie i tak nie zwalniają! Celem fotoradaru nie jest wyciągnięcie jak najwięcej pieniążków z naszych portfeli tylko zmusić nas do przestrzegania przepisów

Wniosek?

Oznakowany fotoradar daje dużo większe bezpieczeństwo i faktycznie 95% kieowców zwolni

Nie oznakowany jak na filmie to tylko i wyłącznie kasa, nie bezpieczeństwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.