Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Kymco Venox 250


MisterTwister

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie. Czy ktoś orientuje się czy śląscy dealerzy Kymco mają w ofercie Venoxa 250? Przeglądam oferty tych dealerów i nie potrafię odnaleźć tego modelu. Mój siostrzeniec strasznie się napalił na ten model. Od jakiegoś czasu pomyka na Kymco Nexxonie i przekonał się do tej firmy. W ubiegłym roku na jesień zdobył prawko i na wiosnę chce zacząć swoją przygodę na tym właśnie motorku. Nie chcę wpływać na jego wybory - jest dorosły, ma swoje zdanie i swoją kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegadaj mu do rozumu bo najwidoczniej nie jeździł na japończyku, za tą kasę kupi przecież dużo lepszy sprzęt. Co do Kymco Venoxa 250 to jak pojedziesz do dowolnego dealera to ci ściągną takiego. Ew. sprawdzą gdzie jest taki do którego można się przymierzyć na drodze do tychów jest dealer suzuki/hondy i wlasnie Kymco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieciak ubzdurał sobie, że kupi taki właśnie moto. Podobno koszt nowego to wydatek tylko 8-10tys. zł. Ma dobrą pracę (pracuje na kopalni - w tych czasach to tylko chyba kopalnia gwarantuje stabilność finansową), firma sponsoruje mu studia zaoczne na AGH w Krakowie. Uparł się, że kupi nowe moto, że nie interesują go używki. Taki już ma charakter. To, że zaczyna od małych pojemności to dobrze.

No nic podjedziemy do Kymco - chyba w Gliwicach w Motor Sporcie też coś nam doradzą.

Jeśli ktoś miał do czynienia z takim motorkiem, to może podzieli się z nami wrażeniami. 

Na kilku forach użytkownicy wypowiadali się przychylnie o tym modelu...ale wiadomo, każdy chwali to na czym jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kursie prawka jeździłem chińskim chopperkiem i raczej nie trzeba się ich bać. Jeździło się ok, a silnik dzielnie wytrzymywał uczących się kursantów i wiele godzin codziennej pracy - czasem od rana do późnego wieczora. Nie wszystko co tanie musi być od razu do D, ale i tak mając ok. 10 tys szukałbym czegoś pokroju GS 500 CB 500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopak twierdzi, że na niemieckich portalach pochlebnie wypowiadają się o tej marce. U nas może i nie jest popularna, ale w UE znajduje nabywców. No i on zdecydowany jest na nowy sprzęt. Więc w tym przedziale cenowym za dużego wyboru nie ma. Zobaczymy, usiądzie, karnie się - sam podejmie decyzje. Jego kasa, jego wybór.

Z tego co wyczytałem, Kymco to koreańska firma, współpracująca w kooperacji z Hondą - coś takiego jak Seat i Volkswagen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ogolnie.

 

Kymco nie mialem , nie mam i miec nie bede ,ale mozesz mi wierzyc ze to jest porzadna  firma.Mam znajomego  wlasciciela salonu ktory miedzy innymi sprzedaje ich sprzety juz ponad 20lat i to nie malo.Jezeli Dzieciak to kupi  z pewnoscia bedzie zadowolony bo  produkuja naprawde niezawodne sprzety.W koncu wszystko na licencji Hondy.Tak w nawiasie (Kymco to Tajwan a nie China!)  http://pl.wikipedia.org/wiki/Kymco

 

Mala ciekawostka: Niektore motocykle  Hondy i BMW lataja na ich silnikach a nawet kompletne sprzety dla tych firm produkuja , bodajze z poczatkiem tego roku Kymco

rusza z produkcja skuterow BMW, czyli zlomu nie moga produkowac jak nie ktorzy mysla  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i dobrze, że chłopak nie patrzy na rynek motocyklowy stereotypowo. Może już czas przekonać się do innych równie dobrych marek? 

No zobaczymy. Nowy sprzęt przynajmniej będzie gwarantował mu bezproblemową jazdę, a jeśli coś się zdarzy, to przecież skorzysta z gwarancji. 

Póki co, to musimy zaliczyć wizytę w salonie Kymco. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Byłem dealerem Kymco przez kilka lat i powiem jedno - to najlepsza marka z tanich marek pod względem jakości wykonania ; dobrze się to sprzedawało bo po zakupie klient pojawiał się praktycznie na obowiązkowe przeglądy w ramach gwarancji ; produkcja Taiwan-nie China ; dla dealerów (a więc również dla klientów) dostępny centralny magazyn z częściami zamiennymi. Jesli ktoś chce, może oczywiście kupić jeszcze tańszego chińczyka ale poza wątpliwą jakością, potencjalni kupcy niech wezmą sobie pod uwagę taką historię : spotykałem się z ofertami od obcych ludzi na takiej zasadzie- zrzucamy się po x tys. dolarów , kupujemy 50 kontenerów chińskich pseudo-wyrobów moto bezpośrednio w fabryce, ściągamy do polski, płacimy oczywiście wszelkie cła, podatki itd., wprowadzamy to g...wno do sprzedaży - każdy sprzedaje ile wytrzyma, bez jakichkolwiek części zamiennych i znikamy....

nie mówię że wszystkie, ale część wyrobów chińskich funkcjonuje w myśl podobnych zasad a Kymco to normalny! produkt - dobry stosunek jakości do ceny, sieć dealerska z częściami, jeden unormowany prawem importer w polsce. Prywatnie też używałem tej marki i polecam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wstępnych rozmowach z dealerem Kymco  - postara się sprowadzić ten motorek w atrakcyjnej cenie - może jakaś posezonowa wyprzedaż, może model z ekspozycji. Mam nadzieję, że w okolicach 8-10tys. się zmieścimy - w takiej klasie cenowej to Kymco chyba wydaje się bezkonkurencyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze wypowiedz z pierwszej reki. (Net)

 

1.Review.

Did the Venox know in Crete and learned to love! She looks fat, runs her that way. An absolutely good cruiser that despite its relatively small engine fun. Reliable, good handling and definitely an eye catche
 
2.Review.
I did one year ago, Kymco Venox bought the 250th I previously Virago 535 and also run some larger, more powerful motorcycles. I am very satisfied with the Venox. For 250iger the Venox large and even has similar performance motorcycle (good acceleration to 90 km / h (2nd gear), top speed 140 km / h) - at least in single mode and at high speeds. Clearly can not keep up with the Venox larger motorcycles - to their lack of capacity after all. But if you just want to cruise now and then a small round or in the town dates from the Venox in any case. The optics of the Venox is top and I was approached more often on the bike. The battery is on the road and also to overtake on the highway you can with 120 - 130 can still swim well. A mountain you can defend against cars but not expect too much (is holding only a 250iger).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.