Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Pytanie.nie odpala kawa


PiterSK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanko poniewarz jestem swiezy jak chodzi o motocykle a wiec mam kawe zr7 z 2003r na gaznikach dzis probowalem ja odpalic po miesiecznej spiaczce ;p i niechciala odpalic juz prawie prawie czuc ze lapie ale nie odpala ;( czy to norma w taka temperature?? w garazu mialem -2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro masz gazniki powinieneś miec kranik z 3ma polozeniami,

rezerwa, on i zalewanie gaznikow.

Przestawiasz na zalewanie gaznikow, po chwili krecisz rozrusznikiem. Jezeli masz pokretlo do obrotów -zwieksz obroty, ssanie gdzies na 3/4, powinien odpalic, nie wazne czy masz +30 czy -5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale akumulator kreci zdrowo bez zajakniecia prawie lapie ale nie odpala wiec co aku ma do tego??????

 

Bardzo dużo ma do tego :) Mój też kręcił i to doskonale, a się okazało że do lekko przylanych świec to i tak za mało. Zamiast negować moją rade spróbuj i zobaczysz, że zapali praktycznie od strzała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież po zalaniu świecy, benzyna szybko odparuje i można próbować po jakimś czasie ponownie odpalić moto...

Ja ponad dwadzieścia lat już jeżdżę na różnych motorkach i czytając ten wątek nieźle się ubawiłem... 

Pamiętam zimy, gdzie przy kilkunasto stopniowym mrozie odpalało się maszyny z większymi albo mniejszymi problemami i zawsze się udawało.

Ale najwyraźniej dzisiejsi motocykliści są nieco przewrażliwieni...albo nieporadni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k***a kręcić rozrusznikiem, kręcić gazem, kręcić ssaniem, aż wyczujesz, że coś zaczyna łapać. Ludzie potrafią po 20 latach różne maszyny w różnych stanach po różnych powodziach odpalać (np ten filmik co przesłałem sobie obejrzyjcie lub inne na youtube). Da się i już szczególnie te bez większej elektroniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.